Skocz do zawartości

[rower za 3500] Gate 30? Cube Acid?


mwalter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję pomocy w wyborze roweru. Będzie on dla osoby 185cm wzrostu, ok 85kg. Jazda czysto rekreacyjna, ważna jest trwałość i w miarę możliwości bezawaryjność (nie mówimy o sprawach eksploatacyjnych ofc). Napęd minimum 2 blaty z przodu.

Na tą chwilę waham się między tymi modelami:
Kelly's Gate 30 2017
https://www.kellysbike.com/pl/mtb-xc-c527/gate-30-p48475

Cube Acid 2017
https://cube.pl/rowery_2017/hardtail/acid/cube-acid-2x-bluenflashorange-2017/

W Cubie kuszą trochę wyższej klasy komponenty, w Kellysie sztywne osie dość niespotykane w tej półce cenowej a chyba powoli stające się nowym standardem w kołach. Natomiast nie wiem jak te piasty Novateca bo wiem że ostrokołowcy dość plują na tą firmę.
Czy ktoś byłby w stanie pomóc dokonać wyboru? Oczywiście proszę też o inne propozycje, najlepiej z linkami (rzeczy typu "jak popolujesz to wyrwiesz gate50 w stacjonarnym w Pścimiu Dolnym mało dla mnie wnoszą ;))

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!

Edytowane przez mwalter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze merida BIG nine 500 na rok 2018 lub mocny rabat na ubiegły. Siedzi tam manitou. Ciekawe tłumienie ramy. Osprzęt podobny, bez sztywnych osi, kwestia geometrii i kilku detali. No i rabat od ceny. Jeśli pasuje Ci geometria Kellysa to wart ceny. 

Możesz poszukać jeszcze mustang 2 29 z ub. Roku. Bardzo fajnie pomyślany rower. https://rower.com.pl/romet-mustang-29-2-676806

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z nim to tak jak z b8, trzeba podzwonic po sklepach,poszukac. 

Możesz poszukać dobrego roweru też u nich, po rozmiarach https://piwnicarowerowa.pl/focus-black-forest-lite-27-22g-rozmiar-m-czarny-20,3,21,2945 i głównie w Focusach. 

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z dwójki Kellys/Cube zdecydowanie ten pierwszy, mimo że z piastami coś tam było na rzeczy ( najlepiej jakby się właściciele wypowiedzieli - np. nieobecny zdaje się kolega wkg ).

Kellys ma taperowaną główkę ramy, co jak kupujesz rower na kilka lat, a w międzyczasie będziesz chciał zmienić amorek, ułatwi sprawę o tyle, że będziesz miał większy wybór sensownych modeli. Poza tym Gate ma nieco lepsze hamulce.

W przypadku Cube'a nie ma co patrzeć na napęd, który sam nie jeździ, a w Kellys'ie też w miarę jak się części będą zużywały, będziesz mógł stopniowo wymieniać osprzęt na lepszy. Właściwie Cube byłby dobry tylko dla kogoś spokojnie jeżdżącego i patrzącego na znaczki na osprzęcie oraz oczekującego bardziej komfortowej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mwalter napisał:

Tak jak mówiłem, rower służył będzie do rekreacyjnej jazdy, żadnych ekstremów nie zobaczy raczej nigdy :)

Wejdź do jakiegoś sklepu w okolicy i przymierz się. Pozycję możesz skorygować mostkiem. Oba rowery to nie są maszyny do ścigania- sprawdzą się doskonale do amatorskiego śmigania w terenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, seffer napisał:

Co masz na myśli mówiąc o pozycji na Kellysie? Sam biorę go pod uwagę tylko troszkę wyższe modele :) Pozdrawiam

Ludzie piszą o kącie podsiodłówki który jest podobno (zaznaczam że kompletnie się na tym nie znam i tylko powtarzam opinie z innych wątków i forów) mało wygodny, wymuszający siłowe pedałowanie itp. + cała geometria jest bardziej sportowa (czytaj: mniej wygodna) niż na przykład powyższy prawie crossowy Cube.

Wejdź do jakiegoś sklepu w okolicy i przymierz się. Pozycję możesz skorygować mostkiem. Oba rowery to nie są maszyny do ścigania- sprawdzą się doskonale do amatorskiego śmigania w terenie. 

Dzięki @woojj to znacznie rozwiewa moje wątpliwości :)

Za radą @lederfox34 przejrzałem Focusy i znalazłem jeszcze coś takiego:
https://piwnicarowerowa.pl/focus-black-forest-lite-27-5-2016-20g-50l-black,3,1267,2429
co prawda 27,5 ale to do przełknięcia, za to rozmiar L który chyba będzie bardziej odpowiedni dla mnie

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak ten rower ma się do Gate'a?

Edytowane przez mwalter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Według mnie jednak M, bo L to już straszny koń - wysoki i długi.
Jednak M, to dla Ciebie raczej dolna granica, a z kolei L to górna...
Pomiędzy nimi jest spora różnica : 5 cm podsiodłówki, 2,5 cm górnej rury + 1 cm mostka i 1,5 cm wysokości główki ramy.
Nie wiem do jakiej pozycji na rowerze byłeś przyzwyczajony - tu na M będziesz bardziej "wyprostowany" niż na L, która ma horyzontalną długość 74 cm ( razem z mostkiem ), a to już sporo i do tego kierownicę szerszą o 2 cm, co nieznacznie też przyczynia się do większego pochylenia.
Oprócz tego z podsiodłówką 53 cm rozmiar L musi być dość wysoki - niewykluczone, że wręcz za wysoki dla Ciebie ( szkoda, że Kellys nie podaje przekroku, ale obstawiam ok. 85 cm ), pytanie jaką wysokość byłbyś w stanie zaakceptować...
Właściwie w przypadku L to wysokość byłaby w większym stopniu decydująca, bo długość można by skorygować wymieniając mostek na krótszy - powiedzmy 70 mm.
Radzę Ci jednak pochodzić po sklepach i poprzymierzać się do kilku modeli w różnych rozmiarach - wtedy będzie Ci łatwiej określić, która pozycja Ci bardziej odpowiada.
Byłby to jakiś punkt odniesienia i określenie docelowej wielkości roweru będzie prostsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...