Skocz do zawartości

[dętka tylnia] Dobra dętka do Gianta


miccic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś po raz kolejny poszła mi dętka w tylnim kole. Nie wiem czy to jest problem mojej wagi, czy pompowania koła "na czuja". Proszę o link do jakiejś dobrej droższej dętki. PS. może opony są słabe w tym modelu? Link do mojego roweru (koła 28 cali) https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-4-2014      Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ważysz, jakie ciśnienie w oponach jak jeździsz, jakie masz opony ?

U siebie zauważyłem, że jazdy po świeżo nasypanym żwirku łupkowym nie wytrzymuje nic - jest francowaty tak ostry i wygląda jak mini narzędzia z epoki kamienia łupanego, tnie wszystko jak żyletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, miccic napisał:

Witam, dziś po raz kolejny poszła mi dętka w tylnim kole

Miałem kiedyś taki problem, po przejeździe przez szkło złapałem gumę. Wymieniłem dętkę i po kilku kilometrach znowu w tej samej oponie. Nic nie pomagało, dokładnie sprawdzałem wnętrze opony, jeździłem papierem czy coś nie haczy. A po założeniu dętki bęc i znowu pana. Może coś ci w tej oponie zostało i powoduje przebicia? Ja wtedy wymieniłem oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mam za sobą km, ale nie wyobrażam sobie pompowania na czuja z wielu względów. Po czym jeżdzisz ? Asfalt ?Kamieniołom łupkowy ?

Pytając o oponę myślałem o modelu.

U siebie mam zwykłe dętki Conti ( 15-16 zł w necie ), na oponach Conti XK i RK 2.2 i przy ciśnieniu P:3 i T:3,3 jeździ mi się dobrze ( zalecane wg. producenta 3,5-4,5 ) po szutrach, leśnych i polnych drogach, korzeniach i kamieniach niespecjalnie wystających a kapcia nie złapałem po jakiś 350 km na nich, gdzie wcześniej na delikatnie wyjeżdżonych Schwalbe RR przy tym ciśnieniu i no name dętkach zdarzyło się to 2 razy w ciągu jakis 300 km ( waga rower+ja+plecak to 110 kg ). Pewnie przypadek, ale jeśli tak to wpasował się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...