Skocz do zawartości

[Zegarek na rower] Garmin 3 vs Huawei watch 2 sport


rybak16

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, aktualnie poszukuje zegarka na rower oraz do biegania. Byłem już zdecydowany na zakup garmin fenix 3, ale natrafiłem na smatwatch Huawei watch 2 sport. Zastanawiam się czy macie jakieś doświadczenia z smatrwatchami używanymi pod kątem sportu. Widzicie jakieś duże minusy takiego rozwiązania? Huawei mnie kusi z 2 powodów. Możliwość łączności lte oraz odtwarzanie muzyki z zegarka (nie musiałbym w ogóle brać telefonu). Zastanawiam się tylko czy pod kątem sportowym nie będzie dużo bardziej ograniczony. Zakładam, że będę chciał dokupić sobie pas HR i czujnik kadencji ale to chyba taka aplikacja jak endomondo obsłuży?

 

Co sądzicie? Wybieralibyście coś typowo sportowego czy może taki smartwach też jest wart zastanowienia?

 

Z góry dzięki z opinie,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy do Huawei podłączysz zewnętrzny czujnik tętna. Np.Samsung gear chyba takiej możliwości nie daje.

Dwa tygodnie temu też zakupiłem podobny sprzęt. Po wielu przeczytanych testach i recenzjach, obejrzanych filmach na yt i wycieczkach do sklepu padło na fenixa 3[emoji846]

Ps. Może zerknij na nowego garmina vivoactic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie potrzebuje urządzenie do pomiarów. Zastanawiam się tylko czy Taki Huawei nie sprawdzi się tak samo dobrze. Hmmm... a z tego co widziałem to na tym huawei jest endomondo pod które podepnę czujnik. Ale chyba faktycznie lepiej iść w stronę garmina. Ten vivoactive jest spoko, brakuje mu tylko trybu trackback. Nie wiem czy będę potrzebował ale może się przydać. Jako osoba, która kupiła fenixa 3 może napiszesz jak ci się z nim jeździ? Jak oceniasz te wszystkie funkcje, które posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huaweia jak i inne smart watches trzeba często ładować. Garmin zalatwi ci większość smartłoczowej funkcjonalności, ale czas życia na baterii będzie zdecydowanie dłuższy. na dodatek zyskasz jedno z najlepszych urządzeń pomiarowych do sportu. IMHO Fenix 3 ze skórzanym paskiem wyglądał naprawdę stylowo. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do jazdy na rowerze i biegania używam Garmina Vivoactive HR. Mam go od lutego. Ma wbudowany czujnik tętna, można też podłączyć pasek z czujnikiem, czujnik prędkości i kadencji. Bateria trzyma 4-5 dni. Oczywiście zależy to od tego jak często rejestrujesz aktywności. Do tego obsługuje powiadomienia z telefonu. Niedawno Garmin wydał nową wersję aplikacji na telefon. Teraz wyglada to tak 0a2a37242d03a78d3f37313cacd768f2.jpg

Jedyne co może przeszkadzać to wygląd urządzenia. Lepszym pod tym względem jest Vivoactive 3.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecę polara V800 , typowy zegarek sportowy bez zbędnych wodotrysków , posiadający wszystko co potrzeba do jazdy na rowerze i biegania , a jeszcze kilka przydatnych testów jak test ortostatyczny , test wydolności , skoczności , zapis RR . 

Ma też powiadomienia z telefonu , niestety działa to słabo . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Garmina fr230. Używam go tylko do biegania i jako zegarek właśnie dlatego, że powiadomienia działają super. Garmin ma bardzo dopracowany ten system. Fenix 3 był bardzo chwalony za stabilność. Nie miałem, ale zapytaj użytkownika @Prozor. 

Parę razy oczywiście użyłem FR230 do jazdy na rowerze - również spisuje się znakomicie. używałem też go przy jeździe na nartach zjazdowych, biegowych, przy pieszych wędrówkach i na basenie. Używałem go również na trenażerze. Zarówno w FR230, Vivoactive3, Fenix3 i nowszych będziesz miał możliwość wgrania konkretnych treningów i dzięki połączeniu z telefonem i słuchawkami BT będziesz słyszeć komunikaty w słuchawkach. Również te o przebiegniętym dystansie i tempie, etc. Komunikaty będą oczywiście wyświetlane również na zegarku nawet jeśli nie będziesz miał telefonu i słuchawek przy sobie. Wtedy np przejście do kolejnego etapu treningu albo przebiegnięcie kolejnego kilometra, czy też wyjście ze strefy tempa, tętna czy kadencji będzie sygnalizowane wibracjami na nadgarstku. Fenix oczywiście będzie jeszczy lepszy niż mój FR230, bo obsłuży rowerowy czujnik mocy i ma lepszą baterię. I jest ładniejszy.

Ja zdecydowałem się na biegowy zegarek, bo mam rowerowego edka 510. W przyszłości pewnie skończę na jednym urządzeniu: zapewne jakiś triatlonowy garmin lub coś z serii fenix. Oba urządzenia mam już kilka lat. Wcześniej miałem inne biegowe zegarki garmina; żona obecnie używa vivoactive pierwszej generacji - można go kupić bardzo tanio, a spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. 

 

pozdr

 

Garmin Connect Mobile

 

 

AK160122 014

AK160122 008

AK160122 007

AK160122 005

AK160122 003

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie potrzebuje urządzenie do pomiarów. Zastanawiam się tylko czy Taki Huawei nie sprawdzi się tak samo dobrze. Hmmm... a z tego co widziałem to na tym huawei jest endomondo pod które podepnę czujnik. Ale chyba faktycznie lepiej iść w stronę garmina. Ten vivoactive jest spoko, brakuje mu tylko trybu trackback. Nie wiem czy będę potrzebował ale może się przydać. Jako osoba, która kupiła fenixa 3 może napiszesz jak ci się z nim jeździ? Jak oceniasz te wszystkie funkcje, które posiada?

Niestety mam go za krótko żeby coś więcej opisać. Na razie tylko biegałem i zaczynam wszystko rozgryzać i jestem zadowlony. Uważam że to bardzo dobrze wydaen pieniądze. Nie żałuję zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie decyduje pomiędzy vivoactive 3 a fenix 3. Mój znajomy ma fenix 3 i sobie zachwala, jednak vivoactive 3 ma wbudowany hr w cenie w której fenix go na wyposażeniu nie ma (nie wiem na ile jest on dokładny). Zastanawiam się tylko czy jest tam nawigacja. Mój znajomy planuje sobie często trasę i odpala nawigację na fenix 3. Nie wiem czy to kwestia jakiejś aplikacji i na vivoactive 3 też to będzie. czy może zegarek musi posiadać taką funkcjonalność dodatkowo. Wiecie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Vivoactive nie posiada nawigacji, ale są aplikacje https://apps.garmin.com/pl-PL/apps/3f07431a-07fe-474f-bc4c-4097bba106b2 https://apps.garmin.com/pl-PL/apps/2750f280-82f4-4f21-a32c-57acc7ce4870#0 Nie wiem jak to działa bo nie korzystałem, ale lepsze takie coś niż nic :) Co do czujnika tętna to sprawdza się nieźle, podczas biegania czy jazdy na rowerze. W sportach w których tętno skacze nagle, np siłownia, crossfit nie działa idealnie. Niestety jeżeli chcesz mieć dokładniejszy pomiar to tylko pasek na klatkę piersiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivoactive 2 jest teraz w dobrej cenie. Za 900 zł możesz mieć ten zegarek plus dodatkową opaskę. Nawigacji nie posiada, tak samo zresztą jak Fenix 3, Vivoactive 3. Mapy można wfrywać tylko do Fenixa 5x. Oczywiście można to obejść przy pomocy programów z Garmin IQ - a najpopularniejszym jest ten, który pokazał FigoiFago. Mnie zdarzyło się na bezmapowcach Garmina korzystać z wgranej ścieżki - na Edge 510 śledzenie ścieżki jest ok, szczególnie poza miastem przy kolarstwie szosowym. Natomiast podczas biegania czasem korzystałem z funkcji "wróć do startu" na swoim FR230. Ta sama funkcja jest we wszystkich tych zegarkach. To po prostu wskazówki jak na azymut wrócić do punktu startu. Zdarzało mi się biegać w bardzo pochmurne dni w zupełnie nie znanych sobie lasach i potrzebowałem znaleźć kierunek powrotu. 

 

poniżej link do przecenionego Vivoactive 2: 

https://www.euro.com.pl/smartwatch/garmin-vivoactive-hr-czarny-pasek-w-normalnym-rozmiarze.bhtml?gclid=EAIaIQobChMI-vrZ-ZbP1wIVh5ybCh1ekA6SEAEYASAEEgJ-ZPD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CNGY1fyWz9cCFdSaGAodWE0PlQ

 

 

Jest też tam dostępny Vivoactive 1 - czarny można kupić za 499 zeta. To chyba jeden z tańszych obecnie uniwersalnych zegarków sportowych (rower, bieganie, pływanie, wycieczki i inne sporty...). Moja żona używa takiego od mniej więcej roku. Spisuje się idealnie. Dobrze działa również jako smartwach. 

 

https://www.euro.com.pl/smartwatch/garmin-vivoactive-czarny.bhtml

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Vivoactive 2 jest teraz w dobrej cenie. Za 900 zł możesz mieć ten zegarek plus dodatkową

 

poniżej link do przecenionego Vivoactive 2:

https://www.euro.com.pl/smartwatch/garmin-vivoactive-hr-czarny-pasek-w-normalnym-rozmiarze.bhtml?gclid=EAIaIQobChMI-vrZ-ZbP1wIVh5ybCh1ekA6SEAEYASAEEgJ-ZPD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CNGY1fyWz9cCFdSaGAodWE0PlQ

pozdr

W tej cenie to brać Vivoactive HR.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...