Skocz do zawartości

[wybór roweru] Grand Canyon AL 4.0 vs NS Bikes 2018 Eccentric Lite 2 29" vs Roscoe 7


EugeniuszSZYSZKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić w najbliższym czasie rower i chciałbym się dowiedzieć który z tych wymienionych rowerów jest najlepszy jak na swoją cenę . Chętnie poznam inne propozycje cena do 4000zł. Rower ma być  przeznaczony do zjazdów z tras downhill. W grę wchodzą też  rowery używane:) A oto moje propozycje :

https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-4-0.html

https://7anna.pl/product-pol-10411-Rower-NS-Bikes-2018-Eccentric-Lite-2-29.html

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-szlakowe/roscoe/roscoe-7/p/21603/?colorCode=black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Radek miło że wkleiłeś mojego Treka Stache. Sam mam 170 cm wzrostu, 17,5" idealnie pasuje.

Roscoe to taka bardzo biedna wersja Stache. Odpuść sobie widelec ze sprężyną stalową. Tzn. Trek odpada. W takiej cenie szału niema.  Beznadziejne piasty na kulkach, słabe hamulce, podstawowa opona(Canyon).

Eugeniusz jak chcesz to możesz do mnie zadzwonić i opowiem co nie co o moim rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2018 o 20:02, Imar napisał:

Roscoe to taka bardzo biedna wersja Stache.

Bzdura. Stache to totalnie niepraktyczny wynalazek na przerośniętych kołach, Roscoe z kolei to bardzo wygodna i udana trailówka. Przy zakupie konieczna jednak wymiana opon, hamulców i najlepiej widelca. Po tych zabiegach zostanie bardzo fajny rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię, nie osłabiaj mnie :D Kupić rower żeby wymienić połowę roweru. Stache daję możliwości wymiany kół. Trochę osób śmiga na tym rowerze maratony, trochę enduro. A znam też osoby które jeżdżą na przemian maratony i bawią się na singlach. Wiadomo sztywniak wymaga więcej i mniej wybacza niż full.

Możliwość wymiany kół na plus. Niema też co porównywać roweru który kosztuję 10k do roweru który kosztuję 4k.

Może Europa nie jest jeszcze na to gotowa. Trek na bazie Stache zbudował rower wyprawowy 1120 i Stache fulla.

29" w enduro jest już bardzo zauważalne, baa w DH 29" też już jest spotykane. Nie będę ukrywać, Trek ma straszne parcie na większe = lepsze.

Prawda też jest taka że przy większym kole wymagany jest większy skill, którego ja nie posiadam. Dlatego zdecydowałem się na koło 27,5".

Zawodowcy teraz się przesiadają na 29", kumpel wymienił Remedy na Slasha. Jest mega zadowolony. Ale to gość który jeździ lata i potrafi potencjał koła wykorzystać.

 

Do Autora szukaj roweru na widelcu powietrznym(stożkowa rura sterowa), piasty zawsze można przepleść. W tej półce cenowej niema szału jeśli chodzi o nowe roweru.

Najważniejsze jest jeździć i czerpać z tego przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Imar napisał:

Kupić rower żeby wymienić połowę roweru.

Zawsze to robię kupując rowery. Jeśli nie składam od A do Z samemu ;) Gdzie zabawa kiedy ktoś za Ciebie decyduje na jakich częściach jeździsz?

W dniu 28.05.2018 o 15:54, EugeniuszSZYSZKA napisał:

Rower ma być  przeznaczony do zjazdów z tras downhill.

Mam Eccentrica i Roscoe. Niestety żaden się nie nadaję do dh kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mateusz_zwolinski napisał:

Zawsze to robię kupując rowery. Jeśli nie składam od A do Z samemu ;) Gdzie zabawa kiedy ktoś za Ciebie decyduje na jakich częściach jeździsz?

Rozumiem, to samo zrobiłem z moim Stache.

https://www.olx.pl/oferta/trek-stache-7-27-5-rama-17-5-CID767-IDtgrKD.html

Ale autor ma przeznaczony budżet i chcę się go trzymać. Nie wiem czy miałeś do czynienia z Roscoe. To naprawdę słaba baza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Imar napisał:

Nie wiem czy miałeś do czynienia z Roscoe.

Kupiłem go dziewczynie i coraz częściej pożyczam, bo jest mega wygodny i super się prowadzi :)

Malowanie ramy w wersji 7 WSD obłędne.

Opony i hamulce zmienione jeszcze w sklepie. Widelec też wyleci i wrzucę tam Foxa z mojego NSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...