Skocz do zawartości

[Składanie roweru] na ramie Accent Peak - pomóżcie w doborze osprzętu


Beyor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim!


 


Planuję złożyć w miarę lekki rower MTB, mam 175 cm wzrostu i ważę 65 kg. Niżej piszę, jaka jest moja koncepcja, zaznaczam wątpliwości co do doboru osprzętu i proszę o porady, co tu nie pasuje, co warto zmienić etc. Zależy mi też na w miarę niskiej cenie, dlatego sugerujcie proszę, co można zrobić taniej, a równie dobrze (np. SLX zamiast XT, starsze wersje etc.).


 


Polecacie jakieś sklepy, w których można to kupić w miarę tanio - bez pudełek, instrukcji etc.? Sprawdzałem, ile by to kosztowało w sklepie Centrum Rowerowe - korba, suport, manetki, przerzutki, kaseta i hamulce (bez tarcz) to 2180 zł. Nie jest kolorowo. Nie wiecie, czy dałoby się taniej?


 


Rama Accent Peak 27.5 rozmiar S (17")


 


Korba SLX FC-M7000-2 36x26T - tutaj pierwsze wątpliwości. Początkowo planowałem napęd 2x10, ale nowe SLX i XT stawiają na 2x11, więc do zakupu tego się skłaniam. Nie wiem, czy 170 czy 175 mm, jest też wersja korby z linią łańcucha odsunięta o 3 mm, nie wiem, czy powinienem być tym zainteresowany.


 


Wkład suportu SLX / XT BB-MT800 BSA


 


Manetki XT SL-M8000 I-Spec II - warto, czy szukać starszych modeli XT, a może jednak SLX?


 


Przerzutka przednia SLX FD-M7020 2x11 Side Swing, Front Pull, obejma - nie ukrywam, że nie mam bladego pojęcia, czy mam brać side swing czy top swing... Doradźcie!


 


Przerzutka tylna XT RD-M8000 Shadow RD+ 11rz. GS - wózek średni czy długi?


 


Kaseta SLX CS-M7000 11-40z 11 rz


 


Hamulce SLX BR-M7000 komplet klocki metaliczne - różne opinie na temat tych hamulców. Warto? Może lepiej jakiś starszy model?


 


Tarcze - nie wiem, ale raczej odpadają dedykowane, bo piasty będę miał raczej na 6 śrub (Novatec). Co polecacie - dobrze, a nie za drogo?


 


Widelec - na razie mam Suntour Raidon, w planach Rock Shox Reba, ale nie wszystko naraz.


 


Koła - na razie nie mam pomysłu, słyszałem, że ten sprzedawca z allegro potrafi składać i zaplatać dobre, niedrogie koła: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=72020&order=p A co Wy polecacie? Nie zależy mi na znanym markowym sprzęcie, szukam czegoś lekkiego i nie za drogiego. Nie jestem ciężkim jeźdźcem, co trochę ułatwia sprawę.


 


Sztyca, mostek, kierownica - rozważam chiński karbon. Włókno węglowe to już nie jest kosmiczna technologia, myślę, że te podzespoły z Aliexpress mogą być naprawdę w porządku


 


Z góry dzięki za pomoc!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba

 

Korba z przesuniętą linią łańcucha idzie do ram z boostem , Peak tego nie ma tak więc potrzebujesz normalną (nie wersja B).

 

 

Wkład suportu

 

Tu lepiej zainwestować w Accent'a BB EX.

 

 

Manetki

 

Jeżeli bierzesz hamulce z tych nowszych od shimano to mogą być pod I-Spec II  , jeśli inne to szukaj wersji na obejmę. Starsze XT były co najwyżej pod 10s a skoro robisz 11s to pozostaje jedynie M8000. Różnica w pracy jest spora na + dla XT (multi release , dual release) i warto do nich dopłacić.

 

 

Przerzutka przednia

 

Pod Side Swing musiałbyś prowadzić dolną rurą dodatkowy pancerz (ta rama ma górne prowadzenie linki) , jedyne co by pasowało w tym wypadku to M7025 w wersji Down Swing (podwójne prowadzenie linki , Top Swing ma tylko dolne).

 

 

Przerzutka tylna

 

Wózek GS starczy.

 

 

Hamulce

 

Obecnie wiele złego mówi się o hamulcach tego producenta aczkolwiek sam mam od nich M8000 i M675 i jestem z obu bardzo zadowolony i osobiście ponownie bym w takie szedł.

 

 

Tarcze

 

Shimano robi zarówno tarcze pod CL jak i 6 śrub , sensowne to od RT66 w górę.

 

 

Koła

 

Na tym elemencie bym nie oszczędzał , konkretnie coś polecić można znając max. budżet za komplet.

 

 

Sztyca, mostek, kierownica

 

Kwestia preferencji ale moim zdaniem lepsze sprawdzone alu (PRO , Accent) niż nie wiadomy carbon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Czyli powinienem szukać przedniej przerzutki typu down swing? Akurat najlepsza oferta cenowa, jaką znalazłem, to cały zestaw XT (który wychodzi w cenie SLX z polskich sklepów), ale proponują w nim przerzutkę XT M8020, czyli side swing :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że nie wiem, na jaki kolor ramy się zdecydować. Oba z tych najnowszych modeli mi się podobają (czarno-czerwony i czarno-szary, ten pierwszy chyba bardziej), ale są też starsze roczniki, które są lakierowane. Półmatowe są bardzo ładne, ale trudno utrzymać je w czystości - w poprzednim rowerze miałem zawsze problem z wyczyszczeniem śladów po... kroplach wody mineralnej z bidonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koła to jeśli nie masz na oku pewnych używek to napisz do tego użytkownika (firma Daveo) https://www.forumrowerowe.org/user/581-dawid/

 

Brałem już od niego w sumie 3 kpl. i zawsze byłem zadowolony zarówno z ceny jak i jakości oraz fachowego doradztwa. Pomoże ci dobrać i złożyć koła w Twoim budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię w sprawie kół, napiszę do niego.

 

W ogóle projekt upadł. Dziś wyszła poważna usterka samochodu i muszę wsadzić w niego 2 tys. przeznaczone na rower. Nie mam teraz nic zastępczego, więc wstępny plan jest taki, żeby do ramy Accent Peak wsadzić komplet nowego Deore M7000, może hamulce SLX - i stopniowo wymieniać podzespoły. Co myślicie? To Deore wygląda nieźle, napęd 2x10 który od początku miałem w planach, ale nowe grupy SLX i XT stawiają na 11 rzędów z tyłu. Tylna przerzutka ma Shadow+, wiadomo, że nie jest tak sztywna jak XT, ale ma sprzęgło i powinna mniej się bujać od starego modelu Deore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie o ile np. mi w nowej korbie deore nic by nie brakowało do szczęścia tak przerzutkę tylną i manetki brałbym XT, a jak manetki XT to i w 11r trzeba by iść... Za mało też wiadomo o tych hamulcach a biorąc pod uwagę, że już pojawiają się pierwsze doniesienia o utrzymaniu "jakości" nowych SLX/XT na poziomie poprzedników z końca produkcji to nie wróży nic dobrego dla M6000.

Weź też pod uwagę, że jesień za pasem i pod koniec września będzie można rozglądać się za wyprzedażami rocznika '17. Gotowy rower już teraz kupisz taniej niż poskładasz we własnym zakresie, za miesiąc-dwa będzie to już różnica całkiem spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to naczynia połączone. Wezmę wyższą przerzutkę tylną, to już mam inne manetki, kasetę, korbę i kwota gwałtownie rośnie.

 

No powinny być wyprzedaże, ale mam do dyspozycji jakieś 4 tys. - za to poskładałbym rower na Accent Peak i Deore M6000 + koła do 800 zł. Przynajmniej według cennika centrum rowerowego, zobaczę, czy po konsultacji mailowej zaproponują jakąś zniżkę ze względu na większe zamówienie.

 

Nie wiem, czy za tę kwotę kupię ciekawego gotowca.


Co myślicie o tym? https://www.centrumrowerowe.pl/rowery/gorskie-mtb/27-5-cala/p,rower-level-r8-czarno-srebrny-kross,631773.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

ten z CR to rozmiar L wiec już na dzień dobry byłby za duży jak masz 175cm, sam rower nie jest zły choć ja za press fitem akurat nie przepadam, plusem kupna nowego roweru jest to, że możesz sie do niego przymierzyć, nawet krótka przejażdżka potrafi zweryfikować wiele oczekiwań

 

a jeśli wcześniej nie przejechałeś sie na Peak-u to tak naprawdę nie wiesz czy będzie on Tobie odpowiadał a jeśli nie - wówczas w najlepszym razie będziesz tylko szukał nowej ramy bo nawet ewentualna odsprzedaż prawdopodobnie będzie łączyła się z niemałą strata

 

jeszcze jedno, jak rozkręcisz się z kupowaniem części to zawsze będziesz chciał lepsze a wtedy zapomnij o granicy 4 tyś, tym bardziej że jak przypuszczam nie masz własnych narzędzi a ich skompletowanie również sobie dolicz, chyba że zlecisz prace jakiemuś serwisowi a oni też potrafią sobie liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...