Skocz do zawartości

[Amortyzator] MTB 26" do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do wymiany amortyzatora i prosiłbym o pomoc. Rama to Accent Peak pod koła 26" z taperowaną główka , koło z osią 9 mm.

Ciężko już znaleźć nowy amortyzator 26", zastanawiam się nad ROCK SHOX RECON GOLD 26'' 100mm TAPERED + POPLOC i w związku z planowanym zakupem mam kilka pytań:

1. Jeśli się skusze na tego Recona z 2012/2013 to czy nie będę miał problemu z dokupieniem do niego uszczelek i innych części eksploatacyjnych?

2. Czy jeśli kupię sklepowego leżaka (cztery lata na półce sklepowej) to należy od razu, przed założeniem, go przeserwisować, czy dopiero na koniec sezonu.

3. Polecicie mi może coś lepszego w cenie do 1000 zł? 

Dodam jeszcze że ważę niespełna 100 kg, rowerem jeżdżę głównie po lesie i czasami niewielkie górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, filek69 napisał:

2. Czy jeśli kupię sklepowego leżaka (cztery lata na półce sklepowej) to należy od razu, przed założeniem, go przeserwisować, czy dopiero na koniec sezonu.

Serwis zerowy powinieneś zrobić zawsze, bo producenci szczędzą na olejach i amortyzatory cierpią na suchoty i jak trafisz na taki egzemplarz to po sezonie może być już za późno na serwis. Ściągnięcie dolnych goleni i kontrola ilości oleju w lagach obowiązkowa. Mam taki amortyzator z 2014 roku (tylko pod koło 27,5) i obecnie spisuje się świetnie. Tyle że bodajże do 2015 roku Rock Shoks zalecał zalewanie komory powietrznej olejem, co powoduje problemy w pracy amortyzatora, utratę skoku. I u mnie się taka utrata skoku jakiś czas temu pojawiła, więc wymieniłem olej w sprężynie powietrznej na smar stały (zgodnie z nowszymi manualami) i od tego czasu gra gitara!

 

37 minut temu, filek69 napisał:

 

34 minuty temu, filek69 napisał:

Polecicie mi może coś lepszego w cenie do 1000 zł? 

Możesz ewentualnie popatrzeć na ofertę Suntoura model Epixon...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nowsze Sidy nie mają limitów wagowych (producent tylko zaleca, żeby nie przekraczać znacząco (?) limitów ciśnienia w komorze powietrznej). Ciężko powiedzieć czy przy rurze "tapered" i swojej wadze będziesz czuł braki w sztywności. Ja bym zaryzykował, bo według mnie to jest jeden z lepszych amorów na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2017 o 13:45, filek69 napisał:

Który będzie łatwiejszy w serwisowaniu, SID (znalazłem za 900 zł)  czy EpixonTR? 

Dla mnie właśnie jednym z największych plusów RS jest prostota budowy przy zachowaniu bardzo dobrej pracy. RS to zdecydowania najłatwiejsze do serwisu amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...