Skocz do zawartości

[amortyzator] xc 32 solo air - blokada


qb41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako, że czas jest jaki jest, rozebrałem swój amorek i chce zrobić mu serwis.

Znalazłem nową blokadę do Recona z manetką i tutaj moje pytanie czy owa blokada podejdzie do mojego amora ?

W oryginale mam blokadę z goleni.

Na zdjęciu czarna blokada to teraźniejsza a żółta to ta nowa do Recona, jest nieco dłuższa, czy to nie będzie przeszkadzało?

 
61dcf43c95bd2499m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, shotgun napisał:

JA np. nie wiem, ale ciezko zadac pytanie sprzedajacemu o dlugosc calkowita, a nastepnie scisnac swoj amorek i sprawdzic ile miejsca zostaje w ladze?

Sprzedającemu nie mogę zadać pytania bo cały zestaw mam z przypadku.

 

14 godzin temu, radomir82 napisał:

No I jeszcze o średnicę gwintu i głowicy tłumika, na pewno od recona silver nie pasuje do gold i odwrotnie.

Rzecz w tym, że gwint pasuje. Pytanie czym różni się xc32 od recona silvera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shotgun napisał:

Jestem po nocce i moge nie trybic,  pisze tego posta i ide spac...

Rozumiem, ze masz zestaw, fizycznie masz i sie pytasz czy bedzie pasowal ???

Bo mnie zaraz.....

Tak mam fizycznie zestaw ale nie mam ochoty zalewać 2 razy .... ale jeśli nikt nie pomoże to pewnie tak zrobię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MNie szlag trafia na taka ignorancje, lepiej kilka dni pisac i truc dupe niz chwycic sie tematu i sprawdzic w jakies 5 minut, noooo max 10 minut.

Co masz do zalewania 2 x ?  Herbate przy robocie? Masz sprawny amor wykrecasz jeden set wkrecasz drugi, dociazasz na spuszczonym powietrzu i patrzysz co sie dzieje.

To jest tak obciazajaca fizycznie i psycgicznie praca, ze trzeba zakladac temat i pytac -nikt, nic?

Jak kupisz zarowke, to tez zakladasz watek na forum ze zdjeciami czy bedzie pasowac, bo ci sie nie chce wkrecac dwa razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone działa 

Dzięki shotgun, a ignorantem jesteś Ty bo mogłeś to napisać od razu normalnie. Pierwszy raz serwisowalem amortyzator i nie chciałem nic spieprzyć i tyle . P.S. sorry , że trułem ci dupe.

Poskładane wszysko ale.... zalecane ciśnienie przy skoku 100mm to 100-120 psi dla wagi 81-90 kg a teraz żeby było jak należy musiałem napompować 160 psi.  Komora powietrzna trzyma ciśnienie i o dziwo amor pracuje czulej jak przed serwisem, tylko to ciśnienie mnie martwi czy tak dużo powinienem pompować, niby max tam wchodzi 205psi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz orzeszku...., ja jestem z pokolenia, ze jak cos dostane w raczki to zastanawiam sie jak dziala, rozbieram, badam, rozumuje...Bez instrukcji, YouTube'a i innych.

I teraz taka ciekawostka. Jaki masz sag przy tym 160psi, bo ja przy 110kg, 100mm skoku, 3 tokenach mam 80psi i 20% sagu, widel chodzi miekko z dua progresja.

2 tokeny - 100psi to ma max 10% sagu i jest dosc twardy, 120psi to mam 5% sagu i jest jakbym jezdzil na bukowym klocku, wiec te 160psi i przy tej wadze mnie zdumialy.

Aaaaa, wez jezszcze sprobuje wlozysz faszetke/ trytytke/ zipke - zwal jak zwal pod uszczelke , dosc gleboko, czy bedzie sykniecie powietrzem.....;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z orzeszkiem to trochę polecialeś ale udam, że nie słyszałem. 

Sag jest około 20%. Zip wchodzi max ok 5cm ale nic dalej się nie dzieje. Z ciekawości jeszcze raz sprawdziłem i spuściłem do 120 psi i sag też jest ok 20% jak na tych 160 psi. Może szukam dziury w całym ale ten amor nigdy wcześniej tak nie działał. Kolego Shotgun a powiedz mi jeszcze delikatny stuk podczas odbicia czym może być spowodowany?  Czy olej może mieć wpływ na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juuup, ja mam odkrecone tlumienie to slychac delikatny stuk , jak tlumienie ustawione jak potrzebuje to nie. MOze cisnienie masz takie bo nie masz w serii wlozonych tokenow jak w Rebie. Jak wyciagne wszystkie to am grubo powyzej 100psi, ale wtedy jest drewniany. Ogolnie to ciezko dojsc z nim/ nia Reba do ladu i dla mnie Solo nie umywa sie do dual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o ten kawalek plastyku czy gumy do zwiekszania skoku, tylko o bottom token, ktory zmienia progresje w koncowej fazie skoku. Nawet nie wiem czy XC ma taka seryjna mozliwosc.Rockshox-Pike-adjusment-tuning-05-630x37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki udało się zlikwidować a dobiegał on z komory powietrznej, wystarczyło dać nieco więcej smaru i stukanie ustało.

Co do samego ciśnienia to specjalnie nic się nie zmieniło czyli dalej muszę pompować więcej aby go utwardzić, cóż muszę pojeździć i sprawdzić co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...