Skocz do zawartości

[Rama 26"] Czego i jak szukać do MTB i wycieczek


niebieskiczerwony

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poszukuję ramy sztywnej pod koła 26", V-braki, stery 1,1/8 cala, koła na szybkozamykacze, w rozmiarze 19 cali (podejrzewam, że taka będzie pasować pod mój wzrost 183 cm). To ma być pod MTB, ale z zachowaniem wygody na dłuższych wycieczek w mniej wymagających warunkach. Raczej aluminium. Ale to ma być trwałe i mocne.

Czego w ogóle szukać? Jakiejś konkretnej marki? Budżet - może do 500 - 1000 zł. Nowa albo używana. Nie zależy mi na jakiejś kosmicznie niskiej masie. Przede wszystkim solidny sprzęt. Możecie coś poradzić? Mam dużo czasu na poszukiwania, wiele miesięcy, bo dojeżdżam jeszcze starą ramę.

Czy rama optymalizowana zarówno do 26" jak i do 27,5" to nie będzie jakiś badziew? Często takie widuję.

Czy na przykład to jest dobra rama?

https://allegro.pl/rama-b1-killer-b-26-disc-maraton-19cali-i7419044071.html#imglayer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie , z moich obserwacji - przy kole 26" przy ramach będą zależności:

- starsze crmo/tange  nie uświadczysz mocowania tylnego hamulca tarczowego

- starsze / nowsze aluminiowe - jest największy wybór  i często są miksy piwotów + mocowań pod tarcze (jak ta z Twojego linku)

Przy takim budżecie szukałbym gotowego retro mtb  z zachowaniem główki 1 1/8   (bo łatwiej zmieniać sensowne widelce/amorki a osprzęt klasy LX up jest myślę dobrej jakości) , na olx trochę tego wisi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...