Skocz do zawartości

SlopeStyle


Gość Tricks Master

Rekomendowane odpowiedzi

Slopestyle to taki połączenie freeride'u, dirt'u i freestylu BMX. Jeździ się po specjalnie przygotowaniej trasie, a cała idea tej dyscypliny polega na robieniu tricków na wszystkim co możliwe, dlatego na trasach pojawiają się liczne dropy, step up'y, ogromne dirt'y i wallride'y. Zobacz sobie na Extreme Sports TV jakieś zawody czołówki światowej w SS, czasami lecą takie triki jak backflip na step up'ie które zaraz po tym zakończane są 360 + duble tailwhip z dropa. Bardzo widowiskowe. Pzdr!

 

PS. Na SS jest straszne zróżnicowanie startujących rowerków- od typowych dirtówek (hardtail+ 100mm skoku z przodu), po ogromne fule z Marcokami 66 z przodu. (czasem nawet może zdarzyć się BMX)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tego kanału. A jak wyglądają zawody? Ocenia sie same tricki? Czy może płynnosć jazdy, czas przejazdu? Jak wyglada traska? Macie jakies foty? W Polsce są jakieś tego typu zawody?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość nie jest oceniana. Oceniane są ticki, a co za tym idzie płynność. Jeden z zawodników Adidas Slopesyle 2006 wypowiedział takie słowa: "W tych zawodach chodzi o styl. Co to znaczy? Trzeba przejechać najtrudniejszą opcję trasy, robiąc największe tricki i sprawić, żeby wszystko wyglądało jak niedzielna przejażdżka.". To mówi samo za siebie. Mocno liczy się też wykorzystanie jak największej części trasy. Nasze polskie ss nie mogą się równać z tymi zagranicznym jak np. wspomniany wyżej Adidas SS w Saalbach (chodzi głównie o warunki, przestrzeń, zaangażowanie i zainteresowanie tego typu dyscyplinami, nasze trasy są malutkie i ubogie w stosunku do tego co reprezentuje Europa Zachodnia i USA). Z tego co wiem ostatnie rodzime zawody odbyły się w Łodzi. Całkiem niedawno (1-2 miesiące).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na:

http://tv.isg.si/site/?q=filebrowser/RyyS

 

i tam jest filmik "bytom ss". Taki przykładowy polski SS, a poszukaj sobie na google fotek z tego z Salbach- jest różnica. Pzdr!

 

PS. Gdyby jakiś mod zobaczył ten temat to uważam, że można go przenieść do normalnego działu (tylko tytuł poprawić :) ), bo coś wnosi, a i podobnego chyba nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BMX też może być?

Bo gdzieś słyszałem, że slopestyle to odpowiednik freestyle'u (na bmxie) uprawiany na rowerze górskim.

No niewiem, specem nie jestem :D

kordzio, szczerze, na co liczyłeś, pisząc "360 + double tailwhip z dropa" albo "backflip na step up'ie" ?

:033::033: bo ja to kumam, ale jak cię ktoś pyta, co to jest ss..

Chciałeś zaimponować :033:

Miejmy nadzieję, że w dobie powszechnej znajomości języka angielskiego, każdy wie, że wallride to jazda po ścianie, a Freeride to jazda powoli :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem czym miałem zaimonować, bo SS nie jeżdże, a poprostu chcałem przedstawić (komuś kto wie o co chodzi) jak trudne lecą tam triki i że nie jest to zwykły przejazd.

 

BMX raczej się nie nadaje... :033: w ss wykonuje się sporo dropów, do których jak wiadomo ten rower się nie nadaje.

 

Żeby wiedzieć o jaki trik chodzi nie trzeba znać angielskiego, tylko wystarczy znać powszechne nazwy trików. Takie wszyscy stosują. Nikt nie mówi: "jazda po ścianie", "obrót kierownicą", "obrót o 360*" czy "obrót ramą roweru o 360*" tylko: "wallride", "barspin", "360" (spolszocze to popularne "trzy-sześć") i "tailwhip". Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, żartowałem :)

No bo to tak wygląda czasami, jak kiedy jadę z kumplem autobusem i gadamy slangiem bikerskim:

backflip, pike, xc, piny, spd, pcpa.. a ludzie patrzą jak na kosmitów :) no i tak się imponuje amatorom :P

Chodziło mi o to, że Gość pytający, co to jest SS, może tymbardziej niejarzyć co to jest np barspin, x-up...

- nie zna być może nazw tricków. No ale świetnie, że wytłumaczyłeś to "obrót ramą roweru o 360*" itp,

to teraz powinien wszystko wiedzieć :)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kula, nie denerwuj się. Po to jest dział dla niezarejestrowanych, żeby modzi nie musieli tu ingerować. Gdybyś niewiedział to te tematy znikają po 2 tyg. Swoją droga to proponowałem żeby podpiąć ten temat do normalnego forum, bo podobnego na chyba nie ma, a przy się przydał, ponieważ w końcu to wszystko ma być pewnego typu skarbnicą wiedzy rowerowej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...