Skocz do zawartości

[Rower] MTB do BikeMaraton max 5000 zł


Bobin89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przejdę od razu do rzeczy. Mam zamiar brać udział w maratonach MTB (BikeMaraton) i coś faktycznie powalczyć :)
Wzrost 176 cm, waga 82 kg, spory staż zarówno na rowerze, jak i siłowni, więc oprócz kondychy mam też dosyć mocne nogi. Teraz potrzebuje porządnego sprzętu do ścigania.

Co do wymagań, coś w ten deseń:
Koła: 29", mus
Rama: wycieniowana, hydroformowana, taperowana głowa sterowa
Sztywna oś koła 15mm przód, 12 mm tył
Amortyzator powietrzny (przynajmniej Reba), obsługiwany manetką z poziomu kierownicy/blokada skoku
Przerzutki: SRAM GX bądź Shimano XT, 2 x 10 bądź 1 x 11

 

Aktualny faworyt:

- Canyon Grand Canyon AL SL 29 https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-7-9.html - jestem laikiem i nie wiem.. to jest 2 x 10 (gdzie to jest napisane?)

Romet Mustang 3 29 (gdyby był dostępny, ale raczej nie wyhaczę)

 

Inne propozycje? Czytałem już na ten temat masę, i uwierzcie - głowa płonie, jeśli nie siedzi się w tym miesiącami/latami, więc proszę o pomoc. Gdybym musiał coś jeszcze doprecyzować - piszcie.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://rower.com.pl/accent-peak-29-slx-595910

 

tu masz wiekszośc warunków spełnioną

 

 

https://www.7anna.pl/product-pol-10168-Rower-Mondraker-2017-Leader-RR-29.html

 

a tutaj daję... bo można negocjować.

Rower sprawdzony i posiada wszystko czego sobie zażyczyłeś. 

 

edit

 

i jeszcze takie do rozważenia byc może..

http://www.rowerymerida.pl/produkt1229/bignine-600-rower-merida.html

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny napęd? a czemu?

Chwalę sobie nx. 

Faktycznie niektórzy do sram-owskich hamulców mają wątpliwości (inni do magury a inni znowu że już nie ta jakość slx-ów :) )

Wrzuta jest też dlatego ze ma niesamowitą gwarancję. Koledze szlag trafił jego ramkę na wyścigu, poczekał około 3tyg i dostał nówkę. Dla kogoś takiego to kapitalna rzecz.

 

 

bobin89;

A powiedziałeś ze nie chcesz schodzić poniżej Reby  :) myślałam ze tej nowszej

a tu Sola.. 

https://www.forumrowerowe.org/topic/213664-amortyzator-reba-rl-vs-recon-gold-rl/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mimo wszystko jest już lepiej - rozważam coraz mniej modeli. Na placu boju pozostały:

ROSE COUNT SOLO 2 2017

Accent Peak 29 SLX 2017

Romet Monsun 29 1.0

 

Do stawki, pod rozwagę, dorzuciłbym: https://www.giant-bicycles.com/pl/fathom-29er-1-ltd

[Czekam na "pojazd" ;-)]

 

Czy Romet jest "słabszy" od dwóch pierwszych (prawie tysiak różnicy)? Ma karbonową ramę, więc chyba reszta podzespołów cierpi?

Zagłębiając się w konkurencje Accent vs Rose - pomińmy kompletnie kwestie wizualną - które ma lepsze podzespoły (jedyne, co rzuca mi się w oczy to XT > SLX)

Jak na ich tle wypada Giant?

 

Męczę bułę, ale przy takiej sumie chciałbym mieć jak najwięcej pewności. I tak już mi mocno pomogliście, chwała Wam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Accent chyba nie ma z tyłu sztywnej osi. Sama przerzutka XT przy współpracy z manetkami SLX będzie pracowała tak samo jak przerzutka SLX z manetkami SLX.Accent ma napęd 2x10 poprzedniej generacji, Rose- najnowszy 2x11 ,który ma szerszy zakres przełożeń.Accent jest, jeśli wierzyć danym, o całą torebkę cukru lżejszy.

Dżajant ma jedną rzecz,która mi się nie podoba ( poza wyglądem )- amorek. Nie mam jakoś zaufania do OEMowych Sunturów,które zawsze dla mnie są zbyt mocno stłumione.Mam też obawy co do pozycji na Dżajancie ze względu na wysoki przód- mam nadzieję,że można dać mostek na minus,który jest IMO nieco za długi.

prywatnie wybierałbym miedzy Dżajantem a Rose. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zawężam do Rose i Gianta. Rosę jest 500-600 zł droższy (+przesyłka). Dealer'a Gianta mam akurat pod nosem, więc zobaczę - może w którymś przypadku coś utarguję, co pomoże mi rozwiązać dylemat.

Jeszcze taka rzecz - mam stosunkowo krótkie ręce i prawdopodobnie będę musiał podnieść kierownicę. Czy są jakieś przeciwwskazania do przełożenia Kellys KLS Cross 60 deg. z kierownicy mojego Kandsa do roweru MTB? Nawet jeśli mam dobrze dobrany rower pod każdym innym względem i tak muszę "przyciągnąć" kierownicę do siebie ;-)

A tak łopatologicznie, o co chodzi z mostkiem? Na co to ma wpływ i dlaczego komuś może leżeć krótszy, a innemu dłuższy?

Edytowane przez Bobin89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Nawet jeśli mam dobrze dobrany rower pod każdym innym względem i tak muszę "przyciągnąć" kierownicę do siebie ;-)

Teoretycznie jest możliwe przełożenie kierownicy ( jeśli masz mostek typu ahead ) ,ale zanim to zrobisz sprawdź, czy masz prawidłowo ustawione siodełko.

 

 

A tak łopatologicznie, o co chodzi z mostkiem? Na co to ma wpływ i dlaczego komuś może leżeć krótszy, a innemu dłuższy?

W rowerach 29 cali  ,ze względu na wysoki przód, często pojawia się problem z podrywającym sie kołem na stromych podjazdach. W przypadku Dżajanta mostek 90 mm ( lub 100 mm w zależności od rozmiaru ) jest ustawiony " na plus " ( czyli do góry ) ,co będzie wymuszać dosyć wyprostowaną pozycję plus pewne problemy na bardziej stromych podjazdach. Krótszy mostek poprawia nieco zwrotność roweru .

Długość i ustawienie mostka zależy od Twoich preferencji - być może takie ustawienie mostka jak w Dżajancie będzie Ci bardzo pasować. Generalnie wychodzi to w praktyce.

 

Tak na marginesie- przy Twoim wzroście sugerowałbym koła 27,5". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Romet jest "słabszy" od dwóch pierwszych (prawie tysiak różnicy)? Ma karbonową ramę, więc chyba reszta podzespołów cierpi?

Zagłębiając się w konkurencje Accent vs Rose - pomińmy kompletnie kwestie wizualną - które ma lepsze podzespoły (jedyne, co rzuca mi się w oczy to XT > SLX)

Jak na ich tle wypada Giant?

 

W tych pieniądzach nie dostaniesz super wyposażenia za wyjątkiem czegoś jak ten Rose bo tam da się skonfigurować pod siebie i jest ciut lepszy napęd 1x11. Ma za to lepsze moim zdaniem koła od Gianta, którego ja bym na pewno nie kupił. Według mojej opinii albo Rose albo ten Romet bo cena jak na to co oferuje i jaką ma ramę jest baardzo atrakcyjna. 

 

I nie patrz na znaczki XT bo tak naprawdę różnica jest tylko w manetkach i hamulacach a tutaj nie dostaniesz żadnych z tych szpejów. Czy zmieniarka z tyłu to SLX czy korba Deore to nie ma żadnego znaczenia. 

 

I przychylam się do sugestii @kota byś jednak solidnie przemyślał koło 27,5". Przy takim wzroście jak chcesz by było wszystko z sensem trzeba najpierw zerkać na geometrię i najlepiej się przejechać a dopiero potem patrzeć  jaki jest znaczek na korbie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Accent jest, jeśli wierzyć danym, o całą torebkę cukru lżejszy.
 

 

 

Jako właścicielka Accenta byłam mile zaskoczona ze ich info to prawda:)

 

Jako ściganta wiele osób traktuje ten mix (xt, slx, reba) ale też ma tylko jedną sztywną oś.

http://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-kellys-gate-90-2017-s-25455.html?fee=4&fep=23974&gclid=Cj0KEQjw-qbLBRD79JWsjuXI784BEiQAftBCI_zsoT1WQtMqOI_sgk5Y1CT0tk9JQzyIjmplpOALpyUaAks38P8HAQ

 

Rose to Rose. To jest jakość. i tyle:)

Jesli mozesz nagiąć budzet.. ( a jest tego trochę i bez negocjacji)  bierz. 

Rozmiarówka Rose jest dedykowana pod wzrost. Sprawdzałeś pewnie w co się łapiesz (?- S, M/L) 

Jesli chcesz się 'na poważnie' ścigać stety- niestety to 29 (nie 27,5 bo ci odjadą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant''a mi na tyle obrzydziliście, że odpadł z rywalizacji ;)

Po przespaniu się z problemem stwierdzam, że Monsun byłby ok, ale ta rama jest raczej na mnie za mała (tylko model 17 w sprzedaży') - nie mogę znaleźć ich "przelicznika", ale z zestawienia 17 / 19 / 21 wnioskuję, że wersja środkowa by mi odpowiadała.

Co do kół - w moim wysłużonym Kandsie mam 27 cali na ramie 19' ; wyższy tyczkowaty kuzyn ma 21' na kołach 29 i na jego w zasadzie jezdzi mi się lepiej, choć fakt - jest trochę za wysoki.  Więc chyba mam dziwne preferencje. Ale koła 29 jestem pewien - tak jak Koleżanka napisała, nie chce, żeby mi odjeżdżali na trasie.

Rose - cena trochę za wysoka na mój budżet, ale ciągle rozważam. Co masz na myśli (Beskid) z tym konfigurowaniem pod siebie? Nie widzę opcji zmiany podzespołów, chyba że masz na myśli po prostu pózniejsze dokupywanie czegoś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koła 29 jestem pewien - tak jak Koleżanka napisała, nie chce, żeby mi odjeżdżali na trasie

 

 

To zależy jaka trasa.

Ja wybrałem przy wzroście 178 19 cali, koło 29 i długość ramy 625, baza kół 1131 i wszystko super na w miare prostym - idealny do XC ale gdy jest ciasno między drzewami, na szykanach przed przejazdem kolejowym i w podobnych miejscach mógłby być bardziej zwrotny. W góry na ciężkie szlaki chyba bym poważnie rozważył 27,5 i z 3 cm mniejszy rozstaw kół.

Tym czy 21 czy 19 cali tak się do końca nie kieruj, patrz na długość TT, wysokość główki i przede wszystkim przetestuj. Różnice w geo są kolosalne !

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rose - cena trochę za wysoka na mój budżet, ale ciągle rozważam. Co masz na myśli (Beskid) z tym konfigurowaniem pod siebie? Nie widzę opcji zmiany podzespołów, chyba że masz na myśli po prostu pózniejsze dokupywanie czegoś tam.

 

Też nie widzę tej opcji. Być może te dwa podstawowe modele ich nie mają co mnie trochę nie dziwi. Specjalnie nie ma co zmieniać zresztą na "lepsze" nie masz budżetu. Rower jest bez jakiegoś zarzutu względem części. Jest jak powinno być w tym przedziale cenowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost 176 cm, waga 82 kg

Ja przy identycznym wzroście (i mniejszej wadze :whistling:) mam rower 27,5 z ramą 17,5 cala i nie widzę się na choćby o pół cala większej ramie... pomijając fakt że jak przymierzałem różne rowery przed kupnem swojego to na każdym 29 er czułem się jak bym kierował autobusem. Jeśli nie masz rozeznania w rowerach z teraźniejsza geometrią i nie wiesz co Ci odpowiada a co nie pasuje, to nie kupuj maszyny bez przymiarki! Zbliża się okres wyprzedaży w sklepach kolekcji 2017 więc można by pomyśleć o tym przy dobrym rabacie  https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/superfly/superfly-6/p/2058600-2017/?colorCode=green

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Spokojnie, 17 " rama Monsuna na pewno nie będzie za mała, a 19 " według mnie byłaby już za duża jak na Twoje warunki.

Tu jest test : http://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/14502/test_romet_monsun_29_1_0

Na filmiku gościu śmiga na 19 ", ale jest sporo wyższy od Ciebie.

Dla mnie wizualnie wypada najciekawiej, ale to pewnie dzięki gładziutkiemu jak pupka niemowlęcia karbonowi i dość ciekawym kolorom ( nie przepadam za niebieskim, ale w tym przypadku wygląda OK - może dlatego, że to mat ).

Rose jest dla mnie najmniej urodziwy, ale może rower nie musi być ładny, wystarczy żeby działał jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wszystko super na w miare prostym - idealny do XC ale gdy jest ciasno między drzewami, na szykanach przed przejazdem kolejowym i w podobnych miejscach mógłby być bardziej zwrotny. W góry na ciężkie szlaki chyba bym poważnie rozważył 27,5 i z 3 cm mniejszy rozstaw kół.

 

 No własnie. Trafiłeś chyba w sedno przemyślen autora tematu. Wszystko zależy od trasy. Przejrzałam na szybko to co pamiętam z edycji BM i większość to trasy pod 29. Zjazdy- podjazdy, często korzennno piaszczyste, wspinaczki w okolicach wąwozów w parkach kraj. , szutry. Agrafiki zawsze się znajdą, śmiem twierdzić ze warto popracować nad techniką wtedy. (oglądając często jednym okiem relacje na szajbajkowym kanale z zawodów widzę jak dają 'ciała' czasem osoby które pędzą na prostych i mają problemy na technicznych odcinkach) 

Duże koło wybacza więcej. Moim skromnym zdaniem na bardzo techniczne trasy to 27,5 najlepiej pełne zawieszenie ewentualnie poszukać złotego środka na blogu o Enduro1 choćby (czyli 27,5 + ?) i to na mocne góry. Na etapówkach wydaje mi się ze 29 jest po prostu wygodniejsze. Tak samo przy częstszych startach. 

W tej kwocie autor raczej nie dostanie wszystkiego pod listę i wyglądu (tu mondraker:) 

Rose to najświeższa technika i moc. (przede wszystkim boost, nie tylko sztywne osie) 

 

W podobnej cenie dostaniesz Superfly treka 7 na Fox'ie, slx, deore, xt (mam znajomego który zdecydował się własnie na niego kiedy odstraszyła go możliwość serwisowania poza granicami PL, no i możliwość przymiarki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...