Skocz do zawartości

[rower] 5 - 6 tys nowe technologie rower "21 wieku" itp


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz mam taki rower http://wwww.katalogrowerowy.pl/produkt.php?id_produktu=931 

Od początku w nim zmieniłem amortyzator na R7 Manitou (999 zł) i hamulce na Shimano M675 SLX (475 zł), to najważniejsze części nie licząc opon (150 zł), łańcucha (60 zł), pedałów platform (140 zł) i siodełka (140 zł). Rower kupiłem za 2 tys na tamte czasy a przez 9 lat włożyłem w nie go drugie 2 tys pewnie. Liczniki bezprzewodowe torba pod siodłowa lampki i części w/w itp. 

I teraz pytanie o inwestycję w ten rower sens typu, napęd mi się kończy można powiedzieć nic nie przeskakuje jeszcze, ale widać na korbie, środkowa tarcza zęby już w rekina się zmieniają ;-) Teraz mam 3x8 a jak coś ruszę to muszę całość pewnie wymienić korbę, kasetę, łańcuch. I wkurza mnie przerzutka tylna nie chodzi idealnie nie mogę jej ustawić. A koła można by naciągnąć centrować itp pewnie przez 9 lat coś tam się mogło pokrzywić.  Albo na upartego wymienić na coś lepszego ale pewnie rynek już na koła 26" został zapomniany. Ale czy, czasem wżerów nie ma na piaście i wymiana piasty to koło trzeba ruszyć itp. A jak bym napęd wymieniał to ten sam 3x8 albo już 2x10 ale to za tym idą manetki i jak żyć. To mi napiszecie że lepiej nowy rower kupić bo wydam pewnie z 1500 zł na reaktywację. I siedzę w tym punkcie i jaki ruch wykonać?

Ale bym mógł te stare części sprzedać i założyć nowe, ale to samo bym mógł zrobić na ramie karbonowej 27,5 czy 29 ze sztywnymi osiami ;-)

 

Ten ciekawy rower http://allegro.pl/show_item.php?item=7092359290  na 180 cm rama za mała pewnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy do rowerów XC ? Kross fajny ale nie ma sztywnej osi z tyłu (która i tak nie jest Ci potrzebna tak naprawdę), Canyon jeszcze fajniejszy ale nie przymierzysz go w Polsce (tylko zakup wysyłkowy) i rama jest aluminiowa, a z tego co pamiętam to karbon był w kategorii 'must have'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alsew napisał:

Wróciliśmy do rowerów XC ? Kross fajny ale nie ma sztywnej osi z tyłu (która i tak nie jest Ci potrzebna tak naprawdę), Canyon jeszcze fajniejszy ale nie przymierzysz go w Polsce (tylko zakup wysyłkowy) i rama jest aluminiowa, a z tego co pamiętam to karbon był w kategorii 'must have'...

To o tego chodziło. https://www.canyon.com/pl/mtb/exceed/exceed-cf-sl-5-0.html

2 godziny temu, Alsew napisał:

Wróciliśmy do rowerów XC ? Kross fajny ale nie ma sztywnej osi z tyłu (która i tak nie jest Ci potrzebna tak naprawdę)

Odnośnie do Krossu komentarz od serwisu znanego w Polsce.

"Kross ma mocno przestarzałe podejście do kwestii geometrii roweru w modelach XC. Tu celowo używany stwierdzenia XC, bo trzeba zdać sobie sprawę z tego, że ten rower będzie męczący w trudnym terenie, do naszyny MTB temu sprzętowi dość daleko. Oczywiście można czymś takim wybrać się w teren czy nawet góry ale stromy kąt główki wybitnie będzie przeszkadzać w zjazdach a w zamian wcale to lepiej nie podjeżdża. Naszym zdaniem szkoda każdej złotówki na ten rower, rama ma archaiczne kąty, jest wysoka i krótka. Odradzamy zakup tego roweru. Jeśli zamiarem nie jest ściganie się w psudo maratonach mtb, czyli takich po płaskich polowych drogach, to w innym zastosowaniu nie bardzo widzimi ten rower z relatywnie przyjemnymi odczuciami z jazdy. Są rowery które dadzą o wiele więcej frajdy za te same pieniądze. Zastosowanie carbonu też mało wystarczy by pochwalić ten rower."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kross w rozmiarze 21" będzie za duży, no ale niektórzy lubią kobyły - np. przy takim samym wzroście, rama tej wielkości, a nawet jeszcze dłuższa i do tego na dużym kole - ja tego nie rozumiem, ale jak komuś wygodnie, to niech jeździ, bo kto mu zabroni ( chyba tylko nabiał w podbramkowej sytuacji :icon_lol: ).
Według mnie lekko przesadzili z tą oceną - to jest 27,5", które nie musi mieć nie wiadomo jak wypłaszczonych kątów, a jak ktoś szuka roweru w ostry teren, to kupuje inny rower lub szuka nowszych i bardziej "trendi" rozwiązań.
Na pewno Kross mniej wybaczy nieobeznanemu i nieuważnemu rowerzyście.
Canyon to średnio opłacalny sprzęt jak za 8 k ( z przesyłką ), no ale jak się komuś podoba i nie liczy kasy, to OK.
Już na zdjęciu widać ten lekki balon opony na 20 mm obręczy :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na pewno gdzieś tam jest, więc jak się nie pali, to w końcu prędzej, czy później znajdziesz ten "wymarzony" :icon_cool:
Jak chcesz składać, to możesz pójść śladem kolegi kemot1974, który kupił rower właściwie ze względu na ramę, a resztę komponentów dobrał wedle uznania.
Ewentualnie poluj na jakieś okazje w przypadku gotowców.
A w ogóle to jaki masz w końcu docelowy/maksymalny budżet :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Na pewno gdzieś tam jest, więc jak się nie pali, to w końcu prędzej, czy później znajdziesz ten "wymarzony" :icon_cool:
Jak chcesz składać, to możesz pójść śladem kolegi kemot1974, który kupił rower właściwie ze względu na ramę, a resztę komponentów dobrał wedle uznania.
Ewentualnie poluj na jakieś okazje w przypadku gotowców.
A w ogóle to jaki masz w końcu docelowy/maksymalny budżet :icon_question:

Sam nie wiem jaka firma model roweru ma dobrą geometrię, te kąty główek itp. Te 6 tys to na pewno, 7 tys też jest realne.

Tylko więcej bawienia jest, ze zdejmowaniem, nowych części wystawianiem, pakowanie i wysyłaniem. Ale samo nic się nie zrobi. Nie mówię że będą chciał 100% wymienić części. Ale widzę że większość daje słabsze hamulce, amortyzator, manetki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamar59 napisał:

Sam nie wiem jaka firma model roweru ma dobrą geometrię, te kąty główek itp. Te 6 tys to na pewno, 7 tys też jest realne.

Tylko więcej bawienia jest, ze zdejmowaniem, nowych części wystawianiem, pakowanie i wysyłaniem. Ale samo nic się nie zrobi. Nie mówię że będą chciał 100% wymienić części. Ale widzę że większość daje słabsze hamulce, amortyzator, manetki itp

http://allegro.pl/cube-reaction-gtc-pro-2x-carbon-i6824152178.html#thumb/5

http://allegro.pl/dema-ferrara-7-0-29er-carbon-sram-x7-rock-shox-i4822107751.html#thumb/10

http://allegro.pl/rower-sintesi-carbon-29-xt-1x11-syncros-dt-swiss-i7191598450.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

O Demie zapomnij - nie ma nawet jednej sztywnej osi, a wydaje mi się, że jak już wydajesz te parę złotych, to co najmniej z przodu powinna być ( najlepiej obie ).
Z pozostałych lepiej wypada Sintesi, który ma oprócz korby pełne XT, w miarę lekkie koła ( ok.1,7 kg ) z obręczami o szerokości 22,5 mm i nieco "egzotycznym" amorkiem DT Swiss OPM - musiałbyś się dowiedzieć jak wygląda sprawa serwisu, bo coś mi się wydaje, że nie wszędzie ogarną temat jak należy.
Rama kosztuje u tego sprzedawcy 982 ojro, więc do tanich nie należy - masa ok.1,34 kg.
Jako ciekawostka : fabryczne koła były karbonowe i na piastach DT 350 SP, na których w zeszłym roku ścigał się Marek Konwa ( miał dwa zestawy - drugi na DT 240 ważący z taśmami i wentylami 1,38 kg ! ).
Jednak Sintesi ma dość agresywną geometrię ( główka 71,5 stopnia ), więc może być dość nerwowy przy dynamicznej jeździe, a poza tym to używka, więc nie wiem jak z gwarancją i do tego rama 17", czyli stosunkowo mała - pewnie wolałbyś 19", no i radykalny napęd 1 x 11 ( nie dla każdego ).
Cube ma klockowatego Silvera z prostą sterówką w taperowanej główce ramy i słabsze hamulce oraz węższe obręcze.
Polecam zacząć się przymierzać do różnych sprzętów - jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to najwyższa pora, bo to może Ci pomóc w wyborze, a nawet zadecydować o wybraniu konkretnego roweru.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2018 o 20:23, kamar59 napisał:

A teraz mam taki rower http://wwww.katalogrowerowy.pl/produkt.php?id_produktu=931 

Od początku w nim zmieniłem amortyzator na R7 Manitou (999 zł) i hamulce na Shimano M675 SLX (475 zł), to najważniejsze części nie licząc opon (150 zł), łańcucha (60 zł), pedałów platform (140 zł) i siodełka (140 zł). Rower kupiłem za 2 tys na tamte czasy a przez 9 lat włożyłem w nie go drugie 2 tys pewnie. Liczniki bezprzewodowe torba pod siodłowa lampki i części w/w itp. 

I teraz pytanie o inwestycję w ten rower sens typu, napęd mi się kończy można powiedzieć nic nie przeskakuje jeszcze, ale widać na korbie, środkowa tarcza zęby już w rekina się zmieniają ;-) Teraz mam 3x8 a jak coś ruszę to muszę całość pewnie wymienić korbę, kasetę, łańcuch. I wkurza mnie przerzutka tylna nie chodzi idealnie nie mogę jej ustawić. A koła można by naciągnąć centrować itp pewnie przez 9 lat coś tam się mogło pokrzywić.  Albo na upartego wymienić na coś lepszego ale pewnie rynek już na koła 26" został zapomniany. Ale czy, czasem wżerów nie ma na piaście i wymiana piasty to koło trzeba ruszyć itp. A jak bym napęd wymieniał to ten sam 3x8 albo już 2x10 ale to za tym idą manetki i jak żyć. To mi napiszecie że lepiej nowy rower kupić bo wydam pewnie z 1500 zł na reaktywację. I siedzę w tym punkcie i jaki ruch wykonać?

Ale bym mógł te stare części sprzedać i założyć nowe, ale to samo bym mógł zrobić na ramie karbonowej 27,5 czy 29 ze sztywnymi osiami ;-)

 

Ten ciekawy rower http://allegro.pl/show_item.php?item=7092359290  na 180 cm rama za mała pewnie?

On ramy sintesi ma 19 i 20 może zbudować rower jaki che. Ciekawe za ile. Musze podać mu jakieś konkretnie części co wybrać nie che samych XT coś w jakości dobre i cenie. Wole dobre koła i ramę a reszta może być deore 6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kamar59 napisał:

Sam nie wiem jaka firma model roweru ma dobrą geometrię, te kąty główek itp. Te 6 tys to na pewno, 7 tys też jest realne.

 

Treki na ogół mają wzorowo dopracowane geometrie. W rowerach do XC główka około 69,5 stopnia, rama długa i niska (zobacz Powerfly). Bardziej w stronę trailu jest Stache / Roscoe z kątami główki 67-68 stopni, Boostem i sztywną osią (nie w przypadku tylnego koła Roscoe).

Natomiast kupując Treka płaci się za samą markę, w tej samej cenie na pewno dostaniesz coś na lepszych komponentach ale niekoniecznie tak dobrej ramie (i bez dożywotniej gwarancji) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamar59 napisał:

1.5 stopnia to tak dużo

nie mało

 

Godzinę temu, kamar59 napisał:

To xc wybrać ramę czy trail? 

Było xc, była miejska damka, teraz trail... ciekawe na czym się to skończy. I dosyć ciekawe jest podejście osoby, która wie dokładnie co 'musi' mieć jego wymarzony rower ale nawet w najmniejszym stopniu nie wie jakiego typu ma być to rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może powrót do przeszłości i Wigry 3 :icon_question:

Albo coś takiego :

nieuzywany-giant-acid-in-the-sky-4134209  -

- podobno super się śmiga :icon_cool:

Jest to ATB, XC i Trail w jednym i dodatkowo to napowietrzne prowadzenie linki przedniej przerzutki przebija wszystko ( w zasadzie razem z podsiodłówką tworzy łuk, więc można polować :icon_lol: ) - fejm na dzielni gwarantowany :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę rozmowę z kolesiem co ma ramy karbonowe i może rower zbudować na tych częściach, co do ceny i części jest spoko, czy sobie za dużo woła? W XTM8000 nie muszę się pchać, zadowoli mnie SLX czy Deore 6000 chyba że coś zostawiać z XT M8000 co jest warte lepszej pracy wyczuwalnej realnie w użytkowaniu? I jeszcze chodzi o obręcze piasty dobre to jest?

Tak, 19 cali na 180cm. W rozmiarze 19 zostały tylko w kolorze szarym tak jak na zdjęciu.

Proponuję rower w specyfikacji:

 

Rama SINTESI 328 carbon, 29, wewnętrzne prowadzenie kabli (przerzutki, hamulec), 142 mm dropouts, PM 160 rear brake 

 

Widelec Rock Shox REBA RL 29 czarny z manetką na kierownicę, 100mm skoku

Stery FSA 1-1/8 and 1-1/2" threadless, Campy style upper with 1-1/2" lower, cartridge bearings

Mostek 4ZA alloy black 100mm lub Syncros RR2.0 alloy 100mm

Kierownica Syncros XR1.5 alloy black 720mm

Chwyty kierownicy silicon black

Przedni hamulec Shimano XT M8000

Tylny hamulec Shimano XT M8000

Dźwignie hamulcowe Shimano XT M8000

Tylna przerzutka Shimano XT M8000 11s

Manetka Shimano M8000 11s

Kaseta Shimano XT M8000 11-42T lub 11-46T

Łańcuch Shimano 11s

Mechanizm korbowy Shimano XT M8000 175mm, tarcza 32T

Suport Shimano Pressfit

Pedały brak

Obręcze ZTR Arch EX 29 czarne

Przednia piasta DT Swiss 350 Straithpull IS 100x15

Tylna piasta DT Swiss 350 Straithpull IS 142-X12

Szprychy CN Spoke Aero 424 białe lub czarne

Przednia opona Continental Mountain King 29 kevlar

Tylna opona Continental Mountain King 29 kevlar

Siodło Syncros XR1.5 titanium

Sztyca Syncros XR1.5 alloy 31,6x400

Cena w takiej konfiguracji to 9000zł

Pozdrawiam

Paweł Wojczal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamar59 napisał:

SINTESI 328

Sprawdziłem z ciekawości geo tej ramy. Nie wierzę w to co widzę :D Niech no mi szanowni koledzy powiedzą czy to ja źle patrzę, czy tam faktycznie jest taki kąt główki...

image.png.64ae50e71fa580dfe70ced6440c1df21.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kamar59 napisał:

Aż taki zły? Za agresywny?

Myślę że ten artykuł może Ci trochę wyjaśnić. Kolega @Wooyek pisze w nim o kącie 65-66 stopni jako "dość konserwatywnym" :D

Kiedyś standardem było 69-70 stopni. Żeby poprawić stabilność na zjazdach i w zakrętach, kąt sukcesywnie wypłaszczano, aż do poziomu 64-65 stopni, co jeszcze kilka lat temu było typową wartością dla rowerów DH. Wprowadzenie kół 27,5″ i wydłużenie górnej rury pozwoliło zatrzymać się na dość konserwatywnym poziomie 65-66 stopni i odstępstwa od tej wartości w rowerach enduro zdarzają się ostatnio wyjątkowo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...