Skocz do zawartości

[korba] Nowa korba - na co zwrócić uwagę


Wujek_Greg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam rower Kross Level R2 2016:

https://www.dobrerow...s-level-r2-2016

 

z korbą:

SR Suntour XCE 42/32/22T 

 

Używam go głównie na dojazdy do pracy (13km, w tym 9km po asfalcie i ścieżkach oraz 4km po lesie, przy stosunkowo mocnych podjazdach). Od jakiegoś czasu przy mocniejszym depnięciu w korbie coś strzela i generalnie czuje że jest to słaby punkt roweru. W związku z tym chcę ten element wymienić zamiast bawić się w wymianę łożysk itp. Problem w tym że poza drobnymi naprawami nie znam się na sprzęcie rowerowym i nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę przy wymianie. Poszukałem trochę i w oko wpadły mi korby Deore w systemie HT2, niestety razem z pozytywnymi opiniami spotkałem się ze stwierdzeniem że HT2 nie nadaje się do terenu bo łożyska łapią dużo syfu.

 

Szukając jakiegoś modelu spotkałem się z różnymi opcjami korb, 10 przełożeń, 9 przełożeń i inne parametry. Nie wiem jak to interpretować, czy jeżeli mam w standardzie tylna kasetę na 8 przełożeń to z przodu muszę mieć korbę na 8?

 

Proszę o pomoc, zależy mi na tym żeby korba była sztywna i nic nie trzeszczało po mocniejszych amatorskich podjazdach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O HT2 i awaryjności było głośno kilka lat temu, teraz mało kto narzeka. Oryginalny suport Shimano kosztuje 50 zł.

17 minut temu, Wujek_Greg napisał:

niestety razem z pozytywnymi opiniami spotkałem się ze stwierdzeniem że HT2 nie nadaje się do terenu bo łożyska łapią dużo syfu

Bzdura że aż oczy bolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...