Skocz do zawartości

[licznik] pytanie - VDO M7 GPS czy M2.1 WL ?


coderiese

Rekomendowane odpowiedzi

dzień doberek;

trwa kompletowanie akcesoriów do nowego roweru.

DO tej pory miałem wyłacznie kabelkowce z sigmy. 

Teraz mi się zachciało bezprzewodowca - kupiłem sigmę, wymieniłem na drugi egz i w koncu zwóciłem do sklepu. 

Kompletna jazda ze zrywaniem sygnału. 

Anyway - interesuje mnie VDO.  Model M7 z GPS  czy  VDO M2.1 WL. Przede wszystkim - czy modele te mają tendencje do zrywania sygnału?

Czy ma  ktoś jakieś doswiadczenia z tymi modelami?

dziękuję

 

 


ponieważ nie mogę edytować...

 

trochę się naczytałem przed chwilą. JUż się doedukowałem i wiem że liczniki z przesyłem analogowym generalnie są zawodne.

Ok, zatem na placu boju zostaje kóryś z VDO - M7GPS lub M5 (kodowanie cyfrowe).

 

Jak myślicie - który lepiej wybrać? Tu już nie za bardzo chodzi o funkcje ale bardziej o niezawodnosć i przede wszystkim stabilność sygnału i wskazań

 

dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś sprecyzowane potrzeby? Przede wszystkim licznik M5 bez opcjonalnych (i kosztownych rzecz jasna) nadajników kadencji i/lub tętna sprowadza się funkcjonalnie do M2/M3. M7 nie ma natomiast opcji pomiaru kadencji czy tętna a ma GPS (korekcja prędkości, zapis punktów trasy z iluś tam ostatnich godzin) oraz wysokościomierz. Odnośnie samej transmisji z nadajnika/czujnika prędkości to W3.1 ma już cyfrową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie potrzebuję kadencji ani większości funkcji które oferują te liczniki :)

zależy mi wyłącznie na stabilnym połączeniu i nie zrywaniu sygnału. No i oczywiście autostart i możliwość wpisania dotychczasowego przebiegu po wymianie baterii (lub podtrzymanie pamięci na czas wymiany baterii).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...