Skocz do zawartości

[Zapieczony pedał] Jak wykręcić?


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumwicze, proszę o pomoc. A mianowicie jak wykręcić zapieczony pedał? Kupiłam rower używany, chciałam wymienić pedały na spd i pojawił się problem - pedał lewy ani drgnie. Czy czeka mnie wymiana korby? Jakoś nie do końca mi się uśmiecha wydawać 800zł na nową..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź normalny klucz 15, do tego jakąś przedłużkę typu kawał rury i odpowiednio ustawiając ramię korby na zasadzie przeciw dźwigni ( żebyś mogła to sama zrobić bez pomocy ) na siłę odkręcaj. Kluczowa jest przedłużka - większa siła będzie użyta.

Albo faktycznie do najbliższego serwisu/sklepu rowerowego, uśmiechnij się i pewnie za free zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam wszystkiego zanim tu napisałam. Łącznie z podgrzewaniem.. No nic czeka mnie zatem jutro wizyta w serwisie

SoloTM, pewnie się uśmiechnę, ale jednak ucieknie mi najlepszy czas na jazdę w świętym spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mężczyzna musiałby być siłaczem, żeby odkręcić. Wygląda na to że poprzedni właściciel go wkręcił na maxa i tak jeździł. Hmm nie wpadłabym żeby użyć słowa "zapiekany". Ważne że każdy wie o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...