Skocz do zawartości

[kierownica] Jaką wybrać kierownicę 720 mm do roweru Romet ?


Bartosz_

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić kierownicę do roweru Romet. Fajnie by było gdyby był to model kierownicy Romet Expert bar 720 mm. Jednak na stronie internetowej widziałem dostępny tylko jeden model kierownicy Rometa z grafiką popielatą/szarą. Przyznam szczerze że ta grafika mi się nie bardzo podoba. Zacząłem się zatem rozglądać za innymi modelami kierownic innych marek. Bo chyba przy rowerze Romet nie musi być koniecznie kierownica Romet prawda ? Natrafiłem na kierownicę Ritchey Comp 2x 720 mm BB czarny mat. Ona jest dostępna w sklepie bikestacja.pl za 109.90 złotych. Tylko pytanie czy taka kierownica do takiego roweru MTB górskiego będzie dobra i wytrzymała ? Czy firma Ritchey to dobra marka ? Bo nie chcę kupić jakiegoś bubla z którego będę w ogóle niezadowolony. No chyba że ktoś z was poleci mi jakąś o wiele lepszą kierownicę do roweru Romet o takich parametrach jak podałem po wyżej ? Bardzo proszę was o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, zatem dobrze by było żeby to była kierownica prosta do modelu roweru Mustang 1 na kołach 27,5. Miło by było z waszej strony gdybyście mi podali jakieś linki do dobrych modeli kierownic do tego roweru. Budżet może przekraczać 100 zł i tak do 120 zł. Czy możecie mi coś doradzić ? Polecić dobrego w tej sprawie ? Kierownice z napisem kls zdecydowanie odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie musi być 720mm, to ja polecam tę:

http://karbonowy.pl/mtb/2960-haibike-greed-970-kierownica-czarna.html

Ma inny wznios, niż fabryczny ekspertbar i mnie po wymianie jeździ się zdecydowanie lepiej. Dodatkowo jest lżejsza. Karbonowy sklep ma jakąś indiańską politykę sprzedażową, ceny tam (www. i na Allegro) dynamicznie się zmieniają i ja ją kupiłem poniżej stówki.

A tu jeszcze taniej:

https://allegro.pl/haibike-greed-kierownica-aluminiowa-700-mm-i7485834949.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIETERN  ja właśnie potrzebuję taką na 720 mm. Szkoda że to co pokazałeś nie ma w tych wymiarach. Natomiast znalazłem jeszcze kierownicę firmy RFR całą czarną bez napisu w sklepie bikester.pl pisze że to kierownica flat trail. Nie wiem co to znaczy i czy będzie pasowała do tego rodzaju roweru. Czy ktoś może mi pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bartosz_ napisał:

 ja właśnie potrzebuję taką na 720 mm

Z tego co piszesz, to mnie się widzi, że chcesz taką jaką miałeś. Obawiasz się, że inne nie będą pasowały? Każda, o odpowiednim mocowaniu (najczęściej 31,8) będzie pasowała do roweru. Pytanie czy podejdzie Tobie? Ja też mam Rometa (Mustang 1) i tameczna kierownica 72 cm była mi za szeroka. Czułem się jak ukrzyżowany, więc ją skróciłem do 68 cm. Było lepiej ale jeszcze nie to, więc zoczyłem tego Haibike. Kierownica nieco wylajtowana, z dobrego (znaczy drogiego) roweru, z lekkim ugięciem. Kupiłem, przyciąłem do 66 cm i teraz mi pasuje. 

Ta, o którą pytasz, będzie OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bartosz_ napisał:

Jest ona wytrzymała tak ? nie pęknie mi ani nic jak będę jeździł na rowerze ?

Nawet jak rower będzie stał, to też nic się nie powinno stać. :)

Na fabryczne wyposażenie rowerów nie idą zazwyczaj najlepsze komponenty. Pedały, siodełka, chwyty, a często kierownice, mostki i sztyce to elementy, które świadomy użytkownik wymienia na lepsze, lżejsze, czy bardziej pasujące, niż to umyślił producent. Za rometowską kierownicę zapłacisz 60 zł, za tę wołają raz więcej - nie będzie gorsza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze proszę czy ta kierownica do tego roweru Romet będzie dobra:  https://m.interscooters.pl/product/36908/rura-kier-magix-mhb-a-6009-bt-fov-l-720h-40-alum-czarny-mat-p-szary-romet.html Ta kierownica ma lekkie wgięcie. Nie jest prosta. @cervandes Twój link który podałeś nie działa. Ja ciebie prosiłem o link tej kierownicy do kupienia w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartosz_ napisał:

@siemalysy proszę powiedz mi tylko jeszcze na zakończenie tego tematu czy ta kierownica z wgięciem, którą pokazałem bardzo będzie się różniła od tej prostej kierownicy ? W sensie czy bardzo dużą różnicę odczuje w czasie jazdy na rowerze ?

Będzie się różniła przede wszystkim "gięciem". Podejrzewam, że też będzie cięższa od Koryaka. Ale czy to ważne? Zależy od Twoich potrzeb. jeżeli preferujesz bardziej spokojną jazdę możesz wziąć giętą. Ale ta reguła może nie mieć przełożenia na twoje potrzeby. Prosta kierownica pozwala na bardziej aerodynamiczną sylwetkę na rowerze. Ale przy giętej obrócisz mostek na "-" i może być podobnie. To twój indywidualny wybór. Ja mam Koryaka i jeździ mi się dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, ale nadal nie kupiłem kierownicy do mojego roweru. :( Spotkałem się w sklepach rowerowych od Panów sprzedających ze złymi opiniami  na temat kierownic "Pro Koryak". - Twierdzili oni, że nie znana jest im ta nazwa, i że za rewelacyjne to one nie są. Szybko podobno lakier schodzi z tej kierownicy w sensie, że łatwo o zadrapanie. Jednemu Panu nawet ta kierownica się złamała jak zjeżdżał z wysokiego krawężnika. W ten sposób zostałem z niczym. Mam jedynie teraz wielki dylemat. Z resztą w tej kierownicy koryak nie podoba mi się napis biały koło mostka. Wolałbym mieć całą czarną kierownicę bez żadnych napisów i szlaczków na niej. Chciałbym mieć prostą kierownicę bo do takiej się przyzwyczaiłem. 
Mam 176 cm wzrostu i ważę 82 kilo więc nie chciałbym, żeby mi się kierownica złamała nawet jak się na niej uwieszę. Jeżdżę sobie na rowerze raczej spokojnie na wycieczki rowerowe po asfalcie, leśnych drogach i jakiś kamyczkach i czasem na drogach jest piasek. Więc proszę Was, byście mi doradzili jakąś dobrą, wytrzymałą kierownicę do mojego rometa mustanga. Proszę Was o pomoc w tej sprawie. W kierownicy fabrycznej przy romecie mam tak, że jak trzymam w dłoni klucze od drzwi i tą samą  dłonią z kluczami chwycę  kierownicę od roweru to już mam na niej n rysy. I dlatego właśnie nie chcę mieć takiej delikatnej kierownicy, z którą będę się musiał obchodzić jak z jajkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie podoba Ci się malowanie to spoko, ale nie wierz w brednie opowiadane przez debila ze sklepu. I od razu zmień sklep.

Jeśli barany ze sklepu nie znają gratów PRO, to znaczy, że to podrzędny mały sklep oferujący szajsowaty i towar i usługi.

https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_czesci/3117/komponenty_pro_prezentacja

Lakierowany jest tylko ten niebieski pasek pod gripem i ten biały pasek przy mostku, reszta to bardzo trwała anoda. Zresztą lakier też jest trwały bo ja co rusz zapinam różne lampki i inne akcesoria na tym białym pasku i nic się z nim nie dzieje. Koryaka mam i mostek i sztycę, moim zdaniem to najlepsze rurki w relacji waga/jakość/cena.

 

https://www.pro-bikegear.com/global/en-gb

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes znalazłem przed momentem w sklepie internetowym kierownicę Ritchey trail 2x 9D 720 mm za 243.90 PLN.  Chce ją kupić, myślisz, że będzie dobra ? Długo mi wytrzyma i lakier z niej nie będzie schodził ? 

Zobacz sobie: https://www.cyklomania.pl/ritchey-kierownica-wcs-trail-2x-9d-720mm-17,id7889.html

Czy jednak kierownica ta co Ty masz "Koryaka" będzie lepsza ? 

Podałbyś mi link do tej kierownicy co Ty masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2018 o 15:09, Bartosz_ napisał:

"Pro Koryak". - Twierdzili oni, że nie znana jest im ta nazwa, i że za rewelacyjne to one nie są.

No jak nazwać takiego człowieka, baran? Jak można w jednym zdaniu powiedzieć że nie wiedzą co to za firma i jednocześnie stwierdzić że kierownica nie jest za dobra?

Zmień sklep, tyle Ci podpowiem.

Co do komponentów PRO to ja powiem tylko że są rewelacyjne. Mam kierownicę Koryak w MTB, w szosie sztycę i mostek LT oraz kierownicę PLT. Jakość wykonania jest genialna, mimo że wcale wybitnie drogie nie są. Miałem w życiu trochę rurek i mogę śmiało powiedzieć że PRO prezentuje się bardzo, bardzo dobrze.

Pozostaje jeszcze Accent, np kierownica Execute. Jednak szczerze mówiąc, po wielu latach kupowania komponentów tylko od Accenta zaczynam się od nich odsuwać. Niestety coraz częściej trafiały mi się części które w mniejszym lub większym stopniu odbiegały jakościowo od tego co oczekiwałem.

W sklepie oglądałem komponenty XLC, całkiem fajne, cenowo też dobrze wypadają. Mi się w nich nie podoba grafika, ale to kwestia gustu.

Co do złamania kierownicy przy jeździe czy wieszaniu się. Ja jestem pewny na 110% że szybciej Ci puszczą śruby w mostku niż pęknie kierownica.

A co do rysowania kluczami to metoda jest prosta, nie noś kluczy w ręce. Większość kierownic jest malowana proszkowo, niektóre są anodowane. Rys nie unikniesz, chociażby przy montażu manetek czy dobieraniu pozycji kierownicy.

Musisz przestać pieścić się z rowerem, zwłaszcza MTB. Taki rower ma dawać radę w terenie a nie ładnie błyszczeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...