Skocz do zawartości

[Przednia przerzutka i linka] Shimano tourney TY500


impp

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem rower unbike mission 27.5 koła. I już mam problem z wyregulowaniem przedniej przerzutki. Zaraz gdy wyreguluje to znowu łańcuch trze o nią. A teraz na dodatek nie chce zejść z 2 na 1 przerzutke. Kręcę tą srubą, ale po chwili wydaje mi się że coś urwalem czy coś bo nic się nie zmienia. Proszę o pomoc bo wakacje są i chciałbym pojeździć jeszcze :)

https://zapodaj.net/863d0c3d81c1e.jpg.html

https://zapodaj.net/50323e1138cd0.jpg.html

https://zapodaj.net/c765e36ae4efb.jpg.html

https://zapodaj.net/68b0f73d3080e.jpg.html

https://zapodaj.net/617b854603eb3.jpg.html

https://zapodaj.net/8961cb79cdc3b.jpg.html

https://zapodaj.net/6570cd9b63838.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręciłeś baryłkę regulacyjną poza skalę i dlatego przestała na cokolwiek wpływać... Kupiłeś używany rower, że sam rzeźbisz?

Regulacja przedniej przerzutki to nie jest wielka filozofia i po prostu musisz coś robić źle. A jak co chwila leci regulacja to może nie dokręcasz linki jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka naciąga się jak wykręcasz baryłkę, bo napinasz pancerz. Wkręcasz to ją luzujesz. Czytałeś jakiś poradnik, czy regulujesz w ciemno?

 

Odkręć linkę od przerzutki, a potem wkręć baryłkę do oporu, wykręć ze 2 obroty, ustaw przerzutkę pod najmniejszą zębatkę (najlepiej tak, żeby łańcuch nie tarł niezależnie od biegu z tyłu), podobnie manetkę i dopiero dokręć linkę do przerzutki. Dalej to już kosmetyczne strojenie na 2 biegu właśnie baryłką i zablokowanie zakresu na 3-cim. Ot, cała filozofija...

Klatka przerzutki ma być równoległa do zębatek i jakieś 3-5 mm nad zębami, ale zakładam, że oryginalnie tak masz i nie ruszałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze nie mogę ustawić przerzutki na najmniejszą zębatke bo nie chce mi wskoczyć. A co jeśli jak będę stroił 2 bieg barylka to mi znowu '' wypadnie'' barylka?

A da się w mojej obecnej sytuacji zrobić coś ta barylka aby biegi wskakiwaly?

Klatka przerzutki ma być równoległa do zębatek i jakieś 3-5 mm nad zębami, ale zakładam, że oryginalnie tak masz i nie ruszałeś.

Mógłbyś mi jeszcze wytłumaczyć to zdanie? Bo kompletnie nie rozumiem jaka klatka i czym to się wogole reguluje bo sam nie wiem czy tez zmieniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie chce spaść łańcuch na najmniejszą (czyli 1) tzn, że masz ogranicznik w przerzutce wkręcony za bardzo. Jak Ci baryłka wypadnie tzn, że nie napiąłeś linki przy jej dokręcaniu - jak dobrze przykręcisz to nie ma prawa Ci zakresu zabraknąć do regulacji. Baryłka jest do doregulowania i to naprawdę symbolicznego...

Klatka to jest ta ramka, która porusza łańcuchem i jej pozycję reguluje się mocowaniem przerzutki do ramy.

 

Ogarniałeś jakiś poradnik w ogóle? Jak nie będziesz kojarzył co do czego to się tego nie da zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka była napięta dobrze, ale teraz jak przekrecilem baryłkę to nie mogę jej tak ustawić żeby nie wypadła i wyskoczyła 1

Tzn żeby barylka nie wypadła i żeby się linka wystarczająco naciągneła. Odkrecam ta baryłkę a linka wogole się nie napręża

Teraz nie wiem co zrobiłem ale linka napięta się tak jak była wcześniej. Myślę że już sobie poradzę. Jakby co to będę pisał. Ale mimo wszystko dzięki że chciałeś pomoc zielonemu

Ah teraz problem jet taki ze na manetce mam 2 to łańcuch jest na 3 itp nie chce zrzucić biegu

Z tym sobie poradziłem i dalej sobie już raczej poradzę tylko mam jeszcze dwa pytania.

Jeżeli linka na 1 biegu z przodu jest luźna to dobrze?

Jak mam regulować barylka na 2 biegu w sensie jeżeli cos trzeszczy to w która stone kręcić?

To z luźna linka na 1 biegu nieaktualne natomiast teraz przerzutka trze o łańcuch na najmniejszej zębate z przodu i największej z tyłu a już odkręcić śrubę L nie mogę bo zaraz wypadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj poradniki, obejrzyj filmik na YT. Baryłka służy tylko żeby nadać "ostateczny szlif", wszystko inne załatwiasz śrubami regulacyjnymi. Pooglądaj i poczytaj bo więcej czasu straciłeś pisząc te posty niż by Ci zajęła poprawna regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządków przeczytałem dużo ale nadal nie wiem co zrobić jeżeli przy przełożeniu 1x1 łańcuch trze o lewa stronę przerzutki.nie mogę bardziej odkręcić śruby L bo zaraz wypadnie.

Popuscic linkę [emoji14] Nie powinno się jeździć na przekosach typu 1x9 itd bo będzie występować ocieranie. U mnie przy 9s od 1x7 występuje ocieranie , na 2x3 oraz na 2x9 i na 3x4. Jak by miało być tak , że można stosować dowolne skosy bez ocierania to pewnie byś to tak ustawił [emoji14]

 

Nie rozumiem jak może linka wypadac ... Nie jest dokrecona czy co?

 

Ja bym Ci proponował ustawić zakres na jedynce bez linki tak , aby odległość łańcucha od klatki przerzutki była nieduża z lewej strony ale nie ocieralo. Ile zejdzie z tyłu bez ocierania tyle będzie , całej kasety na jedynce nie obskoczysz.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz o co mi chodzi mam ustawiona najmniejszą zębatke z przodu i największa z tyłu i łańcuch trze o przerzutke z lewej strony. Jak dokręcam śrubę L to przerzutka przesuwa się w prawo a jak odkrecam to się przesuwa w lewo. Tylko że srubka jest tak odkrecona że prawie wypada a łańcuch czasami jeszcze przytrze o przerzutke. Trochę zagmatfanie napisałem ale myślę że zrozumiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obejmę ruszałeś? Może przestawiłeś i nie jest równolegle do zębatek? Ja na Twoim miejscu bym pojechał do serwisu, zapłacił 10- 20 zł i miał z głowy, przy okazji podpatrując jak oni to robią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy może od początku bo tu mnóstwo znaków zapytania występuje. Być może masz problemy z ustawieniem przerzutki bo jej się nie da ustawić. Jak rozumiem to rower używany? Może ktoś, kto nie miał pojęcia "rzeźbił" częściami jakie były dostępne zamiast takimi, jak powinny być.

 

 

1) Podaj dokładnie ilość zębów na każdej tarczy. Twoja przerzutka działa z  42-34-24T. Może masz nie taką korbę

 

2) Po drugie masz chyba (z opisu) skopaną linie łańcucha - musisz zmierzyć suport. Ta korba to firmowa czy no-name? Jak firmowa podaj model.

 

Śruba nie może być odkręcona, żeby wypadała. To i tak jest bez sensu bo śruba nie działa w całym zakresie, chyba, że masz podmienioną oryginalną na jakąś krótką

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ustawiłem tak że przy 1x1 było idealnie. Dzisiaj jechałem pod górę i znowu trze. Ale teraz najlepsze docislem ten wózek przerzutki chyba tak się to nazywa i się przesunął. Teraz nie trze ale czemu on dał się przesunąć?? Nie powinno być przypadkiem w tym miejscu jakiejś śrubki?

 

 

A i rower jest nowy. bd2e0b5694dc39146fdc22fb51c303b4.jpg

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ponad to gdy wrzucę 2 i znowu na 1 to muszę znowu przesunąć przerzutke żeby nie tarlo

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jest nowy ma może z 50 km.

Mimo brudu to chyba nienormalne. Ale mimo wszystko później wyczyszcze łańcuch i przerzutke bo są całe w piasku.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Znalazłem kolejne puste miejsce, nie powinno być tutaj jakiejś śrubki? c81b323782b4744efce0ebb146a07f90.jpg

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem, nie mam już innych pomysłów

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Gdy zrzucam na 1 to linka jest ciągle tam samo naprężona nie zależnie od tego czy wcześniej ja mocniej naciągane. Dopiero gdy przesune przerzutke to robi się naprężona. Wydaje mi się że wszystko przez to że wykręciłem tą baryłkę. No nic ciekawe ile mnie w serwisie skasują.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przerzutka nie schodzi sama na dół to albo pancerze robią duże opory albo coś jest nie tak ze sprężyną przerzutki.

Schodzi ale nie do końca, da się to jakoś w domu naprawić? A jak nie to na gwarancję mi to wezmą?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Schodzi ale nie do końca, da się to jakoś w domu naprawić? A jak nie to na gwarancję mi to wezmą?

Jeśli bez linki przerzutka schodzi do końca w dół to znaczy , że do wymiany linka i pancerz. Jeśli nie schodzi to przerzutka do wyczyszczenia i nasmarowania , jak nie pomoże to śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...