Skocz do zawartości
  • 0

Pancerz od manetki XTR 9000 smarowanie


Gość Tomasz

Pytanie

Witajcie. Nie mam polskiej klawiatury w komputerze, przepraszam.
Kupilem manetke xtr m9000. W komplecie  jest pancerz i linka. Musze ja nasmarowac przed zalozeniem? Czym najlepiej jezeli tak?

Dziekuje  Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej niczym nie smarować, bo smar z czasem zabrudzi się, zgęstnieje i mocno upośledzi pracę przerzutki. Tak samo lepiej nie stosować teflonowanych linek, no teflon z czasem łuszczy się i zapycha pancerz. Najlepsze są linki ze stali nierdzewnej, szlifowane i wstępnie naciągnięte, ja najchętniej stosuję linki Nokon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Nie mam polskiej klawiatury w komputerze, przepraszam.

Kupilem manetke xtr m9000. W komplecie  jest pancerz i linka. Musze ja nasmarowac przed zalozeniem? Czym najlepiej jezeli tak?

 

Dziekuje  Tomek

 

Zawsze wkraplam troszkę oliwki rowerowej/ rzadkiego oleju rowerowego do pancerza a za tym puszczam od razu linkę. Nie zauważyłem upośledzenia w działaniu po wielu jazdach w różnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie przesadzajmy, to nie jest prom kosmiczny.
 Piszemy o super precyzyjnych manetkach XTR, a nie o rozregulowanych od nowości Alivio. Moim zdaniem warto utrzymać tą precyzję za którą, na marginesie, słono się płaci. Jeżeli już koniecznie smarować to tylko tak jak pisał @@kamikadze2014, po odrobinie oliwki w zamkniętym systemie pancerza od manetki do przerzutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się śmiesznie składa, że pancerz do tej manetki jest już fabrycznie nasmarowany. 

I z tego co pamietam jak pisalo Shimano, smar jest wkladany od strony napisow, wiec z tamtej strony zalecaja wkladac linke, w celu prawidlowego jej nasmarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...