Skocz do zawartości

[MT2] Klocki type74 - Nie do końca chyba magurowa jakość


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Witam.

 

Takie spostrzeżenie. Z racji ze nam sporo hebli schodzi na warsztacie, zamowiliśmy co było dostępne. Magurę mt2 w wersi workshop oem, W pudle serwisowym po 15 pakowane.

 

Czym sie charakteryzuje ów hamulec. No, klamka typowa Magura, dźwignia plastik, zacisk typowy Magura, przewód plastik, zaciskany na króciec jak węże ogrodowe lub wężyki ciśnieniowe. Przy skracaniu montuje się na baryłkę jak zwykłe przewody.

 

Kolejnym i tutaj sedno, charakterystycznym punktem są klocki. Napisano na nich Magura typ 74. No co powiem ... no dno. Z tarczą rt56, po przejechaniu dosłownie 30m piszczą nie miłosiernie - jak by shimano, jak by je kto oliwą namaścił. Po wyjęciu klocki zeszklone. Tarcza nowa prosto z pudła i klocki tez nowe z nowego hamulca. Po wstawieniu pierwszych lepszych klocków od tektro ( wymagane było lekkie piłowanie) cisza. Bez dotykania tarczy więc była czysta. To juz kolejny przypadek więc to nie losowość.

 

Nie wiem co to za klocki i do jakich tarcz sie nadają ale uważajcie na ten typ 74.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mam zamiar sobie wstawić na nowy sezon coś innego niż szimano. Do czego byś porównał moc tych MT2? Aktualnie starczają mi m615, ale tylny się niedawno posypał, więc przód chyba też długo nie pożyje :P a nie chce takich niespodzianek w rowerze zjazdowym.. A znowu 4 tłoczków z mt5 raczej nie będę potrzebował przy wadze 53kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Legitny MT2/4 z aluminiową kalmką ( dźwignią ) i klockami swiss stop sintered metal, plus tarcza rt66 swobodnie plasuje sie jak deore XT lub wyżej nawet. Z tym ze moc jest lepiej wyczuwalna. Wadą tańszych magur są właśnie klocki, bo spisują się najwyżej ok.

 

Ważne jest też poprawne odpowietrzenie a to niestety jest gorzej pomyślane i trudniejsze niż w shimano. A może okazać sie konieczne bo heble magury dostarczane są w jedynej słusznej postaci hamulca tylnego o długości 2-2.2m. Jak się łatwo domyślić klamki są symetryczne.

 

Moja juz w pewnym sensie opracowana metoda:

 

zakładam ze nowy hebel jest w 100% dobrze zalany

- Przed skracaniem przewodu zaciskam klamkę aż klocki się zetkną. Bez obaw, jak oba pracują równo, nic nie wypadnie.

- Ucinam dany odcinek, zarabiam czyli kocówka oliwka etc.

- skręcam i uwaga delikatnie, duuużo delikatniej niż w shimano, następnie wg zaleceń magury odkręcam odpowietrznik w klamce - kolejna uwaga! jest plastikowy i łatwo go uszkodzić - delikatnie.

- wciskam pustą strzykawkę bez tłoka, nie za głęboko bo zatka przepływ.

- zalewam oleju w strzykawkę, najlepiej magura royal blood, bo takim sa heble zalane. Niewiele, ok 5-8ml. Jest niebieski.

- teraz wsadzam (jak to nazywamy na warsztacie pussy spreder) rozpylacz do tłoczków w zacisk.

- wg instrukcji magury pompuje klamką z rożnymi kątami nachylenia klamki i stukaniem w przewody korpus etc.

 

Po to właśnie było zaciśniecie klocków na początku, by ewentualny ubytek płynu lub powietrze w początku przewodu wypchać do klamki i do strzykawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nie wiem co to za klocki i do jakich tarcz sie nadają ale uważajcie na ten typ 74

 

Te klocki to Typ 7.4 Performance. W wersji OEM są mocno średnie,  wymagają starannego docierania, Magura dopuszcza możliwość zeszklenia powierzchni klocka, wtedy zalecają przejechanie papierem ściernym np. typ 400.

Te klocki niezbyt dobrze pracują z tarczami Shimano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Owszem kocie, przyjrzałem sie i jest tam malutka kropka. Zakładałem dziś na tarcze promaxa - uzywane. Docierałem jak zalecałeś, gently, no i siła ok 40-50% hebla mt4 na klockach swiss metal, nie jęczą podczas hamowania ale przy 0 prędkości nadal lament świętokrzyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Puklusie, człowieki z Magury piszą ,coby docierać klocki jak niżej:

- rozpędzić rower do ok 30 km/h

- zahamować aż do zatrzymania roweru

- powtarzać 30 do 50 razy.

 

Oczywiście jeśli ktoś nie ma licznika, to nie może mieć hamulców Magury.

 

Miałem klocki 7.4 w MT6 ,który były OEMami. Dramat na wiosce. Napisałem do Magury i dostałem dwa komplety za darmową darmochę. Gość z Magury napisał,że pewne serie 7.4 są, pisząc delikatnie, dalekie od ideału. 

W wersjach BOX ten problem nie występował ( model MT4,MT2 i nowe MT5 ). Zresztą teraz są wersje 7. literka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

MT4 ma lepszy zacisk , o lepszym odprowadzaniu ciepła plus mocowanie przewodu na banjo, co pozwala na dowolne ustawienie przewodu. MT2 ma przewód mocowany na stałe i gorszy zacisk ( w sensie odprowadzania ciepła i tede ). MT4 ma inną klamkę.

Między MT2/MT4 a MT5 jest przepaść i nie ma sensu ich porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja zmierza w interesującym mnie kierunku. Skoro MT5+MT4 to nie lepiej set MT Trail Sport?

http://www.magura.com/en/components/bike/trailseries/productdetailpage/?p=26509

 

Tylko tylko, że nie mogę tego nigdzie znaleźć w Polsce. Jest tylko na allegro 2x droższa wersja carbon. W jednym sklepie znalazłem starszy model (inne malowanie, ale chyba też nieco inne dźwignie i może jakieś inne drobne różnice?).

 

Na amazon.de są, ale nie wyślą tego do Polski. Macie jakieś info o dostępności? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puklus, dzięki za link.

 

Wiecie może jakie są różnice w modelu na 2018? Na amazonie są i 30 tańsze (!), ale właśnie wysyłka tylko na terenie niemiec.

https://www.amazon.de/Magura-Trail-Scheibenbremse-schwarz-Fahrradbremse/dp/B0725RV8BF/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1503067071&sr=8-1&keywords=magura+mt+trail+sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś takiego znalazłem:

https://www.bikester.pl/magura-mt-trail-sport-hamulec-tarczowy-czarny-648704.html

 

Cena gorsza niż 180 EUR ale nieco lepsza niż ich sugerowana 220 EUR.

 

Po zdjęciach myślałem, że to stary model, ale zdjęcia są po prostu od drugiej strony zacisków niż na stronie magury i w innych materiałach. Piszą, że rok produkcji 2018 (powinno być "rok modelowy", ale nie ważne).

 

Wiecie coś o tym sklepie? Bo pierwszy raz tam trafiłem. Jeżeli godny zaufania, to zawsze wolę mieć ew. obsługę gwarancyjną w kraju (tańsza wysyłka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kupowałem w Bikester masę ciuchów, buty, plecak, pół napędu i klamki do MT5. Bez żadnych problemów, dobra obsługa, szybka wysyłka.

Nie powinno być problemów z reklamacjami. Zresztą Magury się nie psują.

 

IMO lepszą cenowo alternatywą jest ten set:

https://www.bike-components.de/en/Magura/MT5-MT4-Carbotecture-v-h-Set-Scheibenbremse-p50757/

który różni się klamkami i grafiką, reszta to jest dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...