Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, pytanko mam :)
Padła mi przednia przerzutka po zimie (nie szło jej ruszyć, zdjąłem, wymoczyłem, rozruszałem, nasmarowałem - za 2 tygodnie powtórka z rozrywki... - Shimano nexave)
Manetki w rowerze to najprawdopodobniej Sora ST-3304 (3x8), działało to z korbą dwublatową :)
Jako, że rower jeździ cały rok do pracy więc nie szukam niczego super, bo po zimie może znowu paść.
Znalazłem na olx koło siebie przerzutkę Sora FD-3400 (czyli na 2 rzędy)
Teraz do meritum... 
Czy to zadziała? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki. 

Mój napęd to 2X10 Sram Gx 2.1 zębów 11-36.Pytanie dotyczy zmiany biegu.  Będąc na dużym blacie z przodu nie ma ochoty zrzucić  z 10 na 9.Na małym blacie śmiga cała dziesiona. Odległość przerzutki od kasety na 10 biegu i małym blacie jest już maksymalnie przybliżona, zmniejszając dalej, łańcuch zaczyna haczyć. Będąc na dużym blacie odległość od kasety to ok. 10mm i oczywiście zmniejszając do 3mm zaczyna ładnie latać ale w ten czas na małym wkręca. Mogę jeszcze dodać iż jeśli odpuszczę trochę linkę z automatu nie chce przejść z 1 na 2.Wydaje mi się że wcześniej podczas regulacji wszystkie biegi ładnie się wbijały. 

Jakieś pomocne pomysły, ktoś z Was z tym walczył? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, padł mi suport w fatbike. Jeśli chodzi o dobór części a w szczególności suportu i korby jestem zielony. Potrzebuję suportu który będzie pasować do mufy o długości 10cm w typie Hoolow II oraz nowej korby do tego z jednym blatem najlepiej  od 36 do 38T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2018 o 07:17, kalcytek napisał:

Cześć, padł mi suport w fatbike. Jeśli chodzi o dobór części a w szczególności suportu i korby jestem zielony. Potrzebuję suportu który będzie pasować do mufy o długości 10cm w typie Hoolow II oraz nowej korby do tego z jednym blatem najlepiej  od 36 do 38T. 

 

 

Dziś zmierzyłem wszystko i tak to wyszło jest ktoś w stanie pomoc w kwestii kupienia suportu i korby z blatem 36 lub 38 T. Chciałbym coś porządniejszego nie żadnego chińczyka żeby zaraz znowu nie wymieniać.

36087234_2105029556236529_6210742745485541376_n.jpg

36177341_2105029429569875_3249541444058218496_n.jpg

36188824_2105030686236416_7334036212769882112_n.jpg

Edytowane przez kalcytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2018 o 22:48, Cagiva4 napisał:

Drodzy koledzy i koleżanki. 

Mój napęd to 2X10 Sram Gx 2.1 zębów 11-36.Pytanie dotyczy zmiany biegu.  Będąc na dużym blacie z przodu nie ma ochoty zrzucić  z 10 na 9.Na małym blacie śmiga cała dziesiona. Odległość przerzutki od kasety na 10 biegu i małym blacie jest już maksymalnie przybliżona, zmniejszając dalej, łańcuch zaczyna haczyć. Będąc na dużym blacie odległość od kasety to ok. 10mm i oczywiście zmniejszając do 3mm zaczyna ładnie latać ale w ten czas na małym wkręca. Mogę jeszcze dodać iż jeśli odpuszczę trochę linkę z automatu nie chce przejść z 1 na 2.Wydaje mi się że wcześniej podczas regulacji wszystkie biegi ładnie się wbijały. 

Jakieś pomocne pomysły, ktoś z Was z tym walczył? 

Żadnych pomysłów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze :)

nie będę się rozpisywał bo i po co? suche fakty:
- napęd w moim rowerze Kross Trans Continental (2008r) to wolnobieg Shimano (na pewno nie jest to kaseta), przerzutki klasy Tourney i takież klamkomanetki, 3 x 7, wszystko jeszcze oryginalne od producenta. Używanie roweru to ok. 500-1000 km na sezon. 
Zębatki wolnobiegu zaczynają mieć pęknięcia i muszę wymienić wolnobieg. Na taki zestaw co bym chciał czyli nowe koło z kasetą, przerzutki tył /9/, przód /3/, klamkomanetki 3x9, korba FC-T4060 z suportem czyli razem ok. 1000 zł to nie na jeden zakup niestety.

Więc: czy jak na początek wymienię
-wolnobieg - na inny wolnobieg Shimano 7-rzędowy
-przerzutki przód:  Deore FD-M591 lub  ALIVIO FD-T4000
-przerzutki tył: DEORE RD-M591 lub ALIVIO RD-T4000
-łańcuch Alivio CN HG40

czyli cena ok. 310 zł - to czy mi to zadziała z moimi bardzo oldskulowymi klamkomanetkami? W sensie ja wiem, że przerzutka 9s nie spowoduje, że będę miał 9s - chodzi mi własnie czy będę miał możliwość ustawienia przerzutki tak, żeby moje klamkomanetki 7s w pełni obsłużyły wolnobieg 7s. Da to radę?

Wtedy bym sobie etapami dorzucił później koło z kasetą, klamkomanetki i korbę, a na pewno nie zdarzy się tak, że uda mi się uzbierać 1000 zł na jednorazowy wydatek, za dużo chciejów i potrzebujów dookoła ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, moim zdaniem:

https://www.cyklomania.pl/kmc-lancuch-x-10-el-srebrny-10s-114ogniw,id3211.html

lub:

https://www.cyklomania.pl/shimano-lancuch-slx-xt-xtr-cn-hg95-10rz-116l-pin-oem,id5566.html

KMC ma bardzo dobry stosunek ceny do trwałości (i spinkę  w komplecie), a Shimano XT przyzwoitą wytrzymałość i najwyższą kulturę pracy w homogenicznym napędzie Shimano.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło złożone i założone, łańcuch wymyty i nasmarowany. Z tyłu tak cicho tak że teraz słyszę chrebęszczenie w pedałach i Turney-u z przodu. Wkurzył mnie wibrejk tylni marki Artek, więc na jego miejsce wjedzie Acera. Mój marketbajk zaczyna, cieszyć, choć nie miał się czego wstydzić markowej konkurencji do ~1800 złotych. Dziękuję jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się zapytam szanownych rowerowców  :).

Mam Tiagre 4650 i blat 50T rozstaw 110 mm 5 śrub. No okazuje się że bardzo ciężko dostać taki blat.

Czy blat z Shimano Tarcza korby 50z FC 5750 czarna będzie pasować na podmianę , chyba że ktoś ma sprawdzoną opcje ,

nie koniecznie mus 50 ząbków może być 52

O co chodzi z tym Typ-F , Typ -B , Typ -D

Serdeczne dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowa sprawa: mianowicie kawiarnia rowerowa- tzn mobilna kawiarnia napędzana siłą mięśni.

Całość nieco dużawa:) bo jakieś 3,2m długości , waga około 300kg 

Przód - koła o wysokości jak dobrze pamiętam 59cm- ale to nie rowerowe, korba ,łańcuch i tył natomiast całkowicie rowerowy.

Problem w sile jaką mogę wycisnąć z nóg a jaka jest potrzebna by tym potworkiem :)  jechać- brakuje przełożeń.

Tzn jechać się da, po prostej bez problemu, ale lekkie wzniesienie mnie wykańcza:) 

Obecnie mam korbę o najniższym blacie 28  a z tyłu wolnobieg o najwyższym blacie 34 - było kiedyś 28 ale zmieniłem.

Z obliczeń wyszło mi że mam teraz przełożenie 1  ;  0,82

Wymyśliłem żeby zmienić korbę na blat 22  , możliwe że jak będzie przypływ gotówki to zmieniłbym również tył-zamiana wolnobiegu na kasete- wiąże sie to z nową piastą z hamulcem postojowym- ten hamulec się przydaje i  nie chciałbym z niego rezygnować.

Pytanie: jaka korba - np Korba p+l SUNTOUR XCC 42/32/22/175  albo jakaś inna  będzie działać z kasetą 11 biegową o największej tarczy z  46 albo 50 zębami? np CSMX80 11rz czarna 11-50T

Zakładamy że jeżdżę tylko na jednym przełożeniu -przód 22  a  tył max. Wtedy będzie przełożenie między 0,47 a 0,44  zamiast obecnego 0,8

Czy będzie aż taka różnica między 46 a 50? Różnica w cenie sporawa.

proszę o podpowiedź.

 

 

IMG_20180628_185942_0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2018 o 11:17, lelek111 napisał:

obsłużyły wolnobieg 7s. Da to radę?

Wtedy bym sobie etapami dorzucił później koło z kasetą, klamkomanetki i korbę, a na pewno nie zdarzy się tak, że uda mi się uzbierać 1000 zł na jednorazowy wydatek, za dużo chciejów i potrzebujów dookoła

Miałem podobny dylemat z tym, że mój stary wolnobieg był 8 rzędowy. Kupiłem koło, kasetę, łańcuch, zostawiłem starą Acerę wszystko śmiga jak ta lala. Może da radę zostawić korbę, a kupić koło pod kasetę, jakąś kasetę np 8, jakieś klamkomanetki, przerzutkę Altus/Acera i dopiero wtedy zbierać/zastanawiać się czy warto? Może te zębatki z przodutym dadzą radę 3x8? Ja zostawiłem stare przerzutki bo działają dobrze. Mam uwagi co do Turneya z przodu, dam mu nową linkę i go wyczyszczę i dopiero wtedy zastanowię się nad wymianą. Na coś w rozsądnej cenie, poniżej ~80 złotych. A może nawetcoś na nowego Turneya? No chyba, że Altus z przodu robi zauważalną różnicę?

Edytowane przez DzikiKoziol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent rockrider 540:

-Trzy tarcze 22, 32 i 42 zęby,
-Przednia przerzutka MICROSHIFT MS25,
-Tylna przerzutka SHIMANO ALTUS,
-Manetki SHIMANO ALTUS M370, ze wskaźnikami przełożeń,
-Kaseta 9 koronek (11 do 34 zębów) SHIMANO HG 200.

 

Chcę zmienić na razie samą korbę na:

SHIMANO KORBA FC-M590 CROSS 48-36-26

 

Przeżyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem ślepy, bo nie widzę opcji edycji.

W grę wchodzi też od razu cały SLX 1x11 34T/11-46 tylko nie wiem jak wyjdę na przełożeniach, nie mogę znaleźć logicznego kalkulatora i pytanie ile wejdzie na przód max.

Edytowane przez rumple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...