Skocz do zawartości

[Kaseta] kross level b7 2016


dexter82

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie jest możliwość wymiany na 11-40. ALE: masz teraz 24/36. To już jest stosunkowo miękko. Proponowałbym albo wymienić zębatki w korbie 22/36 albo więcej trenować. I nie mówię tego złośliwie - nie wyobrażałem sobie jazdy bez przełożenia 22/36 przy kole 26. Po 3/4 sezonu na szosie na trasach gdzie używałem takiego przełożenia dość często użyłem go bodajże tylko jeden raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24/42 to 0,57 ... czytaj przesadnie miękko.

Przy kadencji 100 to około 7,5 km/h na 29`erze.

Nie wiem co chcesz podjeżdżać ale w terenie to przy tak stromym podjeździe gdzie potrzeba takiego przełożenia najczęściej brakuje trakcji pod kołem aby to uciągnąć :).

Jest to też tak wolno ze byle wytrącenie z równowagi na takim podjeździe uniemożliwia ponowny start. 

Zazwyczaj te miejsca pokonuje się z buta :)

 

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kaseta SunRace 11_40, z przodu zostaw tak jak jest. Przełożenie wyjdzie około 0.6 da się na tym jechać nawet strome podjazdy do ~ 30%.

https://m.centrumrowerowe.pl/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/kasety-rowerowe/p,kaseta-mx3-10rz-11-40-srebrna-sunrace,657964.html

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6913152073

 

Taniej wyjdzie (pozostań przy kasecie 11_36)

Tarcza mechanizmu korbowego Deore XT FC-M770 22z SHIMANO Rozmiar/Cecha22T / BCD 64 mm / 4 otwory Kolorczarny Dostępnośćdo 5 dni Cena 57,00 zł 51,90 zł

 

Tylko sprawdź rozstaw BCD! tu wynosi 64 mm od osi do osi pomiędzy najbliższym otworem

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6826232790

Ze względu na to że pojemność przerzutki wynosi 14z. może będziesz musiał zmienić również w korbie większą zębatke (38) na 36 T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Krzyszy691 czy jeśli kupie ta kasetę sunrace 11-40 to wszystko co muszę kupic i czy będzie to jakoś spojnie dzialalo?

Jezdze na codzień na szosie. Okres jesienno zimowy latam z kumplami po lasach mtb. Dużo tam fajnych zjazdów i podjazdów grubo powyżej 20 nachylenia. Ogólnie daje radę ale nie ukrywam że dwie godziny takiej jazdy trochę kosztuje zdrowia. Ostatnio polatalem rowerkiem kumpla. Z tylu mial kasete shimano slx m7000 11-42 i bylo znacznie lzej. Stad pytanie czy w moim krossie coś takiego podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko od zębatek zależy. Twój rower waży około 13 kg. A jego ile? Podejrzewam że mniej, choć zbyt mała waga dla mtb też ma jakieś mankamenty powiązane z podłożem. Masz dwa rozwiązania.

 

1. Wymiana na kasety na 11_40, pozostawiasz z przodu to co jest. (SunRace 10s. jest odpowiedni dla systemu HG, np. system Shimano HG nie jest kompatybilny z Shimano SG). Koszt około 200-260zł.

 

2. Wymieniasz w korbie 2 zębatki ( muszą być do 10s i BCD dla większej 104 mm dla mniejszej 64 mm, wykonanie materiał aluminium typu 7075, system HG ). Koszty: brak danych dla większej zębatki 36T (mniejsza 22T ~55zł).

 

Obydwa rozwiązania dają mniej więcej takie samo przełożenie, 0,6 ±0,0111

Jeżeli się myle to na pewno ktoś odezwie i mnie poprawi. Ewentualnie będziemy polemizować jeśli tak uznam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...