Skocz do zawartości
  • 0

Czym zatkać otwory (na mocowanie przelotek) w ramie


Gość Moniaa

Pytanie

Gość Moniaa

W górej rurze ramy są na boku otwory do mocowania przelotek pancerza - u mnie nieużywane bo nie mam przedniej przerzutki. 

Czym to zatkać żeby do środka nie leciało błoto? Śruba imbusowa odpada, bo będą wystawały łby - niesymetrycznie i brzydko. 

Może gdzieś można dostać śrubę bez łba tzn imbus wchodzący do środka jakby?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mi w sklepie wkręcono śrubki podobne do tych ze zdjęcia poniżej, ale z bardziej płaskim łbem. Są na tyle małe, że można o nich zapomnieć.;)

http://www.scorpio-polska.pl/images/800x600/TRA3939.jpg?v=SBKB

 

Swoją drogą...mechanik nie sprawdził chyba dobrze rozmiaru/zwoju i wkręcił je na siłę, niszcząc gwint w ramie. Niestety nie odnotowali wkręcenia tych śrubek w karcie gwarancyjnej, więc raczej ewentualne roszczenia z tego tytułu nie wchodzą w grę, nie? Może powinienem założyć oddzielny wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może powinienem założyć oddzielny wątek?

Tak  :thumbsup:  

 

 

raczej ewentualne roszczenia z tego tytułu nie wchodzą w grę, nie?

Dość ciężko by było.

 

Wracając do tematu

Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest tak jak @@Fenthin mówi.

Ew. klej na gorąco z lekko wsadzonym imbusem(z 4mm), jak byś próbował to pamiętaj dobrze posmarować gwint i klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakleić klejem na gorąco i już. W razie potrzeby da się wydłubać cienkim śrubokrętem, pod warunkiem, że nie nawalisz tego kleju kilogram. Ja mam tak zaklejone otwory do mocowania koszyków na bidon, bo nie używam. Zasadniczo gwint nie jest bezpośrednio w ramie, tam powinna być tzw. nitonakrętka (nawet w ramie alu), którą w razie czego można wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...