Skocz do zawartości

[Sakwy] Przewóz laptopa


Bikemator

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zakupiłem ostatnio swoją pierwszą szosę. Po pierwszych dniach spedzonych w bólach i mękach zaczynam odczuwać coraz większą przyjemność z użytkowania tego typu roweru. Stwierdziłem jednak, że aby lepiej opanować tę maszynę muszę używać jej na dojazdy do pracy (12 km w jedną stronę).

Do pracy muszę wozić laptopa. Póki co wożę go w plecaku, ale muszę wymiksować się z tego rozwiązania - jest na dłuższą metę bardzo niewygodne. Tak więc pozostaje mi opcja montażu bagażnika (oczywiście brak otworów w ramie) bądź jakaś sakwa na kierownicę. Sztycę mam karbonową, więc najprostszy bagażnik na sztycę odpada (?). Z kolei nie widzę żadnych sakw na kierownicę odpowiedniego kształtu i wielkości.

Miał ktoś podobny problem? Podrzuci jakieś rozwiązanie?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dran2 napisał:

Nie uszkodzisz dysku przewożąc go rowerem, skąd ten pomysł?

 

4 minuty temu, sthEn napisał:

Dyski talerzowe źle znoszą wstrząsy - oczywiście, że jest taka możliwość.

Tak, w sofcie laptopa masz nawet licznik wstrząsów i-uszkodzeń dysku

 

4 godziny temu, Bikemator napisał:

Na szczęście mam dysk SSD

Ale tutaj nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie liczy małych wstrząsów tylko poważne przeciążenia, n.p. przy upadku z biurka na ziemię podczas pracy. Poza pracą wyłączony dysk ma "zaparkowaną" głowicę, wtedy bardzo trudno go uszkodzić nawet próbując. Te dyski tygodniami płyną z Tajwanu w kontenerach przez morza i sztormy, potem są składowane w magazynach i transportowane lądowo z nie większym szacunkiem i to wszystko jeszcze zanim klient nawet zobaczy laptopa jako "nówkę", wytrzęsienie w sakwie to nic. Miliony ludzi podróżują ze swoimi laptopami bo do tego służą i mogą to znieść. Znoszą loty w kosmos i wojnę.

Nowoczesne dyski mają nawet czujniki które przy poważnych uderzeniach a nie jakichś tam wstrząsach parkują głowicę w czasie pracy ale to nie ten przypadek, jak chcesz wozić włączony sprzęt w szczelnej sakwie to padnie przez brak chłodzenia a nie uszkodzenia dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...