Skocz do zawartości

[kierownica] karbonowa Thomson XC flat


next

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Thomson produkuje swoje części karbonowe na Tajwanie czy też na swoim podwórku tego nie wiem ale na pewno Thomson nie ryzykowałby utraty swojej renomy przez przenoszenie produkcji do jakiegoś dziadostwa.

Nadmierne odchudzone części karbonowe nie interesują mnie.

Myślałem jeszcze o Syntace ale jest za szeroka (760mm),a przycinać mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym problem, zeby dociac karbonowa kiere?

Cienki brzeszczot, tasma izolacyjna i pare minut pracy.

Problem jedynie istnieje, istnial, ze wzmocnieniami pod rogi na koncach kiery.

Po docieciu, juz takich rogow raczej nie powinno sie zakladac.

 

Co do Thomsona, ich karbon jest produkowany na Tajwanie.

A ich caly status byl zbudowany na obrobce aluminium CNC. Karbonem zaczeli zajmowac sie od kilku lat, bodajze od 2012, 2013. Po prostu zlecaja komus produkcje. Wiec jak jest mowa o Thomsonie i made in Taiwan kierze, to juz nie jest to samo co np ich sztyca Masterpiece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycinanie kiery karbonowej to nie jest brzeszczot i 3 min jak przy alu. Nie zawsze jest to wogóle możliwe a jeśli tak to już trochę sztuka

Pff... ciąłem karbon nożem do chleba. Bo trzeba było na już, a wszystkie brzeszczoty gdzieś wcięło. Może nie kierownicę, ale jednak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Wiec jak jest mowa o Thomsonie i made in Taiwan kierze, to juz nie jest to samo co np ich sztyca Masterpiece.

Chris, fakt produkowania karbonu na Tajwanie nie jest obecnie wadą, która dyskwalifikuje produkt.Przy prawidłowym nadzorze technologicznym i wyszkoleniu pracowników miejsce produkcji ma trzeciorzędne znaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syntace daje 10 lat gwarancji - jak nie on, to może Crank Brothers z 5 latami. Ja potraktowałem te "lata" jako skorelowany wskaźnik "pilnowania" Chińczyków przy robocie  :icon_wink:  Ale kupiłem ostatecznie alu - i Syntace-a i Crank-a. 

 

https://ctbike.pl/crank-brothers-cobalt-11-carbon-kierownica-prosta.html

 

Wymiary to 600, 680 i 780mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...