Skocz do zawartości

[Pancerze naped/hamulce] kross trans alp - ile odcinków jakie długości


Chleje24na7

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby ktoś kto jest właścicielem trans alpa lub innego trekkinga krossa powiedzieć ile odcinków pancerza hamulcowego i przerzutkowego jest w tym rowerze i podać mniej więcej długości? Chciałbym zmienić wujkowi, ale sam nie mam jak zmierzyć tego roweru a zainteresowany sam nie ogarnia tego

 

Rozmiar roweru M, ale jak trochę większe długości będą np. od L to nic nie szkodzi. Przytę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Idąc do sklepu rowerowego i prosząc o pancerz hamulcowy i przerzutkowy, koledzy mniej więcej orientują się ile schodzi tego na jeden rower. W związku z tym kupisz sobie go z metr i ileś, a resztę dotniesz na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to i owszem, masz rację, ale z drugiej strony, gdy ktoś wymaga precyzji działania, to różnica średnicy wewnętrznej pancerza względem linki, oraz sposób plecenia przewodu (wzdłużny w przerzutkowych, skrętny w hamulcowym) już robi różnicę przy regulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przerzutek 9sp włącznie nie zauważyłem różnicy, wyżej nie próbowałem. ( Sam mam hamulcowy wszędzie i jest precyzja, mam 9 sp ) Natomiast pancerz najlepiej jak jest dość sztywny ( nie taki zupełnie najtańszy - chociaż w sklepach raczej takie najgorsze wiotkie badziewia nie występują, np. pancerz alhonga czarny już jest ok i jest tani )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...