Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam porządnego bagażnika na tył roweru czy ktoś może coś polecić z Aliexpress ?

Kupiłem kiedyś https://pl.aliexpress.com/item/Meilan-X5-Smart-Cycling-laser-Light-Bicycle-Rear-tail-light-USB-Rechargeable-Wireless-Remote-Turn-Signal/32678977173.html?spm=a2g17.search0104.3.9.5c7a1cfcOr2yVj&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10065_10709_10151_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10697_10696_10084_10083_10618_10304_10710_10307_10301_5722715_5711215_10059_308_100031_10103_441_10624_10623_10622_5711315_5722515_10621_10620-5722815_10620,searchweb201603_25,ppcSwitch_3&algo_expid=f3753ad7-503b-482b-8af0-ae73a6401981-4&algo_pvid=f3753ad7-503b-482b-8af0-ae73a6401981&priceBeautifyAB=0

 

Rewelacyjne wyraźne tylne światło. Przejeździłem z tą lampką całe lato i zimę gdy weszły mocniejsze mrozy padła elektronika lampka aktualnie się wyłącza kiedy chce. Na powyższym linku cena dosyć wysoka warto się potargować albo poczekać na wyprzedaż nie pamiętam dokładnej ceny ale kupiłem to cudo za nie więcej niż 15$.

Edytowane przez Gucio2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2018 o 08:32, Shiryu napisał:

3. Okulary - nie dla każdego ze względu na sztywne i podgięte do środka zauszniki. Mi przeszkadzało przez chwilę, potem się przyzwyczaiłem, ale na pewno znajdą się tacy, których będą uciskać za uszami. Poza tym wypas: komplet wymiennych szkieł, możliwość montażu szkieł korekcyjnych, regulowane noski, możliwość odpięcia zauszników i założenia paska. 

Również mam te okulary i jestem zadowolony. Jedyne, co mnie zastanawia (po przeczytaniu kilku wcześniejszych postów), to jak u takich chińczyków jest z tym filtrem UV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym filtrem UV jest chyba nie ma tworzywa sztucznego, które przepuszcza UV. Ale 100% pewny nie jestem, pamiętam że lata temu coś tego typu wyczytałem. Trzeba znaleźć z jakiego materiału są szkła i pogrzebać w naukowych miejscach ;).

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.poliweglan.com/poliweglan,wlasciwosci.html

"Poliwęglan komorowy jak i poliwęglan lity pochłaniania promieniowanie UV w 100%."

 

Nie jestem pewien z czego się robi te wszystkie soczewki, ale obstawiam, że z tego i nie trzeba wtedy kosmicznej technologii za 200zł w brylach, żeby się o UV nie martwić, bo nie wymaga to żadnej dodatkowej powłoki. Plexi ponoć może mieć częściową zatrzymywalność UV, ale chyba nikt nie robi z plexi.

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym wynalazku?

Mam kilka papierowych opon, których nie wyrzucę...fajnie się toczą, ale jest problem z dziurami. Używa ktoś tego?

 

2pcs Bicycle Tire Liner Puncture Proof Belt Protection Pad For 700C 26" 27.5" 29" MTB Road Bike
http://s.aliexpress.com/qQZNnqAB?fromSns=Copy to Clipboard

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, komplet na zimniejsze dni:

https://pl.aliexpress.com/item/moxilyn-Winter-Thermal-Fleece-Team-Cycling-Jersey-bib-pants-Ropa-Ciclismo-Cycling-Clothing-MTB-Bike-maillot/32841552972.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.O7MjIS

Moje wymiary to 182/95 Kg wagi. Zdecydowałem się na 3XL i to jest chyba optimum. Nogawka trochę za długa (około 3 cm), ale za to szelki i w udach jest idealnie. Bluza tez OK, rozmiar mniejszy byłaby za mała. Najważniejsze dla mnie, że spodnie + bluza zakrywają nerki, gdzie przy spodenkach bez szelek zawsze miałem problemy.

Bluza przy rękawie mogłaby mieć silikonowe zakończenia, ma wszyta zwykłą gumkę, ale idzie to przeboleć.

Do wad należy kolor, komplet jest z tyłu cały czarny, co powoduje, że trzeba mieć jakieś dodatkowe odblaski. Zamek OK, szwy niewyczuwalne, pampers na razie OK, ale przejechałem w komplecie raptem 70 km. Obecnie cena 34$, ale ja kupiłem w promocji za 25$ (90 złotych). Czas oczekiwania około 30 dni od złożenia zamówienia.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem jakiś czas temu, nie było odzewu - to zamówiłem https://pl.aliexpress.com/item/NO-LOGO-Full-Carbon-Fiber-Bicycle-Rest-Put-Handlebar-Aero-Carbon-TT-Handlebar-Bike-Handle-Bars/32447246717.html

28129612568_b8604ec5db_c.jpg

28129610238_9ab8cea3d9_c.jpg

Płaciłem 30 usd, jakość wykonania ok, waga się zgadza. Konstrukcja jak widać, prosta. Poduszki odpinane z dość twardą gąbką w środku - ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boję się. Lemondki używam do odciążenia nadgarstków, turystycznie, bez specjalnych obciążeń i w czasie spokojnej jazdy. Mam też chińską sztycę i jak do tej pory nic złego nie dzieje się. Z mostkiem bym pewnie już nie chciał ryzykować. 

Z drugiej strony - jak statystycznie wyglądają pęknięcia "markowych" i chińskich lemondek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo, pęka w pół i masz glebę.

Chodzi o to, że w "no name" jest słaba kontrola jakości, też maja mniejsze doświadczenie gdzie dać więcej materiału, a gdzie można dać go mniej w celu zredukowania wagi itp.

Ktoś na tym forum dał filmik jak własnie strzela lemondka podczas jazdy, dotyczył on akurat markowej... no nie jest to za przyjemne.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kontroli jakości i tym co tu może pękać doskonale wiem, jak chyba zresztą każdy średnio ogarnięty nabywca chińskiego karbonu. Jeżeli nie masz jakiś konkretnych informacji na temat masowego pękania tych akcesoriów to pisanie o loterii jest mocnym nadużyciem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, phoe napisał:

dotyczył on akurat markowej... no nie jest to za przyjemne.

Logicznie rzecz ujmując skoro markowe pękają to czemu sie bać bardziej nie markowych?
Kolejnym problemem jest to że niemarkowe u nas mogą być markowe w chinach i na odwrót. Oni mają swoje marki w wielu dziedzinach. Co gorsza większość naszych markowych produktów to nic innego jak naklejka marki na chińskim produkcie kupionym u producenta.

O zgrozo producent chiński może dla produktów wypuszczonych pod swoją marką narzucić wyższe normy jakości niż dla produktów wypuszczanych pod marką inną. Będzie to ten sam produkt ale np przy odrzucie na poziomie 10% sprzeda się jako marka xxx ale juz chińczyk nie wypuści tego pod swoją "noname" żeby nie psuć sobie opinii u producentów (tych co kleją naklejki na produktach z chin)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porcja sprawdzonych zakupów:

GUB Phone Holder - Uchwyt na telefon na kierownicę. Polecam na 100%. Telefon w silikonowym etui trzyma się świetnie, nawet najgorsze wyboje i skoki nie sbyły w stanie go ruszyć. W razie deszczu można włożyć telefon do woreczka strunowego i nadal z niego korzystać. Aktualna cena: 23,94zł waga: 63g

P.S. Występuje również w wersji aluminiowej, ale raz że jest cięższa, dwa że w razie wywrotki wolałbym nie mieć czegoś tak kanciastego z alu przed twarzą. A wersja plastikowa jest mega solidna i tańsza.

 

GoPro Handlebar Mount - Uchwyt aluminiowy do GoPro na kierownicę, solidny, ładnie wykonany (wersja czarna) i trzyma bardzo pewnie. Cena: 5,66zł waga: 20g

 

Chain Clean Tools - Szczoteczka jest kiepska i się rozłazi, ale skrobak daje radę. Za tę cenę się opłaca. Cena: 3,89zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2018 o 00:42, PiterCK napisał:

https://m.aliexpress.com/item/32781503951.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32781503951&productSubject=32781503951&shortkey=zQvyQRjA&addresstype=600

Gripy a'la ESI chunky, trochę bardziej śliskie niż oryginał, ale podobne.

Miałem oryginały, potem jedną parę z chin, które były słabe a te dają radę, i kosztują ok 10 zł ;)

@PiterCK I jak te chwyty, dalej dają radę? Nie kręcą się na kierownicy? Da się jeździć bez rękawiczek z lekko spoconymi dłońmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pand0ra Nie kręcą się, dają radę całkiem nieźle. Bez rękawiczek jak spocą się dłonie da się jeździć, ale komfortu jak w ESI nie ma bo jednak struktura trochę bardziej śliska. W rękawiczkach jest jednak bardzo dobrze. Za tą cenę się opłaca moim zdaniem, do Esi raczej nie wrócę bo i tak jeżdżę w rękawiczkach raczej.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Znalazłem jakiś czas temu silikony z porowatą powierzchnią, jeszcze ich nie testowałem:

https://www.aliexpress.com/item/1-Pair-Bike-Girps-Silicone-Foam-Sponge-Handlebar-Girps-High-Density-MTB-Bicycle-Handlebar-Lightweight-Super/32740740621.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27be4c4dakCIEq

Jak przyjdą do dam znać, czy to coś posobnego w miękkości jak te ze śliską powierzchnią, czy zwykła pianka.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dojechały:

1. GUB83 czarny https://pl.aliexpress.com/item/GUB-Mount-Bracket-Handlebar-Clip-Stand-Bicycle-Adjustable-Phone-Holder-Anti-Slip-Bike-for-3-5/32819467583.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.12254c4dfpldNN

Jakość, do niczego nie można się doczepić. Wydaje się, że będzie trzymał idealnie, plusem jest położenie na kierze przed samymi oczami. Posiada dwie możliwości montażu, na kierownicy, lub na śrubie mostka.

2. Chwyty z rogami: https://pl.aliexpress.com/item/1Pair-Anti-slip-Road-Cycling-Mountain-Bike-Grips-Rubber-and-Aluminum-Alloy-Integrated-mtb-Handle-Bicycle/32575892122.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f9uz940

Tutaj jakość wykonania powiedzmy 3+, wnętrze rogów trzeba było doszlifować żeby weszły na kierownicę, estetyka też nie powala.

Wcześniej dojechała kierownica: https://pl.aliexpress.com/item/Hot-Sale-2016-New-Hotmountain-bike-cycling-alloy-Bicycle-handlebar-31-8mm-clamp-Riser-Bar-down/32616808488.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fCEpnOO

Tutaj jakość bardzo dobra, pierwsze wrażenie ok, na brzegach zaznaczone chyba 3 kreski do ewentualnego skrócenia, ale biorą pod uwagę moje szerokie dłonie to 720 jest OK.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...