Skocz do zawartości

[Pierwsza szosa] Fuji ######f 2.1 2016


Yassey

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim!

 

Chodzi za mną od jakiegoś czasu zakup szosy. W zasadzie o tego typu rowerach wiem prawie tyle co nic. Prawie już byłem zdecydowany na Tribana 500, żeby nie wywalać dużej kasy w razie gdyby się okazało, że to jednak nie dla mnie. Sporo się naczytałem, że lepiej dołożyć do 520, że w Tribanach koła są jak z plasteliny itp. więc szukałem jeszcze trochę.

 

Trafiłem niedawno na Fuji ######f 2.1 z 2016 roku za niecałe 2800 zł. Wiem, że na farbie się nie jeździ, ale nie ukrywam, że podoba mi się ten rower zaj...cie! Do tego chyba Fuji chyba ma nieco lepszą renomę niż BTwin, chociaż na warunki reklamacyjno-zwrotowe złego słowa nie powiem. Chciałbym wziąć rozmiar XL (58cm), moje wymiary to:

 

INSEAM - 89cm

TRUNK - 65cm

FOREARM - 37cm

ARM - 74cm

THIGH - 62,7cm

LOWER LEG - 57cm

STERNAL NOTCH - 155,5cm

TOTAL HEIGHT - 186,5cm

 

do tego ważę 85kg. Czy taki rozmiar będzie dla mnie odpowiedni? Nie znam się za bardzo na geometrii w szosach, ale gdyby była tutaj bardziej nastawiona na wygodniejsze połykanie kilometrów niż typowe ściganctwo to byłaby dla mnie zaleta. Ścigać będę się najwyżej sam ze sobą o lepszą średnią na jakiejś trasie.

 

Pomóżcie, bo strasznie się napaliłem na ten rower, a nie chcę się za jakiś czas obudzić z ręką w nocniku, że dałem się nabić w marketingowego balona i przepłaciłem za sprzęt tego niewart.

 

Tu jeszcze link do tego roweru:

http://www.fujibikes.com/2016/bike/details/######f-21-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XL będzie w sam raz do Twojego wzrostu, górna rura ma 578mm długości więc idealnie. 

 

Geo jest bardzo wygodna, stack to reach wynosi 1,60 więc trudno o bardziej wygodną pozycję w rowerze szosowym. Jak Ci się podoba to śmiało kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribana 500 już L przymierzałem, bo mam w deca niedaleko akurat jedna sztukę i wydawał się ok. Natomiast teraz biorę go pod uwagę w ostateczności, bo od kiedy znalazłem tego Fuji to na niego się napaliĺem.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie rozmiaru. Mój ojciec, który ma 179-180cm wzrostu też chciałby sobie troche pojeździć, bo ze 40 lat temu miał czeską eskę sport i pewnie z wielką chęcią by sobie szczeniackie chwile odświeżył :-). Nie będą to jakieś wielkie trasy w zawrotnych prędkościach. Czy jeśli do tego Fuji z ramą 58cm założę mostek 80mm i obniżę siodełko to jest szansa, że będzie mógł przejechać te 30km i nie będzie przez 3 dni cierpieć z bólu? Na swoim Giancie Revel takie dystanse robi bez problemu, więc kondycja na to jest.

 

 

Edyta: Ktoś jeszcze coś? Podbijam, bo chciałbym rower zamówić jutro, najpóźniej w poniedziałek. Maxwel już mi nieco rozjaśnił sprawę, ale każda merytoryczna opinia bardzo mile widziana. Szczególnie co do pytania powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...