Skocz do zawartości

[kierownica] Jaką kierownicę kupić do Rometa ?


NorthAngel82

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę do Was z prośbą abyście mi poradzili coś w zakupie nowej kierownicy oryginalnej do roweru Romet Mustang 1.  Czy taką oryginalną kierownicę jaką dostałem przy zakupie roweru jestem w stanie kupić ? Ile taka kosztuje ? Chciałbym, żeby była identyczna - taka, jaką mam od Rometa z mostkiem, w którym pisze Max 6 Nm - chyba dobrze odczytałem. Czy ktoś może mi podać linka do takiej kierownicy nowej ? I proszę powiedzcie mi, czy taką kierownicę jest trudno wymienić ? I czy ta nowa kierownica też będzie miała taką srebrną naklejkę naklejoną z napisem "Warning !" ? Proszę Was o pomoc w tej sprawie.

Kierownica wygląda tak jak na tym obrazku poniżej: 

MZ4OUIH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak ten biały odprysk rujnuje cały rower?

Nie wiem czy kupisz taką kierownicę, ale powiem Ci jedno: masz praktycznie gwarancję że przy montażu manetek itd zrobisz sobie jakieś przetarcie, odprysk czy zarysowanie.

26 minut temu, NorthAngel82 napisał:

I proszę powiedzcie mi, czy taką kierownicę jest trudno wymienić ?

Myślę że tytuł na kierunku Inżynieria Kosmiczna powinien wystarczyć.

23 minuty temu, NorthAngel82 napisał:

I czy ta nowa kierownica też będzie miała taką srebrną naklejkę naklejoną z napisem "Warning !" ?

Wymień kierownicę jak nikt nie będzie patrzył. Przełożysz naklejkę z starej na nową i za 10 lat na 100% nikt nie zauważy że coś jest nie tak.

Wybacz, ale Twoje tematy śmiało nadają się do grupy najbardziej absurdalnych pytań i problemów w historii tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytam tutaj poważnie. Ponieważ co tu będę ukrywał - ten odprysk co już gdzieś pisałem o tym tutaj w czasie jazdy bardzo błyszczy na jasno.  I jak jadę na rowerze to chcąc nie chcąc widzę to srebrne odrapanie bo rzuca mi się w oko. W słońcu widać to najbardziej i dobija mnie to. A, że nie da się tego niczym zamalować bez śladu to zacząłem poszukiwania za nową kierownicą. Dlatego też proszę Was o pomoc w tej sprawie.  Co prawda znalazłem w google tylko taką: https://www.romet.pl/Akcesoria,Rura_kierownicy_MAGIX_MHBA_6009_BT_FOV_aluminiowa,98,650,14659,0.html Ale to nie jest taka sama jak potrzebuje.  Proszę o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys ty widział jak mam poobijana rame albo rysy na kierownicy a kupowałem nowa kierownice. Troche przesadzasz z ta kierownicą. I tak kiedys sie czesci porysują czy to rama czy inne elementy. A odnosnie wymiany jak juz sie uprzesz trudne nie jest. Ostatnio cokolwiek przy rowerze robiłem 7 lat temu ale bez żadnych instrukcji czy wiedzy załozyłem inną.  Pamiętaj o układzie pancerzy jak szły wczesniej nie zmieniaj tego układu. I na pewno układ taki musi byc na kierownicy od zewnetrznej strony:

- gripy

- hamulce/klamki

- przerzutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, NorthAngel82 napisał:

Chciałbym, żeby była identyczna - taka, jaką mam od Rometa

 

7 minut temu, NorthAngel82 napisał:

czyli nie pomożecie mi znaleźć dobrą kierownicę dla mojego roweru

No więc chcesz dobrą czy taką samą.

http://allegro.pl/kierownica-romet-mtb-prosta-31-8-720mm-szara-i7384419431.html?reco_id=d21d6a7b-6da3-11e8-9718-b8ca3a6ab870&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

http://allegro.pl/kierownica-romet-mtb-prosta-31-8-720mm-czerwona-i7338443624.html?reco_id=0cfe8136-6da4-11e8-b9e6-b8ca3a6c1b70&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michuuu napisał:

A może sam sobie wyszukasz?

Pisałem już wyżej o tym, źe szukałem sam i mi znajduje tylko taką: https://www.romet.pl/Akcesoria,Rura_kierownicy_MAGIX_MHBA_6009_BT_FOV_aluminiowa,98,650,14659,0.html

Ale ta nie jest taka sama jak potrzebuje. Dlatego poprosiłem Was o pomoic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Wymienia rakietę jak dotknie przypadkowo ziemi?

TY się nabijasz zemnie. Ale czy chodziłbyś po ulicy w dziurawych butach na palcach i potarganych spodniach ?  - pewnie nie. Ja tak czuje się jak jadę na rowerze o tym srebrem wali mi po oczach i dostaje szału. Jadę i głośno klnę na wszystkich.  I dostaje szału.  Bo mi to działa na nerwy gdy to widzę. Nie możecie mi pomóc poszukać tej kierownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NorthAngel82 napisał:

Ale czy chodziłbyś po ulicy w dziurawych butach na palcach i potarganych spodniach ?

Nie widzę związku. 

Naprawdę musisz zrozumieć że rower MTB to nie dzieło sztuki, powinien być użytkowany zgodnie z przeznaczeniem. Tyle że z Twoich opisów wnioskuję że Twój nie widział nawet piasku na asfalcie.

Nikt Ci nie pomoże szukać tej kierownicy bo istnieje szansa że nie jest ona dostępna w sprzedaży. Naprawdę nie rozumiem dlaczego uparłeś się na ten konkretny model, są setki ciekawszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, NorthAngel82 napisał:

Ja tak czuje się jak jadę na rowerze o tym srebrem wali mi po oczach i dostaje szału.

Jeśli tylko o to chodzi, to naprawdę da się to zamaskować, zamalować. 20 lat temu ludzie składali  jedno auto z 2 różnych i fabryczni inżynierowie nie mogli doszukać się różnicy - więc żywię nadzieję że i w Twoim przypadku można sobie z problemem poradzić.

Pokaż fotkę tego uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka już była w innym temacie. To jest odprysk wielkości 1x1mm. Przy odrobinie zaradności można by było już 100 razy kupić lakier zaprawkowy ( pisałem o tym kilka razy) i zakleić ten mini odprysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję rozwiązanie:

http://allegro.pl/marker-mazak-permanentny-czarny-okragla-koncowkav1-i7226084920.html  koszt 1zł

http://allegro.pl/lakier-zaprawka-sztyft-akryl-farba-czarna-mat-12ml-i6867241715.html  koszt 12zł

Jeśli jednak psychicznie Ci nie odpowiada, że masz jakiś uszczerbek na niezkazitelnej powierzchni tego lakieru na kierownicy , to pozostaje Ci tylko kontakt z firmą i zapytanie gdzie dostaniesz taką kierownicę. Kod produktu (kierownicy) zapewne jest wybity w części gdzieś pod mostkiem (musisz rozkręcić, ale kierownica zapewne Ci sę obróci i nie będziesz pamiętał jak było wcześniej idealnie - sam odpowiedz sobie jak zaznaczyć przed rozkreceniem ;) )  lub   pod gumowymi manetkami. Równie dobrze może być tak że nie znajdziesz nigdzie żadnego numeru , wtedy proponuję powrót jednak do rozwiązania za 1 lub 12 zł .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...