Skocz do zawartości

[Przednia przerzutka i linka] Shimano tourney TY500


impp

Rekomendowane odpowiedzi

Umyłem przerzutke i chodzi lepiej, tak ze nie trze ale do końca też nie schodzi. Ale teraz jest inny problem na każdym przełożeniu przy szybszym pedalowniu coś chrobocze, czy brudny łańcuch (piasek) może dawać taki efekt? A i w tytule pomyliłem się to nie jest tourney TY500 a TX50.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem łańcuch I na razie posmarowalem wazelina techniczną. Wiem że powinienem smarem do łańcucha ale nie miałem akurat. I teraz też coś chrobocze ale już ciszej I mniej. Nie daje mi to spokoju i aż odechciewa mi się jeździć na rowerze. Czy posmarowanie smarem pomoże ostatecznie czy to jednak coś innego?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myłem długo I starannie z 1.5h jako że nie miałem benzyny. Jak posmaruje smarem dam znać co i jak. A czy muszę przy smarowaniu smarem znowu myc cały napęd?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam ten temat to dochodzę do wniosku że sam sobie robisz kłopoty  :whistling:

 

Fajnie jest się nauczyć wszystkiego samemu ale trzeba postępować według określonych zasad a dopiero potem eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem jeszce raz i nasmarowalem rofhoff'em I na razie wszystko jest ok. Oprócz tego ze przy przełożeniu 3x5 łańcuch trze o przednia przerzutke z lewej strony (patrząc z góry), baryłki już bardziej nie mogę dokręcić a manewry śrubą H nie dają żadnych rezultatów

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

EDIT Na sucho tego nie słychać, więc na razie nie ważne. Natomiast teraz nie mogę ustawić tylnej przerzutki tak żeby przy najmniejszej zębatce nie było tego brzęczącego dźwięku. Na telefonie nie mogę wrzucić dźwięku ale jak będzie trzeba to wrzucę z kompa. Przerzutka jest równolegle do zębatki przynajmniej tak mi się wydaje. 0682b0b43f1a520e23c0783311577ea6.jpg

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować podciągnąć linkę baryłką - jak dźwięk nie ustanie a wskoczy koronkę wyżej to musisz kręcić w drugą stronę, Na ostatniej koronce linka może być nawet luźna a dźwięk zlikwidujesz wtedy śrubką od zakresu. Tylko nie kombinuj za dużo , żeby całkiem nie rozregulować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować podciągnąć linkę baryłką - jak dźwięk nie ustanie a wskoczy koronkę wyżej to musisz kręcić w drugą stronę, Na ostatniej koronce linka może być nawet luźna a dźwięk zlikwidujesz wtedy śrubką od zakresu. Tylko nie kombinuj za dużo , żeby całkiem nie rozregulować ;)

Trochę nie rozumiem. Mam kręcić barylka czy śruba od zakresu? Tylko na tej najmniejszej chrobocze.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam kręcić barylka czy śruba od zakresu?

Ciężko mi to tak wytłumaczyć :P Przełożenia z tyłu wchodzą dobrze? Musiał byś zacząć od baryłki i pokręcić po trochu w jedną stronę czy zniknie chrobotanie. Jeśli napinanie nic by nie dało a przy luzowaniu linka zrobiła by się luźna to trzeba trochę zwiększyć zakres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...