Skocz do zawartości

[Piasta] Tył: Alivio FH-T4000, czy warto?


Thestoku

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, SoloTM napisał:

No jak miałbym obstawiać, to piastę raczej bym wykluczył...napisz coś więcej o objawach.

Piasta ok, bębenek nie. I już tak dwa razy w ciągu ostatnich 30minut. Raz po krawężniku, drugi raz na prostej drodze, kiedy bębenek jechał sobie na luzie i zakręciłem pedałami. Odgłos niepodobny do łańcucha+kaseta, bo tak też mi czasem przeskoczy na wybojach, i wtedy słychać "głęboki" przeskok, a tutaj jest identycznie jak na starym bębenku. Płykie i krótkie, głośne stuknięcie, jakby zapadka nie zaskoczyła. Kaseta jest prawie nowa, ma ok 3-4 miesiące i nie jest zjechana, jak pedałuję bez przerwy to nic się nie dzieje, tylko po jeździe na luzie, więc nie może być nic innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SoloTM napisał:

Minimalnie może, nie przejmuj się, smaru shimano nie żałuje.

Smar to raczej zielony albo żółty w piastach był, ale z brudem z uszczelki zmienia kolor szybko na szary. Luzów nie ma, piasta kręci się bardzo dobrze?

To już trochę spokojniej. Luz był jak się mocno kołem pociągnęło, ale to przez słabo dociągnięty zacisk imbusowy. Zauważyłem dopiero dzisiaj i na szczęście nic się nie stało. A piasta ogólnie się kręci ok.

Najgorzej mnie martwi to strzelanie w tylnym kole, gdzie cały czas obstawiam bębenek i nie wiem co mam z tym zrobić. Czy olać to do czasu wymiany przerzutki, żeby ją wyeliminować na 100%, czy rozebrać i wymienić smary, czy poczekać i ewentualnie zareklamować? Bo przeskok jest mały, ale sam "strzał" bardzo głośny i słabo to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrafisz poprawnie rozebrać i złożyć piastę i bębenek oraz co najważniejsze z poprawną siłą zakontrować piastę  i jesteś pewien że to bębenek to rozbieraj. Jeśli zobaczysz tam poprawną ilość ( niewielką ) smaru na zapadkach i to czystego to będzie znak, że problem leży gdzie indziej. Jeśli natomiast tam jest zastałe bagno ( w co ciężko mi uwierzyć bo nawet stare piasty shimano po latach są w dobrym stanie ) to wyczyścić, lekko nasmarować i złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...