Skocz do zawartości

[Pedał] SPD m520wnętrzności lub cały)


llancer

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli miał by ktoś na zbyciu zajechany pedał m520(prawy), który ma sprawne wnętrze to bym przygarnął.

O ile mój komplecik działa, nie ma problemów z wpinaniem,wypinaniem etc. to prawy sam sie nie obraca, trzeba mu pomagać, lewy po wprowadzeniu go w ruch kreci sie lekko jeszcze pare razy sam. Na prawym czuć opór. Mimo rozkręcania,czyszczenia,lżejszego skręcenia, czuć było co któryś obrót większe tarcie, teraz jest jeszcze większe. Podczas jazdy to nie przeszkadza, ale jakoś mnie to męczy.

Myśle, ze może dało by się wymienić te kulki, z tulejką ze środka z innego pedału, lecz takowych nie mam dawców. Wtedy może by i lewy mógł być.

 

Reasumując: Poszukuje wnętrzności m520, lub całego prawego pedału, sprawnego, lekko obracającego się- oczywiście w rozsądnej cenie. Blaszki do wpinania mogą być zajechane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://cycle.shimano-eu.com/media/techdocs/content/cycle/EV/bikecomponents/PD/EV-PD-M520-2235_v1_m56577569830608614.pdf

Które części Cie interesują?

Ja mam dwa pedały rozłożone na części, przejechały jakieś 1200- 1500 km. Niestety jeden z nich miał fabrycznie krzywo wkręconą plastikową tulejkę, także działał dopóki go nie rozłożyłem.

Swoją drogą, nie wolisz tych zamęczyć do końca i w Decathlonie kupić sobie nowe za 99zł? Te pedały są tak tanie że chyba nie ma sensu reanimować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m520 jeszcze pare lat temu po 70zł były nowe, jak kupowalem obecne z 2 lata temu, już po 130 były, kupiłem za 75 wtedy ,,prawie nowe z przebiegiem 100-200km) od ziomka, który jednak z spd zrezygnował po spróbowaniu. Teraz skoro da się nadal jeździć to jeżdżę, ale jak by ktoś miał niepotrzebne części, i dało by się mu dodać troche kilometrów to czemu nie ?

Przydały by mi się łożyska jak pisałem. Tulejka,kulki i ta bieżnia która jest zakładana zaraz na plastikową tulejke, myślę, ze to chyba nie wina ośki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/6c2c67bb5d588.png.html

Sama ośka nie powinna się zużyć, więc w sumie wystarczyły by części wszystkie z linku oprócz tej ośki.

Dziwne to jest, bo kupiłem komplet,jeździłem na komplecie, a mimo wszystko lewy jest idealny, prawy natomiast się ciężko obraca, jak rozkręciłem wszystko wyglądało ok.

https://zapodaj.net/271141a5d0dda.jpg.html

Ale przy takich malych kulkach i plastikowych częściach, trudno powiedzieć, czego to jest wina. Korpus pedała też czyściłem w środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tej nakrętki- bieżni nie chcesz?

Z pedałami to jest dziwna historia, miałem kiedyś to samo na platformowych. Jeden jakoś haczył, rozłożyłem, wszystko wyglądało ok, złożyłem i było jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i tak będziesz już miał rozkompletowane to moge przygarnąć :) Co do serwisu mam to samo. Kręciłem go ręką to było wyczuwalne takie przeskakiwanie, rozkrecilem wyczyscilem,dalem sporo smaru,skreciłem nie za mocno zeby w miare lekko się obracał, co 3-4 obroty czuć było nierówną prace, jakby ocieranie kulek. Po jednej jeździe pedał na całym obrocie ciężko się obraca. Nie na tyle ciężko by nie dało się jeździć,ale mimo wszystko nie działa jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2018 o 16:08, llancer napisał:

Sama ośka nie powinna się zużyć, więc w sumie wystarczyły by części wszystkie z linku oprócz tej ośki.

Ośka możne się skrzywić ... z moich obserwacji to najczęstszy powód problemów z płynnością obrotu w tych pedałach.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musiała skrzywić by się od nacisku na pedał. Bo na tych konkretnie nie miałem nigdy gleby, ani nie opierałem roweru pedałami o coś. Jedyna opcja to podczas jazdy siła nacisku. Ale troche dziwne, bo lewy działa bez zarzutów. Jedną z opcji było by założyć wnętrzności z lewego do prawego, jeżeli było by ok, to tylko te kulki etc, jeżeli będzie źle to musiałbym w takim razie cały pedał praktycznie kupić. Wrócę do domu za x dni to jeszcze się pobawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, llancer napisał:

W takim razie musiała skrzywić by się od nacisku na pedał.

Nie wnikam, nie mam ich na stole ... jedyną osobą, która może ocenić ich realny stan lub to komuś zlecić jesteś ty.
Sugeruje tylko co mi podsuwa doświadczenie. Ponad to oś może się tak samo zużyć jak konus czy tulejka, w końcu jest jedna z bieżni łożyska.

Pozdrawiam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe wydawał 100zł na nowe, skoro te są ok, Pedał nie ma luzów,kręci się. Nie kręci się lekko jak lewy, ale się obraca, a podczas jazdy tego nie czuć i jest ok.

Jak wróce do domu to sprawdze przekładając części między pedałami jeżeli bedzie ok to dokupie same kulki i bieżnie, jeżeli nie to może z ośką odkupie od skom'a . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...