Skocz do zawartości

[rama] bóle ramion i nadgarstków


hummingbird

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Kilka dni temu kupiłam sobie rower trekkingowy. To była moja pierwsza poważna rowerowa inwestycja, ale chyba znowu nie wyszło... Po kilku ostatnich przejażdżkach, zauważyłam u siebie mocny ból ramion i nadgarstków. Wcześniej jeździłam na rowerach górskich, więc może po prostu nie jestem przyzwyczajona? Z drugiej strony, rower wydaje mi się być trochę za duży. Mam 163 cm wzrostu, a rama ma 19'' (damka). Co myślicie? Słabe ramiona czy za duża rama? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rower był zakupiony kilka dni temu i masz paragon zakupu to możesz udać się jak naj szybciej do sklepu i powiedzieć o swoim problemie. Spróbować rower wymienić na ramę mniejszą na M - Bo teraz pewnie masz rozmiar ramy L.  Ustaw sobie siodełko dobrze tak jak się powinno mieć ustawione oraz wysokość kierownicy i wówczas poprawi się Twój komfort jazdy na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest przyczyna bo nie widzę  parametrów kierownicy ale ja i część moich znajomych miało problem z bólem nadgarstków z kierownicą z wygiętą w tył (backsweep). Pomogło przekręcenie kierownicy o 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
8 godzin temu, droplet napisał:

Nie wiem czy to jest przyczyna bo nie widzę  parametrów kierownicy ale ja i część moich znajomych miało problem z bólem nadgarstków z kierownicą z wygiętą w tył (backsweep). Pomogło przekręcenie kierownicy o 90 stopni.

Ideologicznie dziwne bo duże (przesada) gięcie do tyłu pozwala na bardziej naturalne ułożenie nadgarstków.

Nie wyobrażam sobie kierownicy z 12 stopniowym gięciem do tyłu obrócić o 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specialized, butted 6000 alloy, 8-degree backsweep, 6-degree upsweep, 10mm rise, 31.8mm, 750mm width.

Kumpel, który miał ten sam problem poradził by ją obrócić  i pomogło. Zdaję sobie sprawę, że to może być bardzo osobnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...