Skocz do zawartości

[Stery] Romet Mustang M1 2016


TrueFaith

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przyszedł do mnie dzisiaj Mustang M1 2016 27,5, ma Raidona Xc Lo 27,5 100mm, problem jest taki że dolne łożyska sterów są całkiem rozsypane, ten wianek jest pogięty i powypadały z niego kulki. Pytanie co muszę zmienić i jakie to są stery? ahead, zintegrowane? Czy da się dokupić sam dolny wianek z kulkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił znajomy w serwisie to są maszynowe, ale całkiem się rozpadły (poprzedni właściciel wysłał mi je w częściach, ten wianek był osobno). Na dole jest powyginany plastikowy wianek z kulkami, być może jest jeszcze coś w ramie. Zaraz pójdę po rower i postaram się porobić zdjęcia.

Mógłbym prosić o jakiś link do takich łożysk? Nie umiem nic znaleźć, może nie wiem co wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. https://rowerplus.pl/adaptery-i-akcesoria-do-sterow/4373-lozyska-maszynowe-do-sterow-ahead.html

Jeśli to rower używany i stery są w stanie agonalnym to może warto górę też zmienić. Masz może suwmiarkę? Gdybyś zmierzył średnicę zewnętrzną obecnych łożysk albo średnicę gniazd łożysk w główce ramy to by się coś dobrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustangi mają stery półzintegrowane ZS44/56 i te montowane fabrycznie (jakieś VP) to rzeczywiście padała. Łożysko powinno pasować od Dartmoor'a 52x40x8 https://rowerowy.com/sklep/czesci/stery/parts/prod/dartmoor-lozyska-stery a najlepiej wymienić całe kompletne stery - np. Octane One Warp albo Dartmoor Astro (te drugie mam i sobie chwalę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam foty, kopara mi opadła po zobaczeniu dokładnie w jakim to jest stanie... Póki co zdjąłem wszystko, wyczyściłem, ścisnąłem te wszystkie podkładki i wianki w całość i działa to lepiej, ale wiadomo że jest do wymiany w trybie natychmiastowym. Pytanie skąd takie uszkodzenia? Sprzedawca nie czuje się odpowiedzialny

https://drive.google.com/open?id=1Xyj8mP3tdPwpygaN_ELD1rsccgj_eONa

Łożysko 52x7x45, znalazłem tylko jedno na allegro za prawie 40zł, czy inne rozmiary będą pasować? Np. wysokość 8mm zamiast 7? Z tego co szukałem to nie da się dostać samego wianka...

 

//tak offtopując, zna ktoś opony michelin country racer? W porównaniu do conti race king są tragiczne, beznadziejne, gorsze niż zwykłe chińczyki, ma ktoś podobne zdanie czy źle dopasowałem ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem łożysko z allegro zgodne z wymiarami, więc temat można uznać za zakończony. Jeszcze raz dziękuję.

 Sprzedający roweru twierdzi, że uszkodzenie jest moją winą, bo źle poskładałem całkowicie rozsypane łożysko :rolleyes: No nic, jego pierwsza i jedyna opinia to negatyw, fortuny nie wyłożyłem a gościu może oduczy się takich akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...