Skocz do zawartości

[3500 zł] cross czy przełaj?


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki typ roweru wybrać? Od 12 lat jeżdżę na mtb od Kellysa na kołach 26", generalnie jest spoko, gdyby nie to, że przez ostatnie 3-4 lata jeżdżę zupełnie nie w "jego stylu", tj. przeważnie asfalt, czasem utwardzone ścieżki w lasach. Najczęściej jeżdżę sam, nastawiam się wtedy na prędkość, ale lubię też dłuższe wycieczki (z sakwami) w kilka osób.
Na początku myślałem o zupełnie najtańszej opcji: vellberg/lazaro, ale parę osób pisało, że przez geometrię ramy, są na dłuższą metę mało wygodne.
Następnie zacząłem oglądać Krossy z serii Evado, czy Giant z serii Roam.
Teraz wpadły mi w oko tzw. rowery przełajowe, np. Merida z z serii cyclo cross i zupełnie nie wiem na jakim typie się skupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jaki typ kierownicy wolisz. Czy zostajesz przy zwykłej czy przechodzisz na baranku. Nie da się odpowiedzieć która jest lepsza. 

Na pewno nie patrzyłbym w kierunku rowerów crossowych, a zwłaszcza jakiś tanich pokroju Lazaro. 

Jak już to na fitnessy np. Trek Zektor czy Kellys Physio 50, ale większość producentów ma je w ofercie. To rowery na których miałbyś pozycję podobną do obecnej, znacznie lżejsze i szybsze. 

A z drugiej strony masz sprzęty na baranku - ale nie przełajowe, bo te nastawione są na ściganie się i komfort jazdy jest mniejszy, tylko albo klasyczna szosa albo coś z modnych ostatnio graveli. Jeśli szosa to chyba ciężko będzie pobić Tribana 540 (i da się do niego wcisnąć oponkę 32C żeby mieć rower bardziej uniwersalny) a jeśli chodzi o gravele to opłacalne może być kupno roweru w Anglii. Wyprzedaże są tam naprawdę niezłe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, bo będą to sprzęty z nieco wyższej półki niż katalogowo w zakładanym budżecie. 

Na pewno poniżej osprzętu Sora bym nie schodził. 

W PlanetX są rowery spełniające wymagania generalnie przez cały czas

https://www.planetx.co.uk/i/q/CBFBPXLDNAPEXMECH/planet-x-london-road-sram-apex-1-mechanical-disc-urban-road-bike

https://www.planetx.co.uk/i/q/CBFBPXXLAAPEXMECH/planet-x-xla-sram-apex-1-mechanical-disc-cross-bike

Często w dobrych cenach pojawia się w różnych sklepach GT Grade, także też bym obserwował. 

Na OLX jest też Kona Rove, ale na Clarisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marin brzydki jak noc :D

te z planet x są całkiem fajne, ale trochę boję się kupować zza granicy bez wcześniejszego przymierzenia. Z Polski to jeszcze, bo można odesłać.

czyli definitywnie odpada merida cx300? Bo jest do kupienia nowka po delikatnych przeróbkach (inne opony, owijki, siodelko) za 3500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...