Skocz do zawartości

[Piasta deore lx serwis] Ocena stanu konusow i berzni


undecided

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś sobie skrzywił ta podkładkę to jest sposób dobrać odpowiednia tulejkę lub końcówkę od klucza od grzechotki dopasować w ta nakładkę dobrać kawałek czystej blaszki bez wgnieceń i zadr, podłożyć od strony, która dotyka kulek wsadzić w imadło i powoli prostować.

 

 

Druga sprawa dostałem się do nieszczęsnego bębenka i jedna z cieniutkich podkładek jest przerwana w jednym miejscu i widać ślady rdzy, smaru nie tylko lekka woda i trochę masła :)

Składać bez tej podkładki, czy dostanę gdzieś taka? 

Druga sprawa czy kulki nie zostały uszkodzone skoro drobinki podkładki chodziło po całym bębenku i widać na kulkach obce elementy przyklejone do nich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden ze sposobow wyprostowania balszki. Kazdy ma mozg, wiec niech cos pokombinuje i naprawi. Brawo Ty..

Poskladaj i zobacz czy bedzie Ci przeszkadzac minimalnie wiekszy luz na boki, to zobaczysz jak zalozysz kasete. Byc moze nawet nie zwrociles wagi wiec nie przejmuj sie zbytnio tylko sprobuj jazdy, badz porownaj z innym rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisales, ze kulki maja wzery- kupic nowe. Jezeli na bebenek jest tak samo to tez kupic. Mozesz oliwka leciutko posmarowac zapadki.

Nie wiem, ale mnie trafia jak mam glosny bebenek, wiec dobrzez, ze Shimano tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały off topic:

Dlatego właśnie cieszę się, że mam piasty na łożyskach tzw. "maszynowych".

Może łożyska "kulkowe" lepiej są dostosowane to przenoszenia obciążeń występujących podczas jazdy, ale przy "maszynowych" mam w nosie co w środku - jak łożysko padnie to porostu je wymienię i nie bedę się doszukiwał mikro-wrzerów. 

 

Mam piasty DT350 i po 19 tyś km przebiegu dalej kręcą się gładko i bez luzów - cały czas na oryginalnych łożyskach. Tylko raz czyściłem StarRatchet i tak naprawdę niepotrzebnie, bo było ok w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...