Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

SoloTM, tak dużo mi pomogłeś, że proszę nie frasuj się tym;). Masz rację, mogłem sam na to wpaść, ale jestem noga z rowerów i dopiero ucze się to ogarniać i zwracać uwagę na te szczegóły. Niestety nie mam starej przerzutki,  bo mi jej nie oddali w serwisie - spróbuję podpytać poprzedniego właściciela roweru. Ale znajomy też mi podsunął pomysł, aby spróbować wymienić srubę na jakąś z płaskim łbem. To może być rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebna porada.

Mam zamiar wymienić swoje deore na deore xt w konfiguracji:

Manetki Deore XT SL-M8000 I-Spec II 
Mechanizm korbowy Deore XT FC-M8000 B2 (36/26)
Przerzutka przednia Deore XT FD-M8025 2x11
Przerzutka tylna Deore XT RD-M8000 Shadow RD+ 11rz. GS
Zestaw kaseta Deore XT CS-M8000 (11-42) lub (11-42) + łańcuch CN-HG701 11 rz 

 

Pytanie do ekspertów - co myślicie o tym zestawie? Czy korba jest odpowiednia do kasety? Ma byc długi czy krótki wózek?

A co by gdyby przesiąść się na SRAM? Jeśli tak to w jakiej konfiguracji? 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba odpowiednia pod warunkiem , że masz ramę  boost (jeśli tak to przednia przerzutka wyłącznie E-type lub Direct Mount - zależne od ramy) , wózek GS , kasetę możesz śmiało brać tańszą SLX M7000 a łańcuch shimano sobie daruj i weź KMC X11.

12 godzin temu, SoloTM napisał:

@gtb faktycznie, pomyliłem się. Te najtańsze tak miały na czerwonych naklejkach.  Te drozsze maja 1-3. 

Odkąd pamiętam (od lat '90) na wszystkich naklejkach na wózku u shimano odległość była podana w zakresie 1-3mm bez względu czy był to Tourney czy XT tak wiec nie wiem skąd ci się wzięło 3-5mm.

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, gtb napisał:

Odkąd pamiętam (od lat '90) na wszystkich naklejkach na wózku u shimano odległość była podana w zakresie 1-3mm bez względu czy był to Tourney czy XT tak wiec nie wiem skąd ci się wzięło 3-5mm.

Poszukałem i faktycznie, nie wiem co za gniot został mi w pamięci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gtb napisał:

Korba odpowiednia pod warunkiem , że masz ramę  boost (jeśli tak to przednia przerzutka wyłącznie E-type lub Direct Mount - zależne od ramy) , wózek GS , kasetę możesz śmiało brać tańszą SLX M7000 a łańcuch shimano sobie daruj i weź KMC X11.

Odkąd pamiętam (od lat '90) na wszystkich naklejkach na wózku u shimano odległość była podana w zakresie 1-3mm bez względu czy był to Tourney czy XT tak wiec nie wiem skąd ci się wzięło 3-5mm.

Rama jest od Giant xtc advanced 3 z 2016 roku, z tego co widze zostaje tylko mocowanie tradycyjne.

A co z kaseta? Moze byc 11-42 do krotkiego wozka? Wczesniej wkradl sie blad. Mialem na mysli kasete 11-40 lub 11-42.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gtb napisał:

Odkąd pamiętam (od lat '90) na wszystkich naklejkach na wózku u shimano odległość była podana w zakresie 1-3mm bez względu czy był to Tourney czy XT

Co więcej, ta zasada tyczy także innych firm, a nawet osprzętu szosowego

Cytat

A co z kaseta? Moze byc 11-42 do krotkiego wozka? Wczesniej wkradl sie blad. Mialem na mysli kasete 11-40 lub 11-42.

Weź 11-42, dłużej tzn. na większych koronkach będziesz mógł jeździć z blatu bez konieczności zmiany z przodu na młynek. Te kasety róznią się tylko stopniowaniem na 3 czy 4 ostatnich koronkach, to żadna różnica na płaskim, a sporawa na podjazdach.

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info odnośnie korby. Pytanie jeszcze o ten łańcuch.  GTB - Wspomniałeś o KMC. Miałem kiedyś łańcuch z tej serii mianowicie KMC HG-73, i nie był zbyt trwały.

Czy ten będzie odpowiedni? KMC X11.93 11-speed do obecnego zestawu?

Edytowane przez siatafaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkę i tak muszę nową założyć bo stara się rozwarstwiła przy tych moich zabiegach. Ale postaram sie zrobić jak piszesz , porządnie napiąć linkę i pchnąć wózek. I jeszcze jedna rzecz wyszła w praniu;). Właśnie czyściłem i smarowałem łańcuch i przy kręceniu pedałami do tyłu łańcuch na kasecie spada z najwyższej tarczy o dwie tarcze w dół bez zmieniania biegów. Czy powodem jest naciąg linki na tylnej przerzutce, czy może źle dobrana długość łańcucha?

Edytowane przez mesqueun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mesqueun napisał:

przy kręceniu pedałami do tyłu łańcuch na kasecie spada z najwyższej tarczy o dwie tarcze w dół bez zmieniania biegów. Czy powodem jest naciąg linki na tylnej przerzutce, czy może źle dobrana długość łańcucha?

Żadna z tych rzeczy, wszystko jest OK. Odpowiedzialna za to jest linia łańcucha czyli przekos. Zostaw tak jak jest i nic nie kombinuj, bo i tak temu nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak spadl z największej koronki kasety to z przodu na której tarczy miales? Przerzutkę przednią masz górny czy dolny ciąg? W kazdym razie, moze się okazać, że gdy palcami wypchniesz wózek to przykrecic linke będziesz musial wcale nie naciagajac linki tylko odwrotnie. Przykrecic z duzym luzem, zapasem, ktory to ona ( przerzutka)wracając  w stronę najmniejszej tarczy sama usunie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie powinno spadać. A na kasecie na największą koronkę wchodzi lekko, szybko ? Moze ogranicznik jest za mocno o ćwierć obrotu wkrecony/linka wyciągnięta lekko? Na pozostałych biegach, np. Z przodu środek z tyłu najmniejsza, klik i bieg wrzuca w gore kasety, klik i kolejny itd.?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, siatafaka napisał:

Dzięki za info odnośnie korby. Pytanie jeszcze o ten łańcuch.  GTB - Wspomniałeś o KMC. Miałem kiedyś łańcuch z tej serii mianowicie KMC HG-73, i nie był zbyt trwały.

Czy ten będzie odpowiedni? KMC X11.93 11-speed do obecnego zestawu?

HG-73 to  Shimano a nie KMC i jak sam zauważyłeś trwałością nie grzeszy stąd propozycja KMC  z serii X.

X11.93 będzie OK i ma spinkę w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zwykle : ktoś , gdzieś , komuś ... a ja nadal nigdy , od nikogo nie uzyskałem (i wątpię abym uzyskał) konkretnych i potwierdzonych informacji jakoby KMC robi dla Shimano. Bez urazy ale info rzetelnie nie potwierdzone dla mnie nie istnieje zatem nadal traktuje to w charakterze plotki a nawet mitu.

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, hg53 na pewno, hg 73 nie jestem jednak pewien. Powtarzam, widziałem karton szary, jak setki innych z siodełkami i innymi rzeczami z Chin, gdzie są rózne kody, oznaczenia, dla kogo od kogo. I jak byk były tam hg53  w innym hg40.  Z hg73 wycofuję się.

I było mi to pokazane i powiedziane, że dla shimano robi kmc - patrz - i mówię co widziałem.

http://www.kmcchain.com/en/product.php?act=view&id=35

Edytowane przez SoloTM
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...