Skocz do zawartości

[Pytanie]Endomondo vs Strava - spalone kcal


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Dziś przerzuciłem parę treningów i na Stravie pokazało, że spaliłem 600 kcal (na niej jechałem), przerzuciłem go do endomondo, a tam... 2300 kcal :D

 

Zwykle, gdy jechałem 25-30km to Endomondo pokazywał około 1000 spalonych kalorii, a na Stravie już 500-600. Któremu programowi ufać w tej kwestii? Na Stravie nie widzę opcji dodania wzrostu i jest tylko waga, a na endo wpisuję i to i to, może tu jest jakieś znaczenie tych wyliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endomondo zawsze pokazuje kalorie z kosmosu. To samo jest z bieganiem. Zakładają, że trening pokonałeś na odcięciu i tak liczą kalorie. Nie wiem jak jest teraz ale ze 3 lata temu było to liczone tylko od czasu treningu, więc wystarczyło włączyć aplikację, położyć telefon na stole i 3h później go wyłączyć bez przjechania 1km a licznik kalorii pokazywał 3000kcal. Może teraz jeszcze jakoś wchodzi w to dystans, ale i tak widziałem, że ostre ciśnięcie z potem w oczach lub przejażdżka po parku są liczone podobnie.

Kup pulsometr to od razu kalorie spadną o 30% lub więcej. Moim zdaniem strava jest bliżej prawdy, ale to bez większego znaczenia chyba, że jesteś modelką i liczysz każdą kalorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnemu. Te kalorie to taka zabawa, jak ciasteczko z wróżbą. Chcesz na poważnie wiedzieć ile zużywasz energii, zainwestuj w pomiar mocy, rób badania wydolnościowe i.t.d.

nie musisz mi mówić, że to nie jest dokładny pomiar, ale taki rozrzut mnie trochę zaciekawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucam na endomondo trening bez pomiaru pulsu to kcal świrują. Z pulsem strava mi pokazuje regularnie 20% mniej kcal niż endomondo.

Dla mnie - 180cm i 90kg - spalone kalorie to około 700-800kcal na godzinę przy średnim tętnie w okolicach 145-150. To uśrednione wskazania obu aplikacji. Myślę że to całkiem realny i wiarygodny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700-800 kcal/h to dużo za dużo, może chwilowe w trakcie interwału, ale w praktyce lepiej nie przyjmować zużycia większego niż 400-500kcal/h średnio. To z mojej praktyki, kiedy jeszcze liczyłem kalorie i odpowiednio do tego jadłem. Dopiero przyjęcie średniego zużycia 450kcal/h spowodowało utratę wagi. 1000kcal/h to może zużywać Contador albo inny pro, nie my, nie jesteśmy w stanie tak długo utrzymać niezbędnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...