Skocz do zawartości

[Tłoczki] Osad


radm3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam lekki osad na wszystkich 4 tłoczkach ceramicznych w zacisku Shimano m820. Myłem je alkoholem izopropylowym i acetonem technicznym co trochę pomogło.  Można tłoczki myć acetonem? Zacisk był używany niecały rok i jest na gwarancji. Stosowałem oryginalny olej Shimano oraz silikonowy smar do hamulców kleen-flo eze slide w zbyt dużej ilości. Jeździłem też w zimę. Zacisk ma przebieg około 2000km. Powierzchnia tłoczka jest gładka. Czy taki osad zawsze powstaje? Tłoczki wyjmowałem przez blokowanie innych tłoczków i naciskanie klamki. Mam problem z rozkręceniem zacisku, jedna śruba odkręca się normalnie a z drugą jest bardzo duży problem, główka śruby na torx 30 słabo trzyma się bitu a trzeba ogromną siłę przyłożyć ( i tak już trochę wyrobiłem ją :( ). Czy dużo tracę nie rozkręcając całkowicie zacisku? Kiedyś pewnie i tak będę musiał go rozkręcić, zastanawiam się czy nie oddać na gwarancję.

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Mod Team
W dniu 20.05.2018 o 21:08, radm3 napisał:

Zacisk był używany niecały rok i jest na gwarancji.

Poprawka- był na gwarancji.

Po co rozbierałeś zacisk przy tak niskim przebiegu?

W dniu 20.05.2018 o 21:08, radm3 napisał:

główka śruby na torx 30 słabo trzyma się bitu a trzeba ogromną siłę przyłożyć ( i tak już trochę wyrobiłem ją :( ). Czy dużo tracę nie rozkręcając całkowicie zacisku? Kiedyś pewnie i tak będę musiał go rozkręcić, zastanawiam się czy nie oddać na gwarancję.

Teraz już nie. Wyrobiłeś śrubę i chcesz oddać zacisk z wyrobioną śrubą na gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, durnykot napisał:

Poprawka- był na gwarancji.

Po co rozbierałeś zacisk przy tak niskim przebiegu?

Teraz już nie. Wyrobiłeś śrubę i chcesz oddać zacisk z wyrobioną śrubą na gwarancję?

Tłoczki nie pracowały równo. Przez danie grubej warstwy smaru silikonowego i jazdę zimą dostał się brud.

Śrubę tak uszkodziłem że ten zacisk został na części. Znajomy pomógł mi wykręcić tą śrubę przez dospawanie do niej nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...