Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że do czegoś w stylu "gravel"? ;) IMHO dobre stopniowanie do czegoś takiego, bo do mtb to twardo a z kolei korby szosowe są dobre na szosę i tyle. Pojawiają się niby powoli korby typu 46/30 czy 48/32 ale głównie "firm trzecich" i każda ze swoim "standardem" mocowania zębatek albo np. z suportem na kwadrat :wacko: Tylko jeszcze pytanie o linię łańcucha, bo się ona jednak różni od szosowej i czy tu nie ma problemu np. z kolizją przerzutki z ramą..?

Jeszcze wracając do przedniej zmieniarki to z tego co doczytałem i zrozumiałem to do grup 9s można było mieszać osprzęt szosowy z mtb, pierwszy rozjazd nastąpił w grupach 10s ale to i owo dało się jeszcze połączyć, a przy 11s to już każdy system sobie i dotyczy to rzekomo i przodu i tyłu. I do tego niechlubny przykład tej Tiagry 4700, a występuje ona obecnie bardzo często w rowerach w atrakcyjnym pułapie cenowym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, m0d napisał:

Rozumiem że do czegoś w stylu "gravel"?

Coś takiego.

 

22 godziny temu, m0d napisał:

czy tu nie ma problemu np. z kolizją przerzutki z ramą..?

A czemu ma byc problem ? W przypadku mtb będzie bardziej odsunieta od ramy więc nic nie będzie kolidować. No chyba ze beda jakieś kosmiczne kombinacje.

 

Teraz, bojler26 napisał:

czy jest możliwość żeby ją przerobić do napędu 2x żeby to działało? 

Tak. Ale to zalezy jakie masz obecnie stopniowanie, jakie chcesz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 42/38 ponieważ podobno nie wejdzie 42 zęby w ramę no i jest środkowa 36 Tylko czy zakładając przezutke pod 2Rz czy sięgnie do 38z jeżeli korbe będzie bardziej wysunięta 

Najchętniej bym zostawił 3x ale skoro nie wejdzie do ramy cube podobno bo jeszcze nie sprawdzałem 

https://www.google.com/search?q=cube+reaction+gtc+rama&client=ms-android-orange-pl&prmd=isvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjdp-O7it_fAhUoRBUIHZ9lDvQQ_AUoAXoECA0QAQ&biw=360&bih=512#imgrc=aVNjmgz7AikFGM

 

Sorki środkowa 26 zębów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie mam pytanko posiadam dwa napędy SRAM  GX EAGLE 1x11 i 1x12 w jednym mam manetkę, Srama a w drugim 12 rzędowym nie. Teraz pytanie mogę kupić  Shimano XTR SL-M9100 I-Spec EV 11/12rz za fajne pieniądze do Eagle 12 gdzieś na youtube jest filmik ze działa to dość poprawnie rzucę link co o tym sadzicie 

     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam mętlik w głowie więc proszę o poradę.Przejście z napędu 3x10 na 2x10 obecnie korba alivio 40/30/22 gdzie praktycznie nie jest używana najmniejsza zębatka 22.Przerzutka tylna to XT rd781 (wózek chyba GS ale nie jestem na 100% pewny ,rower to Canyon 5.9 rocznik 2015),kaseta nowa już kupiona SunRace 11-36,korba jaka mnie interesuje to deore m6000.Tutaj pojawia się pytanie jakie blaty dobrać do tej kasety 38/28,36/26 lub 34/24,teren raczej płaski,mieszany las,polne ścieżki a także asfalt.Kolejny dylemat to wymiana przedniej przerzutki na 2x10,obecnie SLX FD -M671A.Co mam wybrać żeby to wszystko działało i żeby nie było problemów bo za bardzo nie ogarniam tego wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płasko i szosa , to korba raczej 38/28 jak dla mnie. Tylko pytanie czy używałeś czasami najcięższego przełożenia , oraz jakie najlżejsze. Bo zeby sie nie okazało że brakuje.

Przerzutka np. Deore FD-M6025  Musi być do napędu 2x10 oraz pojemność 10T. No i odpowiednie mocowanie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć ale zawsze na asfalt to raczej największy blat czyli 40 i z tyłu koronka 15 rzadziej 13,11 to już za ciężko mi było.Co do najlżejszych to 30 przód i 24,28 tył najczęściej.Oprócz asfaltu to jeszcze las i polne drogi tak w większości nawet.34/24 to chyba już bardzo miękkie,co do przerzutki to wolałbym slx teraz mam z obejmą down swing i top pull.Już rozumiem 10T maks musi być a co z linia łańcucha ?bo nie za bardzo rozumiem tego

Edytowane przez xxxWODNIKxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co  masz na myśli za lekko?,kasety innej nie wsadzę przerzutka obsłuży chyba maks 36t a większa też mi nie jest potrzebna.Co do przerzutki to widzę już ciężko kupić slx tego typu wszędzie teraz mocowanie bezpośrednio do ramy i side swing więc jestem w stanie jednak wybrać tą deore i bez kombinacji będzie,manetki mają przełącznik z 3 na 2 rzędy tutaj też nie ma problemu

Edytowane przez xxxWODNIKxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za lekko , czyli nie jest potrzebna kaseta 36T przy korbie 28T. Jesli wcześniej najlżejsze przełożenie jakie używałeś to 30T na korbie i 24,28 na kasecie. Będziesz miał 2-3 nieużywane największe koronki kasety.

SlX który wcześniej podałem ma różne sposoby mocowania. Tylko ze to wersja  2x11

Edytowane przez Tatanka
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie w kwestii kompatybilności korby, a w zasadzie zębatki z SLXa M7000 1x11 (SM-CRM70 Dynamic Chain Engagement) z łańcuchem 10-rzędowym KMC 10.93 (kaseta oczywiście 10rz). Czy informacja zawarta w specyfikacji zębatki: "Rear Speed : 10,11" oznacza właśnie współpracę z 10- i 11-rzędowymi łańcuchami? Czy ktoś z Was stosuje takie zestawienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...