Skocz do zawartości

[3299] Jaki rozmiar wybrać?


2stowa2

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 4 cm niższy od Ciebie i jeżdżę na M. Więc Tobie powinna pasować L. Najlepiej byłoby gdybyś przymierzył się do rowerów w sklepie. Jak tak zrobiłem i stwierdziłem, że na L jestem za bardzo wyciągnięty i po krótkiej przejażdżce w sklepie zacząłem odczuwać lekki dyskomfort kręgosłupa. Jeżdżę na Tribanie 520 (rozmiarowo jest taki sam jak 540 tylko z niższymi grupami osprzętu) trzeci sezon, więc rozmiar dobrze wybrałem ;-)

Swoją drogą kiedyś w zdjęciach były zamieszczone również schematy z wymiarami rowerów i proponowanymi rozmiarami. Szkoda, że pousuwali te zdjęcia (ewentualnie są w jakimś mniej dostępnym miejscu), bo pomagały w wyborze i zakupie internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tu:

http://blog.decathlon.co.uk/guides/guides-cycling/btwin-road-bike-size-guide/

w wersji sklepu na RP rozmiarówka jest pomieszana, tabelki nie te,  ta w UK odpowiada rzeczywistości, przed kupnem wymacaj dobrze rower, bądź upierdliwy, składaj reklamacje, ja się bujam z przednią przerzutką, bywają z nią problemy.

Poza tym mam taki w L, mam 184cm i około 86-87 w przekroku, dla mnie ciut za duży, mam krótszy mostek, ale naprawdę można ustawić rower pod swoje preferencje - mostek, podkładki, siodło przód/tył, góra/dół. Ja jeszcze szukam swojej pozycji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...