Skocz do zawartości

[Tarcze Hamulcowe] Wymian tarcz, kompatybilność zacisk M447


MacFly2

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w rowerze hamulce Shimano ALIVIO M447, skrzywiłem jedną tarczę jak wylądowałem na drzewie ;) i planuje zakup nowej na przód i przy okazji musiałbym wymienić tył, gdyż już swoje przeżyła.

Tarcze chciałbym lepsze myślałem nad SM-RT70 ale czy będą działać z moimi zaciskami? Mam teraz zamontowane SM-RT54

Czy mogę prosić o polecenie innych klocków hamulcowych do moich zacisków hamulcowych? Coś lepszego.

Edytowane przez MacFly2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, abdesign napisał:

Będą działać bez problemu ale dokładnie to samo dostaniesz kupując sm-rt68 a są tańsze.

Tylko tych tarcz sm-rt68 za bardzo nie widać na stanie w sklepach. Potrzebuje dwie sztuki 180mm. A porównując nawet, to wyjdzie kilka złotych na tarczy różnicy, jak gdzieś się uda je wygrzebać.

Teraz, Biesz766 napisał:

A jest jakaś różnica między sm-rt68 a sm-rt64 ? Chyba żadna, a jeszcze tańsze są.

Tak na szybko czytając to wydaje mi się, że sm-rt64 są zrobione trochę z innego materiału i chyba dłuższego czasu potrzebują do schłodzenia niż rt-70, więc bardziej bym się skłaniał do zakupu tych, droższych=lepszych tarcz.

 

Mocowanie mam oczywiście na CL, aktualnie mam przód 180mm i tył 160mm, chcę zmienić na 180mm przód i tył.

Co do klocków to co mogę zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo różnica jest, to dwie różne tarcze...

teoretycznie 64 powinna być trwalsza - goła gruba blacha stalowa, 68 ma większą pojemność cieplną bo jest warstwowym plastrem, ale w związku z tym ma niższą żywotność. Nie używałem 64 więc się nie wypowiadam jaka jest różnica w hamowaniu. 68 mi pasują. (są na allegro)

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, skom25 napisał:

Mieszkasz w górach? Bo jak nie, to naprawdę nie ma co sobie zawracać głowy czy tarcza odprowadza ciepło itd.

Nie mieszkam, ale mam nie daleko do Świeradowa i do Nove Mesto pod Smrkem, ostatnio coraz częściej tam bywam. Na zjazdach już czasem nie dają rady tak efektywnie  hamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...