Skocz do zawartości

[zakup] Merida i Scott do 5000 tys


seffer

Rekomendowane odpowiedzi

@seffer
Kumam. Jednak zamawianie przez neta to nie zawsze musi być problem z dopasowaniem. Warto przed kupnem roweru trochę pojeździć na różnych ramach. Testy są najlepsze (niestety zaczną się za 1-2 miesiące zapewne) ale nawet runda dookoła sklepu może sporo pomóc. 
Mając jakieś porównanie łatwiej ustalić jakich kątów oczekujesz. Padają tu propozycje rowerów znacząco się od siebie różniących. Może się okazać, że firmy wysyłkowe mają rowery które są podobne do tych które Ci najbardziej odpowiadają.
Nie mam zamiaru Cię namawiać, absolutnie. Jedynie co zrobię to zasugeruję, żebyś kupił rower który Ci się mega podoba :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, seffer napisał:

Nie jestem jakoś przekonany do zamawiania przez Internet, chyba wolałbym usiąść, przejechać się trochę.

Szczerze się zgadzam. Tyle że ja tak zamówiłam swój rower.nasiedzialam się chyba już na wszystkim prócz mojej Piki. I ja wybrałam. Rose ma dystrybutora, jest na forum. Trzeba się zakręcić tylko by można było przymierzyć ten model. Uważam go za majstersztyk ze wszystkimi co trzeba i na przyszłość. 

Co do upgrade meridy to amorek można upolować chociażby na piwnicy rowerowej, mają tam ciekawe wyprzedaże wysokich modeli. Po odsprzedaniu swojego oczywiście. 

22 minuty temu, seffer napisał:

Była tu mowa o Kellysie gate 90 na samym początku z 2017 roku. Co powiecie o tych propozycjach z 2018? Jak tu wypada sztywność itp.?  Kellys gate 50 i 70(linki niżej)

http://tiny.pl/g4sf4
http://tiny.pl/g4sfn

Niestety to co ci wrzuciłam już nieaktualne.. Wykupili gate'a w tej cenie. To była dobra okazja. Miał rebe przede wszystkim. Bił te modele 50,70 tym widelcem chociażby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lederfox34 napisał:

Niestety to co ci wrzuciłam już nieaktualne.. Wykupili gate'a w tej cenie. To była dobra okazja. Miał rebe przede wszystkim. Bił te modele 50,70 tym widelcem chociażby.

No właśnie link nie działał mi już... To pomyślałem o nowszych modelach. Jak tam u nich ze sztywnością?

Edytowane przez seffer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

kudizc
Osie 141QR to kojarzę w tej chwili u Scott'a i Treka w "budżetowych" modelach.

Kellys'y mają już boost'y z tyłu - z jednej strony nie ma co się jarać, bo zwykłe sztywne osie są OK, ale z drugiej strony skoro można mieć jeszcze odrobinę większą sztywność, to czemu nie skorzystać.
Dorzucę jeszcze karbon na sztywnych osiach : http://allegro.pl/rower-haibike-greed-9-10-50-z-6499-i7140646461.html
Rozmiarowo może być już na granicy i minusem mogą być stosunkowo wąskie obręcze ( 19 mm wewnętrznie ), ale Kellys'y też tyle mają.
Osprzętowo może bez rewelacji, ale to w końcu "karbą" B)
PS
Posiadam te obręcze DT i na sztywność nie narzekam ( przez dwa sezony nie było żadnych problemów ), tyle że ja mam średnie koło, ale ważę raptem 5 kg mniej.

syrobb
Coś tak czuję, że u autora urodą wygrywa na razie Merida :icon_cool:
lederfox34
Nie ja kupuję, ale Rose to brzydal :confused:

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Kellys'y mają już boost'y z tyłu - z jednej strony nie ma co się jarać, bo zwykłe sztywne osie są OK, ale z drugiej strony skoro można mieć jeszcze odrobinę większą sztywność, to czemu nie skorzystać.

Z przodu jest sztywna?

 

12 minut temu, KrissDeValnor napisał:

syrobb
Coś tak czuję, że u autora urodą wygrywa na razie Merida :icon_cool:

lederfox34
Nie ja kupuję, ale Rose to brzydal :confused:

Dobrze czujesz, jednak wszyscy przekonują do rozsądniejszych wyborów ;) I tak się chyba stanie, ale oczywiście można mieć to i to, tylko szukać dalej :D

Tak, jest brzydalkiem B)

Edytowane przez seffer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie... <_<  

nie, nie zabiorę zabawek i nie pójdę przez to ^_^ każdy szuka tego 'czegoś' w rowerze. Swoją drogą na giełdzie w Słomczynie w masie różnych szos wyglądał zjawiskowo właśnie taki jeden gosć. Rose w malowaniu pscółki, czarno/ zółtym na 105. Aluminium. I wsród tych treków na ultegrach, bullsów kellysów wyróżnial się niesamowicie. Wyglądał ze stał a jakby już jechał. Perfekcyjne wykonanie, widać ze robią to z głową. A co do Meridy, lata temu jak mazowia mtb gościła u nas regularnie dawali (za 2tysie wadium) meridki big nine dość podstawowe na maraton by ktoś mogł obskoczyć i sprawdzic sprzęt. Powiem ze zrobiły wrażenie, pomijam szok dużych kół :) ale one miały ubijaki... nie wiem czy nie 8 przełożeń i ważyły ze mój 26 się pierzem wydawał, ale cholerstwo było bardzo wygodne ;) i większość Meridek tak ma.. (i Treków podpowiem) 

a prospos Treków to co wrzuciłam na pierwszej stronie cenowo pobite

https://rower-sport.pl/pl/p/TREK-SUPERFLY-6-29-2016/2813?unibike stoi na Rebie. Sztywna na przód. Geo już w innej odsłonie niż Kellys- główka ramy/ podsiodłowka, wg. mnie bardziej uniwersalnie. Osobiście tez stalam się 'fanką' tak jakby Srama (tu GX 10biegowy) 

 

takie coś wpadło- geometria sprzyja szybkiemu kręceniu, sądząc po cenach roweru to w sumie okazja.

http://allegro.pl/rower-gorski-stevens-colorado-401-2017-fox-okazja-i7149517350.html?reco_id=9bed4601-012b-11e8-915c-246e9683fac0&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product#thumb/2 wydaje mi się też że ma tę sztywną oś z przodu. 

(https://sklep.sportprofit.pl/pl/p/Stevens-COLORADO-401-29-velvet-black-2016-rozm.-20/14073) wow. 

Edytowane przez lederfox34
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry rabat.
Rower ok. Tylko te kasztaniaste opony wymienić a te Rapid Roby  na jakieś trekkingi ze znajomymi czy dojazdy do pracy. Do ścigania i treningów się raczej nie nadają. 

edit.
Obręcz waży 586g... Myślałem, że tylko ramy Kellysa są ciężkie.  Czyli nie tylko opony do wymiany :P

Edytowane przez syrobb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać, że wolałbym tego tegorocznego Gate'a (napęd 2x11 którego kultura pracy i przednia zmieniarka jest rewelacyjna) ale tam są manetki M7000 bez instant release więc nie napisze :rolleyes: 

Swoją drogą mój łeb nie jest w stanie ogarnąć, że producenci (wszyscy albo prawie wszyscy) oszczędzają na oponach... Rower za 6k a tam Rapid Rob. W dużo droższych rowerach potrafią być Schwalbe serii performance /tańsze mieszanki (zapomniałem nazwy) Continentala.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Alsew napisał:

No chyba że dołożyć do Gate 90, to zostają tylko opony...

https://rower.com.pl/kellys-gate-90-612274

no własnie :) dlatego nie wrzucałam poniżej modeli bo słyszałam delikatnie ujmując opinie średnie na temat obręczy Kellysowskich, zwłaszcza w porównaniu do DT S. (nie chodzi tylko co wagę) 

chociaż ja bym wolała do tego Treka dołożyc (?rabat jeszcze uzyskać) i mieć spokój z amorkiem i bardziej uniwersalną geometrię ;) 

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do rozmowy, bo zainteresował mnie ten model Kellysa z kolekcji '17. Patrząc na wyposażenie (koła, piasty, przerzutki) wygląda dość interesująco, a jeśli weźmiemy stosunek wyposażenia do ceny to chyba całkiem soko? Zastanawia mnie tylko ta rama. Nie miałem wcześniej Kellysa stąd moje pytanie do Was. Warto? Podrzucę link.
https://sklep.rowery.pl/rowery/1501/kellys-gate-90-2017-kup_teraz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie warto moim zdaniem - na razie Stevens proponowany przez lederfox34 zamiótł wszystkich pod dywan :icon_lol:
Prawie pełne XT włącznie z hamulcami ( oprócz kasety, łańcucha i tarcz ), tylna przerzutka ze sprzęgłem, piasty DT 350 i 370 oraz obie osie boost !
Poza tym opony RoRo EVO LS ( może szkoda, że LS, a nie SS, ale nie można mieć wszystkiego ) , a nie Rapid Rob jak w powyższym Gate...
Tu rekomendowana cena 9 k : https://www.stevensbikes.de/2017/index.php?bik_id=37&cou=US&lang=en_US  - zresztą kij z tym, za 5,3 k ( może mniej jak da radę coś urwać poza aukcją ) się opłaca.
PS
Zajefajnie wygląda w kolorze czarnym :icon_cool: , tylko przewód hamulca puszczony pod górną rurą nieco psuje wrażenie.
Już ja bym wiedział jak mu dołożyć do pieca w lesie, oj wiedziałbym... i tylko niech mi nikt nie pisze, że będzie nim ganiał po mieście, bo zwyczajnie szkoda na to takiego roweru :icon_exclaim:
Jednak geometria nieco kwadratowa - zastanawia mnie stosunkowo nieduża różnica 0,5 cm w długości górnych rur pomiędzy 16" na średnim kole, a 18" na dużym, przy czym na podsiodłówce jest już konkretna, bo 5 cm, więc tym sposobem im większy rozmiar, tym bardziej kwadratowy :icon_lol: , no sportowa geo to to nie jest, ale nie każdy jest w końcu sportowcem...

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślimy to trochę przewrotne pytanie :D 

za Krossa płacisz sporo (wychodzi pi razy drzwi taki tysiac za ramę i średni w tym budżecie amorek) Ścigant z ciekawą geometrią, uniwersalną. Co do Peaka (brawo dla Reby) nie każdemu jego geo odpowiada (owe kąty główki ramy, tył jest ok), coś jak Gate i jego kąty dla innych. Ja Peaki lubię ale nie wybrałam wersji męskiej dla siebie własnie poprzez kąty główki. Możesz go kupić w promocji poniżej tej wyjściowej, możesz też szukać używek sprawdzonych np. http://szybkierowery.pl/produkt/focus-raven-elite-29-carbon/ z zapewne możliwością po-negocjowania. w budżecie do 5z małym haczykiem nadal obstawiam Stevensa (chociażby za koła czy hamulce) 

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...