Skocz do zawartości

[Rower] Canyon Neuron 8.0 lub inny ścieżkowiec


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Upatrzyłem sobie Neurona 8.0 jako następny rower, mam kilka innych typów, ale ten dla mnie wystaje ponad inne, niepokoi mnie jedynie troche przestarzała geometria i klasyk czyli problem z rozmiarem(179cm wzrostu i 85cm przekrok). Mam nadzieje że bedzie to rower do kresu moich dni;) więc dylemat jest,a i kwota niemała.  Nie ścigam się, nie biore udziału w żadnych grach i zabawach, nie wybieram sie na bike parki, nie lubie uklepanych ścieżek, raczej pomykam na spokojnie po beskidzie wyspowym i makowskim, gdzie oczy i nogi poniosą, lubie też dojechać sie na podjazdach. Jak myslicie dobry wybór na moje oczekiwania i nie patrzec na kąty główki itd i inne dyrdymały:)czy szukać czegoś nowszego?? Myślałem też:)

https://www.canyon.com/pl/mtb/spectral/spectral-al-5-0.html  to jest jedyny rower jaki przymierzałem i wiem że L-ka jest dobra na mnie, ale skok dość duży i jednak troche za bardzo Enduro

https://www.radon-bikes.de/en/mountainbike/fullsuspension/skeen-trail/skeen-trail-29-100-2018/    ten byłby odpowiedni tylko troche za drogo

https://www.liquid-life.de/focus/focus-jam-evo-29-irongrey-2018.html  troche mnie dziwi mocowanie przedniej przerzutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neuron wygląda świetnie, geometria też bardzo dobra, nie wiem co Wam w niej nie pasuje, może to, że jest mało modna i rower nie jest długi jak przegubowy autobus a kata główki nie ma jak chopper?

Geometria bardzo zrównoważona, będzie dobrze w dół jak i do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, erzurum napisał:

 nie wiem co Wam w niej nie pasuje, może to, że jest mało modna i rower nie jest długi jak przegubowy autobus a kata główki nie ma jak chopper?

 

wiesz teraz jest ta geometria progresywna i inne tam...

jak lubisz podjazdy to patrz w sumie najbardziej na zawieszenie żeby nie pompował bardzo pod góre etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na czytałem się na temat tej geometrii progresywne dość sporo i tylko namieszałem sobie w głowie. Od początku miał być Neuron, ale se myślę, stary już jestem:) innego roweru już raczej nigdy nie kupie, to sobie przynajmniej nowoczesny nabyje coby służył jak najdłużej, żeby te geometrie się zgadzało, boost nie boosty:)i inne nowinki trwały dlugo, ale z drugiej strony to teraz tak idzie szybko do przodu że chyba nie ma co na to patrzyć. No same wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą progresywnością robi się już jakaś paranoja głównie przez media rowerowe. Neuron jako konstrukcja ma już swoje lata (chyba 3) ale z założenia to rower XC/Trail i w sumie taką ma geometrię. Mi się tam nawet podoba, a jedyne co mnie trochę zniechęca to miks standardów kół, co może stanowić jakiś tam problem w przyszłości przy wymianie. Przez progresywność i agresywność aluminiowe fulle o skoku 120mm ważą już prawie 15kg w standardzie i szorują korbami po kamieniach bo przecież musi być nisko. Żeby to zniwelować zaczynają wstawiać korby 170mm jak np. Spec w nowym Stumpym. Po premierze nowego Fuela media pisały że to rower, w którym można nawet w enduro startować a dzisiaj piszą że w sumie to taki Trail ale bardziej w stronę XC... Nie każdy ma pod nosem bikeparki z wylizanymi gładkimi bandami, a poza tym jak się jeździ turystycznie po górach to większość czasu i tak spędza się na podjazdach. Ja sam myślę właśnie o Fuelu bo z moim wzrostem nie mam dużego wyboru ale możesz też rzucić okiem na Scotta Sparka (nie RC) - ma wszystkie nowoczesne standardy, na podjazdach możesz zblokować całe zawieszenie jedną manetką itp.

P.S. Sorry za lekki offtop ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie media, wertuje też angielskie gazetki i portale, jeśli testowany rower nie ma geo progresywnej, a nie daj boże rower ma dwa blaty z przodu to jest do odstrzału. Ten Scott spark ciekawy:) 

Ale jeśli chodzi o tego Neurona nie doradzilibyscie coś rozmiarem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka mówi że M-ka ale z taką długością nóg będziesz miał sporo wysuniętą sztycę. Poza tym rower nie jest jakoś przesadnie długi więc może jednak L? Zawsze możesz wstawić ciut krótszy mostek i będzie chociaż trochę "progresywnie" ;) Wyślij zapytanie do Canyona - może oni sami też coś Ci doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Juz miałem kliknąć kupuj Neuron 8.0 ale w ostatniej chwili pojawił sie nowy zawodnik. 

https://www.bike-discount.de/en/buy/radon-slide-fe-9.0-713722?varid=713728

potrzebuje waszej opinii jeśli chodzi o komponenty, porównanie, wiem że na podjazdach byłby prawdopodobnie gorszy ale ma skok taki jak chce, geometrie też spoko, boosty, cena jeszcze mniejsza niż Neuron. Opinie i testy poziom 0 na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...