Skocz do zawartości

[Amortyzator] Nie działa blokada amortyzatora Rock Shox Recon Silver TK Solo Air


Gawix

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,


 


 


Posiadam RockShox Recon Silver na kole 29''. 


 


Wczoraj pojechałem na rower, odpalam blokade amora i czuje że coś nie halo. Sprawdzam i dolegliwość taka sama - pomimo włączenia blokady z kierownicy amortyzator nadal pracuje - żadnej różnicy nie ma.


 


Dodam że ostatnio odkręcałem Lockout na amortyzatorze ponieważ podczas zwalniania blokady (wyłączania) kółko od Lockout'u nie wracało, próbowałem też naciągnąć bardziej linkę (zgodnie z poradą z filmiku Szaja) ale to nic nie dało. Byłem ostatni raz na rowerze przed tym jak to zauważyłem z 2 tygodnie temu w Bikeparku gdzie amor dostał po tyłku na zjazdach, ale zawsze był odblokowany oraz dobity powietrzem.


 


Czy to że nie wracał lockout może mieć coś do rzeczy? Amortyzator ma jeszcze gwarancje, nie byłem z nim w serwisie, bo nie wiem czy to błaha sprawa która jestem w stanie rozwiązać sam - czy muszę go jednak dać do serwisu.


 


Dodam że zdejmując niebieską płytkę od Lockout'u, chwyciłem kombinerkami wypust który się przekręca podczas przekręcenia płytki (zasymulowałem to zachowanie manualnie kombinerkami) i amor nadal się ugina.


 


Proszę was o pomoc, blokada amortyzatora jest dla mnie kluczowa podczas podjazdów...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli odkręcałeś, to nie przykręciłeś jak było. O ile nie wyjmowałeś tłumika wylewając olej przy okazji, to nie widzę innej opcji. Zawór nie zamyka do końca i blokady nie ma. Źle założyłeś pokrętło moim zdaniem, albo jest luz na lince/pancerzu. Czy po zamknięciu blokady da się jeszcze przekręcić pokrętło ręcznie, choć trochę?

Edytowane przez Kolmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...