Skocz do zawartości

[Manetka] Zmiana z M670 na M7000 czy M780


seba_nurek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W moim rowerze mam przerzutkę tylną XT M781 (10 rzędów) i manetkę SLX M670 na i-Spec B. 

Manetka dostała luzów i chciałbym ją wymienić. Tutaj pojawia się pytanie na jaką? Która jest lepsza? Nowsza SLX M7000 czy starsza XT M780? 

Bardzo proszę użytkowników o pomoc w wyborze. Różnica w cenie nie ma dla mnie większego znaczenia.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla większości ludzi manetki XT chodza lepiej od SLX. Nie ważne rocznik. Zaraz po kliknięciu bieg już spada. W SLX dopiero ja odpuścisz wajchę. Oprócz tego w XT zrzucanie dwóch biegów super sprawa. Natomiast dzwignia w XT chodzi "twardo" i krótko. W SLX miękko i dłuzej. Niewiem czy bedzie Ci pasowała taka praca.

Nowy XT 8000 według mnie chodzi gorzej od starego XT. Ja bym tego właśnie brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MMMAAACCC7 napisał:

A nikt nie zauważył tego, że autor szuka do 10 rżedowego napędu, a 8000/7000 to są 11 rzędowce?

Pozwolę się z kolegą niezgodzić - https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/slx-m7000/SL-M7000-10-B-IR.html

Nowe XT to rzeczywiście 11 rzędów, ale SLX występuje jeszcze jako 10'tka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wymieniłem. Drogą kupna nabyłem manetkę XT M780. Wymiana trwała 10 minut - z tego 5 minut trwało szukanie linki w ramie :-). Regulacja 2 minutki i mam komplecik - przerzutka M781 i manetka M780. Podzielę się zatem wrażeniami po pierwszych jazdach. 

Wszystkim tym, którym producenci rowerów wciskają przerzutkę XT z manetką np SLX czy Deore dokręconą do pozagrupowej klamki, gorąco polecam wydatek tych stu kilkudziesięciu złotych i zakup manetki XT. Wcześniej miałem SLX i jestem z niej zadowolony - zmienia szybko, płynnie i cicho. Jednak XT zmienia wszystko - to jakiś kosmos. Dopiero teraz zmiana przełożeń jest błyskawiczna i płynna. Naprawdę polecam. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...