Skocz do zawartości

[dolegliwość] ból zewnętrznej strony kolana i mrowienie dłoni


musimisie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Na nowym gravelu mam zrobione dopiero 225km. Zauważyłem, że po 20 km jazdy zaczyna pojawiać się mrowienie prawej dłoni oraz ból po zewnętrznej stronie prawego kolana. Lewemu kolanu zdarza się za to ocierać o smukłą torbę przymocowaną do górnej rury ramy. Kilka miesięcy temu miałem problem z przepukliną L5 - S1 która promieniowała na lewą stopę. Poza tymi dolegliwościami jeździ mi się świetnie, mimo że obawiałem się bólu w odcinku lędźwowym. Czy między to lewostronną przepukliną a mrowieniem prawej dłoni i kłuciem w prawym kolanie może być jakaś korelacja? Czy problem leży w ustawieniach bloków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból w kolanie może być efektem źle ustawionego boku. Jeżeli boli zewnętrzna część kolana to spróbuj ustawić blok tak, żeby pięta poszła bardziej w stronę widełek. Prawdopodobnie masz ją wystawioną za bardzo na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eazy napisał:

Ból w kolanie może być efektem źle ustawionego boku. Jeżeli boli zewnętrzna część kolana to spróbuj ustawić blok tak, żeby pięta poszła bardziej w stronę widełek. Prawdopodobnie masz ją wystawioną za bardzo na zewnątrz. 

Dzieki Eazy, spróbuje tak zrobić ale lewy blok chyba też muszę analogicznie tak ustawić żeby pięta szła bliżej tylniego widelca, bo lewe kolano tak jak opisywałem czasami ociera o torbe na gornej rurze. Najchętniej wybrałbym się na bikefitting, ale to dopiero po zmianie SPD na ubijaczki, a w tym kwartale mocno nadwyrężyłem już budżet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...