Skocz do zawartości

[rower] 5 - 6 tys nowe technologie rower "21 wieku" itp


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, erzurum napisał:

Bardzo dobry kąt na większość tras w Polsce dla roweru xc.

 

Tylko że wg tej rozpiski tam kąt główki jest 73,5, a podsiodłówki 71,5. Przypuszczam że to pomyłka i jest odwrotnie ale wolałbym się upewnić, no chyba że ktoś potrzebuje ramy żeby ją przerobić na żyrandol :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, syrobb napisał:

nie przesadzaj i nie wprowadzaj w błąd. kolega Wooyek pisze o zupełnie innych rowerach. 

 

Nie tak zupełnie innych. Rowery do enduro / trailu są tylko o krok dalej od XC.

A powyższy rower nie ma 71,5 stopnia kąta główki, ale 73,5! To nawet nie jest przesada, to jest czyste szaleństwo. Nawet szosówki tyle nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bts napisał:

Nie tak zupełnie innych. Rowery do enduro / trailu są tylko o krok dalej od XC.

krok dalej w ofercie producenta.

Serio chcesz porównywać HT do XC/Maratonu ze skokiem 100mm do Enduro, gdzie standardem już teraz jest 65 główki.
Jak na razie żaden rower do ścigania nie ma kąta główki na poziomie 68 (popraw mnie jeśli się mylę)
Owszem w modzie teraz HT z bardziej płaskimi kątami główki, ale nie są to rowery tworzone przede wszystkim z myślą o ściganiu (jak Fathom czy Nail Trail)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kurde, z tą geo chyba rzeczywiście jest coś nie halo, więc jeśli główka ma 73,5 stopnia, to raczej można zapomnieć...
Jakoś mi to umknęło i czytałem 71,5...
Trochę to dziwne, bo znaczyłoby to, że robią ramy z kątami "na odwrót" - jako ciekawostka rama 27,5" jest ponad dwa razy tańsza, ale znów kąty 73 i 71 ( trochę mi się w to nie chce wierzyć, ale nie mam pod ręką kątomierza ) : http://www.wheelproject.com/index.php?route=product/product&manufacturer_id=9&product_id=89

To o co pytasz, to główka taperowana - taka ma być jak nie chcesz sobie ograniczać wyboru amorków.
Ośki na zdjęciach to QR ( to właściwie szybkozamykacz ) i Thru Bolt - ta pierwsza jest w XTC.
Na sztywnych osiach nie masz takich nakrętek, bo są to osie przelotowe.
Tu masz taki patent jak w tym Sintesi ( oś 12 mm ) :

image.png.e62a8829d2fc4d87fc824fc794044f83.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem do kilku sklepów, serwisów które zajmują się sprzedażą Giant. O Tylną oś tego roweru https://www.giant-bicycles.com/pl/xtc-advanced-27dot5-1dot5-ltd-2016 a mogę go mieć za 5900 zł nowego z wysyłką. Waga zacna bo 10,6 kg, z pedałami 11 kg wyjdzie pewnie, to już niezły wynik.

"Witam czy ten model ma sztywną tylną oś 135 mm? Czy to jest zwykła 5 mm ? Bo większość rowerów ma już 142 lub 148 boost i na pewno posiadają sztywna oś. https://www.giant-bicycles.com/pl/xtc-advanced-27dot5-1dot5-ltd-2016 Co to są za obręcze i piasty maszynowe model ? Pozdrawiam"

1. "Szanowny Kliencie,

 Jeżeli chodzi o obręcze – są one aluminiowe, ze wzmocnieniami na nyple, wytwarzane przez Gianta.

Obie obręcze PXC-2 27.5, ETRO:584x19, ERD:552

- przednia pod zaplot 28 szprych

- tylna pod zaplot 32 szprychy

 Piasty stworzone przez Gianta w kooperacji z DT Swiss, na łożyskach maszynowych.

- przednia GDC-1517 28Hx100/Ø15mm, a więc szerokość 100mm oraz pod sztywną oś 15mm

- tylna GDC-1524-10s 32Hx135/Ø5mm, a więc szerokość 135mm oraz oś 5mm wkręcana (zdjęcie w załączniku)

 Słuszną uwagą jest, że rowery z nowszych kolekcji mają sztywną oś z tyłu. Dlatego też model ten wystawiony jest w bardzo atrakcyjnej cenie – bo aż z 30% rabatem – aby zniwelować te różnice wynikające z postępu technologicznego."

2. "Witam. Model posiada haki umożliwiające skorzystanie z dwóch standardów osi. Seryjnie jest sztywna oś 135/5 w formie szpilki DT Swiss-a ale z zamkniętymi hakami. Można zmienić haki na oś X12 w standardzie 142mm. Oczywiście wiąże się to ze zmianą piasty na ten standard. Obręcze są to produkty Gianta nie odbiegające od standardów lepszych marek. Szprychy to porządne, cieniowane Sapim Race. Piasty natomiast to typowo Formula sygnowana Giantem, przód oraz tył na łożyskach maszynowych."

 

I odpisałem im: 

Też się trochę dziwię że w takiej ramie karbonowej w 2016 r nie dali osi 12x142, jak boost już był w pierwszych rowerach w 2014 r zaprezentowany bodajże.

Jeszcze się dowiedziałem że można przerobić w (XTC ADVANCED 27.5 1.5 LTD 2016) tylną oś ze 135 mm na 12 x 142 sztywną oś tym http://www.rowerologia.com.pl/pl/p/HAK-PRZERZUTKI-GIANT-DO-PIASTY-142-X-12-MM/2328 czyli muszę piastę w kole wymienić i taki zacisk jeszcze wykupić? https://www.giant-bicycles.com/pl/zacisk--sztywna-os-kola-tylnego-giant-rws-142x12mm 

I to by było prawdziwe 12x142 mm jak w nowszych ramach? Luzów nie będzie? I obliczyć koszt tego czy się to opłaca zmieniać Co Pan myśli?

 

Prawdopodobnie tak można zrobić.

 

I jeszcze mi koleś odpisał od tego kosmicznego kąta ramy SINTESI. A podałem mu cenę zbudowania roweru w cenie podobnej do Gianta.

 

Witam,

taka konfiguracja:

Rama SINTESI 328 carbon, 29, wewnętrzne prowadzenie kabli (przerzutki, hamulec), 142 mm dropouts, PM 160 rear brake / http://www.wojczal-bike.pl/index.php?route=product/product&product_id=87

Widelec Rock Shox 30 silver 29, kolor czarny z manetką na kierownicę, 100mm skoku, mocowanie na zacisk

Stery FSA 1-1/8 and 1-1/2" threadless, Campy style upper with 1-1/2" lower, cartridge bearings

Mostek 4ZA alloy black 60-90mm do wyboru

Kierownica M-Wave alloy black

Chwyty kierownicy silicon black

Przedni hamulec Shimano M396 black

Tylny hamulec  Shimano M396 black

Dźwignie hamulcowe  Shimano M396 black

Tylna przerzutka Shimano M6000 10s

Manetka Shimano M6000 2x10s

Kaseta Shimano HG50 11-36T 10s

Łańcuch Shimano 10s

Mechanizm korbowy Shimano M6000 175mm, 26x36 lub 28x28

Suport Shimano Pressfit

Pedały brak

Koła  Syncros TR2.5 29 / http://www.wojczal-bike.pl/index.php?route=product/product&path=158&product_id=618

Przednia opona Continental Mountain King 29 kevlar

Tylna opona Continental Mountain King 29 kevlar

Siodło Velo black 

Sztyca Syncros XR1.5 alloy 31,6x400

W takiej konfiguracji możemy sprzedać Panu rower w cenie 6000 zł.

Pozdrawiam

Paweł Wojczal

 

Rożnica w osprzęcie znaczna względem Gianta, i 27,5 & 29. Jedynie sintesi ma 12x142 na start, może inny karbon, szkoda że nie ma boost. Nowy Giant na 2018 ma boost przód i tył. Cena też fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena, bardzo dobry rower.  Mówiąc po polsku: "Opłaca się" :rolleyes:

Co do sztywnej osi. Najważniejsze, że jest z przodu - bo tam amor. W przyszłości możesz wymienić koła na lżejsze i zrobić sobie 142x12 z tyłu. Koła giantowe, pomimo że solidne i pancerne, to jednak ciężkie. 
Nie do końca też kumam czemu ciągle o tym boost. Przecież tego nie jesteś w stanie poczuć przy Twojej wadze i  jeździe na Kujawach. 

A czy to jest rower dla Ciebie, tego nie wiem - no ale tego nawet Ty do końca nie wiesz :) 
7 strona tematu a nadal nie odpowiedziałeś sobie na najważniejsze pytania, które muszą paść jak budżet mały:

1. Jaki typ roweru
2. Rama aktualna 21 wieku czy lepszy osprzęt kosztem nowinek. (choć tytuł tematu dosyć precyzyjnie to określa)

Czyli albo wypasiony Giant w budżecie (kilka stówek więcej masz wszystko co chciałeś) albo nowy jakiś Fuji czy Kross na Reconie, Deore i m396.
Ja jestem zdania, że codzienne obcowanie z manetkami M8000 i Rebą jest fajniejsze niż z osią 110mm zamiast 100mm.



 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, syrobb napisał:

Dobra cena, bardzo dobry rower.  Mówiąc po polsku: "Opłaca się" :rolleyes:

Co do sztywnej osi. Najważniejsze, że jest z przodu - bo tam amor. W przyszłości możesz wymienić koła na lżejsze i zrobić sobie 142x12 z tyłu. Koła giantowe, pomimo że solidne i pancerne, to jednak ciężkie. 
Nie do końca też kumam czemu ciągle o tym boost. Przecież tego nie jesteś w stanie poczuć przy Twojej wadze i  jeździe na Kujawach. 

A czy to jest rower dla Ciebie, tego nie wiem - no ale tego nawet Ty do końca nie wiesz :) 
7 strona tematu a nadal nie odpowiedziałeś sobie na najważniejsze pytania, które muszą paść jak budżet mały:

1. Jaki typ roweru
2. Rama aktualna 21 wieku czy lepszy osprzęt kosztem nowinek. (choć tytuł tematu dosyć precyzyjnie to określa)

Czyli albo wypasiony Giant w budżecie (kilka stówek więcej masz wszystko co chciałeś) albo nowy jakiś Fuji czy Kross na Reconie, Deore i m396.
Ja jestem zdania, że codzienne obcowanie z manetkami M8000 i Rebą jest fajniejsze niż z osią 110mm zamiast 100mm.

Rower mieści się w moim budżecie, wynegocjowałem 5900 zł i opłaca się z tym osprzętem.

Rozmiar ma ramę 18,5" Predyspozycje 175-186 cm, to się mieszczę mam 180cm. Rozmiar według producenta to L prze krok 77.5 cm

Wagowo rower stoi na 10,6 kg i z tym osprzętem i ramą karbon to nie wiem czy coś lepszego znajdę, a rower wizualnie też mi się podoba.

Co do sztywnej osi to tak chciałem na początku te 12x142 na tej ramie, ale jest to osiągalne (http://www.rowerologia.com.pl/pl/p/HAK-PRZERZUTKI-GIANT-DO-PIASTY-142-X-12-MM/2328), na razie jest 135 mm. Dobrze że jest z przodu ale amorek, ale można zawsze wymienić i wsadzić później 110. Ten Fox ciężki jest? Porównywalny z Rebą? 

Wagowo stoję teraz na 78 kg. 

Co do sztywnych osi tak mi ludzie napisali co nie którzy, w serwisach rowerowych sklepach:

"27,5 czy 29 - sztywna oś nie ma znaczenia, ponieważ w tegorocznym 2017 do Xtc wprowadzili sztywną oś ponieważ ta rama pasuje do 27,5+. Gdyby nie to podejrzewam, że zostawiliby QR. Jak Pan zerknie poprzedni Xtc 29” też miał QR. Jeżeli chodzi o koła 27,5 nie podpowiem bo jeżdżę tylko na pxc1 27,5 i póki co jestem bardzo zadowolony i nie mam na co zmienić."

"Oś sztywna nie będzie zauważalnym zyskiem. Jak kiedyś zacznę generować FTP na poziomie 400 W wtedy będę się zastanawiał – ale myślę, że szybko do tego nie dojdzie.:)

Mam HT 29” z QR i fulla 27.5 ze sztywną osią. Full pomimo sztywnej osi nie jest sztywniejszy. Jeździłem 29” ze sztywną osią – nie byłem w stanie stwierdzić różnicy.

Konwersja mimo, że projektant ją umożliwił, myślę że bardziej by się sprawdziła w Anthemie. Tam podobno to wpływa na sztywność jak to w fullach. W HT lepiej jak Pan zainwestuje w lekkie koła niekoniecznie ze sztywną osią. Po prostu sztywne i lekkie  i tu zauważy Pan największy zysk."

"Sztywna oś(142x12) była montowana wcześniej, ale raczej w rowerach Full Suspension. Tam ciężko było uzyskać sztywność tylnego trójkąta.

W ramach HT tak naprawdę od 2-3 lat w kilku modelach jest montowana sztywna oś ale raczej przy kole 29” i w wyższych modelach."

I chyba wypadnie na wypasionego Giant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox na pewno działa dobrze, ta wersja to taki odpowiednik Reby. Waży pewnie w granicach 1500-1700g. 

Sztywne osie są spoko. Koło zawsze w tym samym miejscu, wygoda duża. Ale ja po 2 latach, nie powiem żebym czuł tę sztywność zwiększoną. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, syrobb napisał:

Fox na pewno działa dobrze, ta wersja to taki odpowiednik Reby. Waży pewnie w granicach 1500-1700g. 

Sztywne osie są spoko. Koło zawsze w tym samym miejscu, wygoda duża. Ale ja po 2 latach, nie powiem żebym czuł tę sztywność zwiększoną. 
 

To można powiedzieć, że FOX lekki jest 1600 g. Przód jest 15x100 w XTC ADVANCED 27.5 1.5 LTD? I czy te parametry rura sterowa OverDrive 1⅛"~1½" ma wpływ na amortyzator ewentualną wymianę? Wiadomo że jest trapped w takich ramach już, a nie jak w starym unibike rura prosta.

Chyba że jest jeszcze ten https://www.giant-bicycles.com/pl/xtc-advanced-29er-2-ltd-2017 za 5699 zł ale ma chyba gorszy amortyzator i niektóry części z osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamar59 napisał:

Chyba że jest jeszcze ten https://www.giant-bicycles.com/pl/xtc-advanced-29er-2-ltd-2017 za 5699 zł ale ma chyba gorszy amortyzator i niektóry części z osprzętu.

No to na ten jest dużo mniejsza zniżka niż na 27.5. Osprzętowo sporo gorzej. Więc ja, pomimo że wolę zdecydowanie 29, bym się na niego nie zdecydował. Chyba, że ze zniżką jak na 27.5 1.5 LTD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, syrobb napisał:

No to na ten jest dużo mniejsza zniżka niż na 27.5. Osprzętowo sporo gorzej. Więc ja, pomimo że wolę zdecydowanie 29, bym się na niego nie zdecydował. Chyba, że ze zniżką jak na 27.5 1.5 LTD :)

Nie ma niestety takiej możliwości cenowej na 29 pewnie przez rocznik 2017 a tamten z 2016.

Mógłbym zrobić z przodu koło 29 po wymianie amortyzatora a z tyłu 27,5 ale jak to by jeździło :D "żart"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

29" są po prostu zazwyczaj droższe.
Giant ma prawie wszystko co trzeba, więc jak w przyszłości wymienisz koła z oponami i przy okazji tylną oś, to będzie rower na tip top.
Cena nie jest wygórowana jak na karbon z osprzętem XT i dobrym amorkiem, także jak już się zdecydujesz, że na pewno ma być 27,5", to go bierz i się nie zastanawiaj.
Dla niezdecydowanych alternatywą może być 27,5 +, gdzie przy dwóch zestawach kół możesz mieć raz 27,5" z grubymi oponami, a raz 29" na cieńszych gumach, tyle że nie sądzę, żebyś trafił tak dobrze z ceną jak w przypadku Giant'a, także tego...
Co do boost'a to nie jest "must have" przy kołach 27,5" i do tego w rowerze XC - gdybyś chciał mieć 29", to można by się zastanawiać, bo akurat tu zawsze dodatkowa większa sztywność może się przydać ( chodzi głównie o kąt szprych, który dzięki szerszej osi i piaście zbliża się do tego spotykanego w mniejszych kołach ).
Zresztą możesz sobie poczytać do poduszki : http://velonews.pl/posts/2807-sram-boost-w-pogoni-za-sztywnoscia   i  https://magazynbike.pl/2016/11/12/postep-techniczny-czy-chwyt-marketingowy/
Jaką masz piastę, to już Ci gościu ze sklepu odpisał, więc powinieneś wiedzieć :bye2:, a co do sterówki, to jest OK - taka jak trzeba.
Teraz wszystko w Twoich rękach i w głowie, bo my za Ciebie nie wybierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Coś pokroju tych : http://allegro.pl/nowe-kola-dt-swiss-350-ex-471-27-5-xd-i7183545282.html#imglayer
lub tych : http://allegro.pl/kola-dt-swiss-xm1501-27-5-650b-dt-240s-najtaniej-i7197377643.html
Te pierwsze cięższe, ale z szerszymi i bardziej pancernymi obręczami ( DT plasuje je w Enduro ).
Ewentualnie dogaduj się z forumowym kolegą w sprawie tych lub podobnych : http://allegro.pl/kola-dt-370-sp-dt-xm421-650b-tb2016-od-daveo-i6642829607.html
W tych ostatnich masz obręcze szerokie jak w tym pierwszym zestawie ( 25 mm wewnętrznie ), a ważą tylko minimalnie więcej od tych węższych ( 22,5 mm ) z drugiego zestawu - tyle, że piasty "najsłabsze", ale i tak wystarczająco dobre.
Możesz np. zapytać czy Dawid by Ci nie złożył kół na obręczach XM 421 z piastami DT 350 - do mnie takie połączenie przemawia najbardziej, chociaż ten drugi zestaw kusi trochę tymi 240 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Możesz np. zapytać czy Dawid by Ci nie złożył kół na obręczach XM 421 z piastami DT 350 - do mnie takie połączenie przemawia najbardziej,

To jest optymalne połączenie, ewentualnie w wersji ekonomicznej można by się zastanowić nad tymi piastami http://allegro.pl/piasta-tyl-dt-swiss-350-star-ratchet-28h-sh-12-142-i6902189216.html Zestaw powinien wyjść ze 200zł taniej, niż na tych czarno-białych dt350  tyle że Ratchet w tej piaście ma 18 ząbków a nie 36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Taka kolejność jak piszesz, tylko dochodzą jeszcze większe koszty serwisowe w przypadku wybrania wyższych modeli, więc z jednej strony teoretycznie większa bezawaryjność, a z drugiej nic za darmo.
Różnice przy regularnych cenach gotowych zestawów u tego samego sprzedawcy, to z tego co widzę ok. 300 zł pomiędzy kołami na piastach 350 i 370.
Jednak zdarzają się okazje gdzie można w praktyce zapłacić tyle samo, albo i mniej, wybierając przy tym wyższy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie wiem, roweru nie ma będzie we wtorek prawdopodobnie. Wsiądę przejadę się (jak te mrozy odpuszczą) i zobaczę te koła jak one się toczą itp. Może będą ok i mi się spodobają i zostaną, ale myślę że są najsłabszym ogniwem tego roweru może się mylę. I wymiana na te co rozmawiamy tu w temacie i tu (XC 27,5 cala do 1000 zł) będą na 100% lepsze, a czy wagowo nie mam pojęcia jaka będzie różnica czy 500 g czy więcej czy mniej. Jakie tam jeszcze czynniki mogą wpływać na lepsze koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Coś pokroju tych : http://allegro.pl/nowe-kola-dt-swiss-350-ex-471-27-5-xd-i7183545282.html#imglayer
lub tych : http://allegro.pl/kola-dt-swiss-xm1501-27-5-650b-dt-240s-najtaniej-i7197377643.html
Te pierwsze cięższe, ale z szerszymi i bardziej pancernymi obręczami ( DT plasuje je w Enduro ).
Ewentualnie dogaduj się z forumowym kolegą w sprawie tych lub podobnych : http://allegro.pl/kola-dt-370-sp-dt-xm421-650b-tb2016-od-daveo-i6642829607.html
W tych ostatnich masz obręcze szerokie jak w tym pierwszym zestawie ( 25 mm wewnętrznie ), a ważą tylko minimalnie więcej od tych węższych ( 22,5 mm ) z drugiego zestawu - tyle, że piasty "najsłabsze", ale i tak wystarczająco dobre.
Możesz np. zapytać czy Dawid by Ci nie złożył kół na obręczach XM 421 z piastami DT 350 - do mnie takie połączenie przemawia najbardziej, chociaż ten drugi zestaw kusi trochę tymi 240 ;)

Może złożyć, xm401, DT 350, DT Competition i tyle (1300 zł) chyba że nalegacie koniecznie na obręcz 25 mm ale przy oponie 2.1 - 2.2 chyba nie ma znaczenia, skakać nie będę po metrze z górek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli nie masz wygórowanych wymagań, nie będziesz tych kół ostro katował, skakał, czy startował w rąbankowych górskich maratonach, to nawet te seryjne będą OK.
Jeśli jednak chcesz mieć wszystko na lepszym poziomie, to kupisz nowe koła jako "brakujące ogniwo" do karbonowej ramy z osprzętem XT.
Nie sądzę, żebyś już na starcie miał jakieś problemy z seryjnymi kołami ( musiałbyś mieć pecha ), a różnica wagowa przy stosunkowo spokojnej eksploatacji nawet może się okazać niemal niezauważalna ( sporo zależy od Twojego stylu jazdy, trudności terenu oraz tempa jazdy ).
Można przyjąć, że różnica będzie do 0,5 kg - większej nie ma się co spodziewać, chyba żebyś kupił coś poniżej 1,5 kg, ale to raczej nie ma sensu, bo lepiej mieć coś trochę cięższego, ale przy tym mocniejszego.
Jak się zdecydujesz na nowe koła, to przemyśl przy tym temat opon, bo teraz twierdzisz, że nie będziesz używał szerszych niż 2,1 - 2,2" , ale jak Ci się coś później zmieni, a rama będzie w stanie przyjąć szersze opony, to po wybraniu węższych obręczy możesz trochę żałować, że szeroka guma nie układa się tak dobrze jakbyś chciał.
Dlatego najlepiej wybierać obręcze w granicach 22,5 - 26 mm szerokości wewnętrznej - przynajmniej z myślą o terenie, bo w tej chwili np. przy mieszanej, albo nawet głównie leśnej jeździe, to i te fabryczne 19 mm z oponą 2,1" dadzą radę bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Jeżeli nie masz wygórowanych wymagań, nie będziesz tych kół ostro katował, skakał, czy startował w rąbankowych górskich maratonach, to nawet te seryjne będą OK.
Jeśli jednak chcesz mieć wszystko na lepszym poziomie, to kupisz nowe koła jako "brakujące ogniwo" do karbonowej ramy z osprzętem XT.
Nie sądzę, żebyś już na starcie miał jakieś problemy z seryjnymi kołami ( musiałbyś mieć pecha ), a różnica wagowa przy stosunkowo spokojnej eksploatacji nawet może się okazać niemal niezauważalna ( sporo zależy od Twojego stylu jazdy, trudności terenu oraz tempa jazdy ).
Można przyjąć, że różnica będzie do 0,5 kg - większej nie ma się co spodziewać, chyba żebyś kupił coś poniżej 1,5 kg, ale to raczej nie ma sensu, bo lepiej mieć coś trochę cięższego, ale przy tym mocniejszego.
Jak się zdecydujesz na nowe koła, to przemyśl przy tym temat opon, bo teraz twierdzisz, że nie będziesz używał szerszych niż 2,1 - 2,2" , ale jak Ci się coś później zmieni, a rama będzie w stanie przyjąć szersze opony, to po wybraniu węższych obręczy możesz trochę żałować, że szeroka guma nie układa się tak dobrze jakbyś chciał.
Dlatego najlepiej wybierać obręcze w granicach 22,5 - 26 mm szerokości wewnętrznej - przynajmniej z myślą o terenie, bo w tej chwili np. przy mieszanej, albo nawet głównie leśnej jeździe, to i te fabryczne 19 mm z oponą 2,1" dadzą radę bez większych problemów.

Nie będę startował w górskich maratonach.

Chyba pechu nie będzie.

Tempo różne po lesie 25 km nie więcej, częściej okolice poniżej 15-20 km, teren kujawsko pomorskie puszcza bydgoska te lasy, okolice poligonu, są górki jakieś większe mniejsze ale to nie góry nie te rejony. Jakieś singiel trasy po lesie miedzy drzewami i po korzeniach też jeżdżę lubię.

Te 0,5 kg różnicy na kołach (mało dużo) zależy dla kogo, a te seryjne koła też nie wiadomo ile mogą ważyć 2 kg +? aż takie nie są ciężkie raczej, jak cały rower bez pedałów waży 10,6 kg

Z tą szerokością też racja poniżej 22,5 nie schodzę 27,5+ nie będę robił z tego roweru nawet nie ma opcji technicznej. Żeby tam dawać 2.40 oponę

Albo pojeżdżę na tych kołach parę miesięcy i mi się zachce na coś lepszego wymienić albo nie, albo sprzedam je jako nowe albo używane, a w ogóle ile za nie mogę dostać jako komplet bez opon oczywiście? Bo jak  300 zł to szkoda zachodu jak te co che 1300 maja kosztować. Za 1 tys zyskam 500 gr i co jeszcze?

Ciekawe w tym Giant jaki jest bębenek ale jak jest kaseta Shimano to pewnie Shimano. Łożyska maszynowe pewnie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...