Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] shimano deore dr-m510 - problem z montażem


arkkra

Rekomendowane odpowiedzi

Może trochę opiszę więcej: robię wymianę przerzutek pomiędzy rowerami. Przerzutka ze zdjęcia chodziła dobrze w starym rowerze. Przerzutka, która kiedyś była na rowerze na zdjęciu (Shimano STX) pasuje idealnie w tym innym rowerze.  Policzyłem ogniwa - w obu rowerach jest tyle samo - 55.

Długość wózka - ta 'niepasująca' ma odstęp 95mm pomiędzy osiami a poprzednia ma 100mm, wielkości kółek są te same. No ale dodanie długości wózka nie podniesie go raczej, tak aby łańcuch nie tarł.

Obawiam się, że jak zdejmę ogniwa, to nie starczy na najszybszy bieg.

Wiem, że przerzutka ma regulację, która zbliża i oddala wózek od zębatek - ale tutaj po prostu nie da się tak ustawić, żeby działało.

Czy sa jakieś różne rodzaje mocowania przerzutek do dziewięciorzędowej kasety?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruba oparła się o wypustkę na haku. Regulacja śrubą działa, ale nawet w skrajnym położeniu brakuje jeszcze z 1/6 obrotu aby wózek dobrze się ułożył.

Zmierzyłem odległości osi koła od suportu w obu rowerach - są te same. Łańcuchy w obu rowerach takie same.

Jedyna różnica 'na papierze', to to że przerzutka, która poprzednio tu była i działała (RD-M662) ta przerzutka typu 'shadow'. Obecna RD-M510 się po prostu coś inaczej układa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może zostać ta długość, co jest, bo jeszcze na trzeciej dotyka.

Otóż zrobiłem symulację skracania - trytką zebrałem dwa ogniwa (to wewnetrzne i zewnętrzne) - nie szoruje od drugiej zębatki, ale na dwóch największych jest niemiłosiernie wyciągnięte.

Generalnie lipa. Jakoś ta RD-M510 działała poprawnie w rowerze-donorze (te same blaty co do zęba), w tym już jej sie nie chce. Będę szukał czegoś do zamontowania  podobnego do poprzedniej. Poprzednia RD-M662 sobie radziła idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za kaseta i korba? Ile zębów ? Rd-m510 daje radę na kasecie 34 z a pojemność korba/kaseta 43. Maks. przednia
dyferencja 22.

Slx 662 ma pojemność 45 z. reszta to samo.

Przerzutka tylna RD-M510-S/L Kompatybilna z Mega-9, 11-zebowe kółka, maksymalna koronka: 34T, minimalna koronka: 11T,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...