Skocz do zawartości

[jaki amortyzator przód] ok 800zl


Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczów.

Jako, że jestem tu nowy to wybaczcie jeśli temat umieściłem w złym dziale. A więc do rzeczy - od dobrych dwóch lat nosiłem się z zamiarem modernicacji mojego roweru :

https://www.giant-bicycles.com/pl/talon-27dot5-3-2015

Z braku czasu dopiero teraz nastał ten dzień. O ile nowy osprzęt w postaci przerzutek, korby, kasety i hamulców został zakupiony to teraz przyszedł czas na amortyzator. I tutaj mam z tym problem - jaki byłby dobry w takim przedziale cenowym (ok800złociszy), i jeśli jakiś polecacie to z czym by się to jeszcze wiązało. Chciałbym zaznaczyć, iż koła również planuję wymienić, więc chętnie wezmę pod uwagę sugestie i w tym temacie. Co do informacji, które zauważyłem osoby w moim położeniu podają : waga - 85 kg, rodzaj jazdy - głownie leśne i górskie tracki, bez harcoru - zjazdy wtedy kiedy już muszę. Na czym mi zależy - na lepszej pracy amortyzatora w stosunku do seryjniaka zamontowanego obecnie, na blokadzie przy kierownicy, waga - i tak wszystko inne jest pewnie lżejsze, jednak im mniej tym lepiej. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtańszy znaczy najgorszy ? Jeśli sugerujecie coś z wyższej półki cenowej to za czym się rozglądać ? Tak jak pisałem wcześniej, może i nie będzie to ekstremalna jazda, ale wolałbym nie kupować czegoś na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa półka to jest koszt Twojego roweru gdy był nowy, albo i więcej gdy chcesz FOX'a lub wysoki model RS.

Najtańsze powietrze oznacza podstawowy model z sprężyną powietrzną. Wszystko poniżej ma sprężynę stalową tak jak Twój XCM.

Ja niezmiennie sugeruje Ci odezwać się do kolegi @ACTIVIA, on powinien Ci zaoferować Raidona w dobrej cenie, ewentualnie gdybyś dorzucił to Epixon jest bardzo fajny ( konstrukcyjnie jest to Raidon ale dużo lżejszy).

Ewentualnie możesz szukać leżaków magazynowych na allegro, ale wtedy trzeba mieć nieco rozeznania żeby nie kupić jakiegoś przepłaconego zgniłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większą różnicę w stosunku do czego? Jeżeli masz na myśli Raidona to nie, Epixon ( w wersji 9mm) różni się tylko i wyłącznie wagą.

Pamiętaj że do amora musisz kupić pompkę, inaczej nie ma to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o odczuwalną różnicę w stosunku do posiadanego obecnie XCM'a. Ale wracając do Epixon - z tego co przeglądałem oferty to on jest dostępny tylko w wersji tapered. Rozumiem że do mojej ramy takie rozwiązanie nie podejdzie ? przy okazji - rzuciło mi się w oko :

http://allegro.pl/rock-shox-30-gold-rl-27-5-2017-26-reba-2017-i7182042479.html#thumb/6  - jakieś opinie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kolego a nie dopuszczasz opcji zakupu używki Reby lub Foxa + wykonanie serwisu, i wiesz co masz, lub poszukanie jakiegoś "leżaka"

Co byś nie kupił będzie lepsze od obecnego, ale z oferty santuora to nic poniżej Aion-a bym nie polecał.

Skąd wiesz jak zaczniesz jeździć za rok, dwa... lepiej kupić coś lepszego niż za jakiś czas znowu zmieniać.

Ale to tylko moje zdanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby  autor tematu był by zainteresowany to miał bym  dla niego za 850zł fajnego Raidona, tj

1.  Aluminiowa rura sterowa

2.  Lepsze tuleje - brak luzów

3.  Lepsza uszczelka tłoczka  

 

4. Lepsze złączki spręzyn negatywnych 

 

5. W szczególności to ma ROZBIERALNY KARTRIDŻ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...