Skocz do zawartości

[Pomoc w wyborze kół] jaki zestaw do 1000zł


radarrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyszła pora na wymianę kół w moim Peak-u 29er.

Obecnie mam obręcze WTB i piasty buchel.

Jako że waże ok 100kg, zestaw musi być wytrzymały, myślę że tak do 110-120kg.

Waga kół nie jest dla mnie tak bardzo istotna, nie ściągam się zawodowo, tylko dla przyjemności, ale żeby też nie ważyły 5kg.

Razem z kołami wymieniam też amortyzator przód więc większe pole do popisu jeśli chodzi o piaste.

Co byście mi polecili?

Pozdrawiam

Mocowanie tarcz 6 śrub i pod system bezdętkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zależy Ci na w miarę niskiej wadze to jako piasty brałbym pod uwagę DT 370 lub Novatec D791 i D792sb

Obręcze polecałbym DT E512, z Twoją wagą sobie poradzą, są pod bezdętke

Szprychy DT Competition 

takie zestaw będzie kosztował w okolicy 1000zł i ważył gdzieś 2000gramów

 

Jeżeli faktycznie wytrzymałość jest na pierwszym miejscu to tylna piastę wybrałbym Novatec D362, stalowa oś oraz stalowy bębenek czynią tą piastę bardzo trwałą, ale waga kół wzrosnie gdzieś do 2200gramów

 

Jeszcze na siłe zmieścił byś się z piastami DT 350, ale już trzeba by szukać tanich obręczy takich jak DT 533d i szprych DT Champion.

Waga będzie w okolicy 2200gramów, obręcze DT 533 podobno da się przerobić na system bezdętkowy, ale DT tego nie podaje w specyfikacji obręczy. Może obręcz gorzej trzymać opone i w mocnych technicznych zakrętach zdarzy się że strzeli powietrzem przy rancie jak się otworzy opona

 

Jak byś był zainteresowany złożeniem kół u mnie to zapraszam na priv ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga ma dla mnie drugorzędne znaczenie, tym bardziej przy mojej wadze. Głównie skupiam się na wytrzymałości, żeby koła wytrzymały wagę moją, osprzętu i roweru;-) 200gram w t tą czy w tamtą nie robi różnicy. Prędzej wolę zrzucić masy kilka kilo niż się masą kół przejmować:-D

Waga ma dla mnie drugorzędne znaczenie, tym bardziej przy mojej wadze. Głównie skupiam się na wytrzymałości, żeby koła wytrzymały wagę moją, osprzętu i roweru;-) 200gram w t tą czy w tamtą nie robi różnicy. Prędzej wolę zrzucić masy kilka kilo niż się masą kół przejmować:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z okazji i sie spytam w tym temacie :)

@dawid Czy EX471 sa solidniejsze od E512, poniewaz profil obreczy wyglada identycznie i jedyna roznica wg specyfikacja to troszke wieksza waga i E512 maja oczkowane otwory (nie wiem czy to na + czy moze jest to domena bardziej budzetowych obreczy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...