Skocz do zawartości
RX8

[thru bolt] a piasta

Rekomendowane odpowiedzi

RX8

Witam.

Od 2 lat jestem posiadaczem Cube Analoga. W tym roku powoli zaczynam wymieniać części. Dwa miesiące temu wymieniłem cały napęd na 2x10 XT. Od kilku dni przeglądam czy idzie coś zrobić w kierunku sztywnej osi. Natrafiłem na "thru bolta" Z tego co wyczytałem to nie do każdej piasty pasuje.

W temacie jestem zielony. Proszę o przybliżenie tematu i podać czy jest jakieś rozwiązanie.

Moje piasty - Piasta przód Shimano HB-TX505, QR ,, Piasta tył Shimano FH-TX505, QR

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fenthin

W przypadku sztywnej ramy to taka sztuka dla sztuki.

Ale odpowiadając w pełni - żebyś mógł takie rozwiązanie zastosować, musisz mieć piastę pod oś 12mm lub fabrycznie thrubolt. W Twoich to nie do zrobienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RX8

Czyli nic nie da się zrobić ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

@sznib przecież to to samo co szybkozamykacz tyle że na imbus a nie na "wichajster" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Tak, ale dzięki temu że na imbus można silniej dokręcić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

Mam praktycznie takie same, stare oryginalne lekkie tranz-x ( jeszcze 10 kompletów w szufladzie ) i w porównaniu do zacisków deore xt nie czuję żadnej różnicy, mocniej też nie zaciskam niż trzeba, a nawet trzeba uważać żeby nie przeciągnąć bo może na piastę źle wpłynąć. ( ciężko wyczuć jak mocno dokręcić w porównaniu z klasycznym zaciskiem ) No, ale może to ja nie czuję a różnica jest ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta